Постанова № 44405742, 25.05.2015, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2015
Номер справи
821/1273/15-а
Номер документу
44405742
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2015 р.

м. Херсон

Справа № 821/1273/15-а

15 год. 25 хв.

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Варняка С.О.,

при секретарі: Леутській Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна" про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені,

встановив:

Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що згідно зі звітом за формою 10-ПІ №80 від 14.01.2015 р. за 2014 рік, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 14434,62 грн. за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Розрахований позивачем розмір пені по сплаті адміністративно-господарських санкцій складає 129,87 грн.

Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 14564,49 грн.

Просить суд стягнути з комплексної дитячо-юнацької спортивна школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна" на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 14434,62 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 129,87 грн.

У судовому засіданні представник позивача наполягав на позовних вимогах, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна" діє на підставі Статуту, затвердженого постановою бюро ХОО ФСТ "Україна" від 24.09.2013 року. Засновником КДЮСШ є Херсонська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства "Україна".

Згідно Рішення №2 від 01.01.2014 року КДЮСШ внесена до Реєстру неприбуткових організацій.

Відповідно до договору №474/07/14-21 від 27.01.2014 р. на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, укладеного між Центральною радою фізкультурно-спортивного товариства "Україна" та Херсонською обласною організацією фізкультурно-спортивного товариства "Україна", Центральна рада ФСТ "Україна" здійснює перерахування коштів Фонду на поточний рахунок регіональної організації ФСТ в межах асигнувань, передбачених кошторисом, в розрізі кожної підпорядкованої їй ДЮСШ на 2014 р.;

Відповідно до договору №03-474/07/14 від 30.01.2014 р. на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, укладеного між Херсонською обласною організацією фізкультурно-спортивного товариства "Україна" та комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою, відповідно до умов якого ХОО ФСТ "Україна" на підставі договору з ЦР ФСТ "Україна" від 27.01.2014 р. №474/07/14-21 здійснює часткове фінансування КДЮСШ за рахунок коштів Фонду на 2014 рік.

14.01.2015 року відповідач надав до позивача звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ, У звіті в рядку 1 "середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу" зазначено 13 осіб, у рядку 03 "кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях" – 1, у рядку 02 "середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність" - 0.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Відповідно до п. 1 Статуту КДЮСШ - позашкільний заклад спортивного профілю заклад фізичної культури і спорту, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, основною діяльністю якого є спортивна підготовка дітей і молоді.

Згідно з п.4 Статуту КДЮСШ є юридичною особою, діяльність якої не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів, має самостійний баланс, розрахунковий та інші поточні рахунки, печатку із своїм найменуванням, власну атрибутику.

Пунктом 53 Статуту передбачено, що фінансування КДЮСШ здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством, зокрема, дотації або субсидії, отримані з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів, тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року № 875-ХІІ (Закон №875-ХІ) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Дослідивши письмові докази, зокрема договір №474/07/14-21 від 27.01.2014 р., договір №03-474/07/14 від 30.01.2014 р., виписки з банківської установи про надходження коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; кошторис КДЮСШ за коштами соціального страхування на 2014 рік; звіт про використання коштів Фонду за 2014 рік; фінансовий звіт про виконання кошторису на 01.01.2015 р. суд приходить до висновку, що КДЮСШ повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Тому положення ч. 1 ст. 20 Закону № 875-ХІІ на неї не поширюється.

Таким чином суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Виходячи з викладеного, на підставі ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,

постановив:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 27 травня 2015 р.

Суддя Варняк С.О.

кат. 10.3.4