
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2015 року Справа № 876/7465/14
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іщук Л.П.,
суддів Дяковича В.П., Онишкевича Т.В.,
за участю секретаря судового засідання Мартинишина Р.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» (далі - ТзОВ «Торговий дім «Аванта») звернулося до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області (далі - Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0010322203 від 10.12.2013 року.
Вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення безпідставним та протиправним, а зроблені в акті перевірки висновки необгрунтованими і такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки позивач правомірно скористався своїм правом на подання уточнюючого розрахунку на підставі пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України в межах строків, які визначені у статті 102 Податкового кодексу України (1095 днів).
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2014 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Позивач - ТзОВ «Торговий дім «Аванта» оскаржив постанову суду першої інстанції. Вважає, що вона винесена без належного з'ясування обставин справи і з порушенням норм матеріального права, просить постанову суду скасувати і прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 серпня 2014 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТзОВ "Торговий дім"Аванта" на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18.06.2014 року по справі № 803/914/14 за позовом ТзОВ "Торговий дім"Аванта" до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
До Львівського апеляційного адміністративного суду від сторін надійшли заяви про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін внаслідок досягнення податкового компромісу щодо грошового зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням № 0010322203 від 10.12.2013 року у порядку визначеному підрозділом 9-2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України.
В підтвердження досягнення сторонами податкового компромісу суду надане рішення про погодження застосування процедури податкового компромісу від 23 квітня 2015 року № 6308/10/0318-2201; платіжне доручення №36802 від 22 квітня 2015 року на суму 1388,03 гривень.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Суд відповідно до ст. 196 КАС України ухвалив розглянути справу без їхньої участі.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання сторін підлягає до задоволення, а провадження у справі - закриттю, виходячи з наступного.
Згідно ст.194 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25 грудня 2014 року № 63-VIII, який набрав чинності 17 січня 2015 року, передбачене право застосування сторонами процедури податкового компромісу, яке, зокрема, поширюється на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового оскарження.
Відповідно до п. 1 підрозділу 9-2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.
Сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується (п. 2 цього ж підрозділу).
Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим (п. 7 підрозділу 9-2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України).
Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.
Відповідно пункту 11.2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Пунктом 3 частини 1 статті 157 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (ч.3 ст.157 КАС України).
Приймаючи до уваги те, що матеріали справи містять рішення податкового органу про погодження застосування процедури податкового компромісу від 23 квітня 2015 року № 6308/10/0318-2201, за результатами розгляду заяви позивача від 16 квітня 2015 року №320 та докази сплати платником податків узгодженого грошового зобов'язання, зокрема, платіжне доручення №36802 від 22 квітня 2015 року на суму 1388,03 гривень, та оскільки сторони клопочуть про закриття провадження у справі у зв'язку із примиренням, наявні підстави для закриття провадження в справі у зв'язку з примиренням сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 203 КАС України оскільки обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після його ухвалення, постанову суду слід визнати нечинною.
Керуючись ст.ст.113, 157, 194, 198, 203, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд
ухвалив :
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» та Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін внаслідок досягнення податкового компромісу задовольнити.
Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року у справі № 803/914/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення визнати нечинною і провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий Л.П. Іщук
Судді В.П. Дякович
Т.В. Онишкевич