
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2015 року Справа № 876/1785/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Багрія В.М., Качмара В.Я.,
з участю секретаря Волошин М.М.,
представника відповідача Воробець І.Б.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Львівської митниці Міндоходів на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці Міндоходів про стягнення коштів,-
в с т а н о в и в :
Львівський міський центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до Львівської митниці Міндоходів про стягнення коштів.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 14 січня 2015 року позов задоволено повністю. Стягнуто з Львівської митниці Міндоходів на користь Львівського міського центру зайнятості 3702 (три тисячі сімсот дві) грн. 70 коп.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції Львівська митниця Міндоходів оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову, оскільки відповідно до законодавства особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду ОСОБА_2 поновлено на посаді 05.02.2014 року, а ОСОБА_2 повідомив МЦЗ про його поновлення тільки в серпні 2014 року. Про виконання рішення суду в частині поновлення його на роботі ОСОБА_2 до Львівської митниці не звертався, а згідно з Конституцією України право на працю є конституційним правом громадян, ніхто не може бути примушений до роботи, відповідно ініціатива щодо поновлення повинна йти безпосередньо від особи, що бажає працювати. Враховуючи те, що з 05.02.2014 року до 25.07.2014 року ОСОБА_2 не вчиняв жодних дій щодо поновлення його на роботі та продовжував отримувати допомогу як безробітний, і таким чином не виконав своїх обов'язків як безробітний, зазначені у позові кошти слід стягувати з ОСОБА_2, а не з Львівської митниці.
Представник Львівської митниці Міндоходів в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав, просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 січня 2015 року скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.
Представник Львівського міського центру зайнятості в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлявся про час і місце слухання справи, і оскільки його явка в суді апеляційної інстанції не є обов'язковою, апеляційний розгляд справи проведено у його відсутності.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Львівської митниці Міндоходів не підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Наказом Львівського міського центру зайнятості від 05.11.2013 року № НТ131105 ОСОБА_2 на підставі ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" надано статус безробітного з 30.10.2013 року, та наказом від 06.11.2013 року № НТ131106 на підставі ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п.п. 2.7., 2.9. "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" призначено допомогу по безробіттю протягом 360 к.д. та розпочато виплату такої допомоги /а.с.6/.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2014 року у справі № 813/8053/13-а ОСОБА_2 поновлено на роботі, постанову в частині поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку у межах суми стягнення за один місяць звернуто до негайного виконання /а.с.32-38/.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.07.2014 року постанову Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2014 року у справі № 813/8053/13-а в частині поновлення на посаді скасовано та прийнято нову постанову, якою позов у цій частині задоволено; постанова набрала законної сили з моменту проголошення /а.с.39-42/.
Наказом Львівської митниці Міндоходів № 948-о від 12.08.2014 року ОСОБА_2 поновлена на посаді старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста "Мостиська" Львівської митниці Міндоходів з 01.10.2013 /а.с.9/.
Про поновлення на роботі ОСОБА_2 повідомив під час відвідин Львівського МЦЗ про своє поновлення 14.08.2014 року, тобто через 2 дні після видання наказу про поновлення /а.с.10/.
Відтак, згідно з наказом Львівського МЦЗ від 14.08.2014 року № НТ140814, прийнято рішення про припинення виплати допомоги по безробіттю та про зняття з обліку у зв'язку з поновленням безробітного на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили /а.с.6/.
Всього за період з 06.11.2013 року по 25.07.2014 року виплачено 4700,03 грн. /а.с.4/
Львівським МЦЗ скеровано претензію від 23.09.2014 року № 13/5950 Львівській митниці щодо відшкодування коштів у сумі 4700,03 грн., які виплачені позивачем ОСОБА_2 за період з 06.11.2013 року по 25.07.2014 року як допомога по безробіттю у зв'язку з його звільненням відповідачем. Зазначено, що 14.08.2014 року під час відвідування МЦЗ ОСОБА_2 надав копію наказу про поновлення на роботі у Львівській митниці. Враховуючи вищевикладене та ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" запропоновано в місячний термін з дня отримання претензії перерахувати кошти в сумі 4700,03 грн. /а.с.10/
Львівською митницею претензію визнано в частині повернення коштів в сумі 997,33 грн., яка вирахувана судом як кошти отримані позивачем від Львівського МЦЗ, при обчисленні середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у рішенні про поновлення ОСОБА_2 на роботі /а.с.11/.
Також, до відповіді на претензію відповідачем долучено квитанцію № 6180 від 17.10.2014 року про сплату на користь позивача безспірної суми коштів /а.с.26/.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"№ 1533-ІІІ, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", із роботодавця утримуються сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307 затверджено Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 2 п.п. 5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду (з дня поновлення на роботі).
Враховуючи, що ОСОБА_2 було поновлено на роботі на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, стягнувши з митниці на користь центру зайнятості кошти в сумі 3702,70 грн.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про некоректність покликань відповідача на бездіяльність ОСОБА_2 у поновленні його на роботі після прийняття судом рішення, оскільки постанова суду про поновлення на роботі особи носить зобов'язальний характер стосовно саме відповідача, а жодних доказів щодо вчинення будь-яких дій спрямованих на виконання постанови суду про поновлення особи на роботі в період між 05.02.2014 року та 11.08.2014 року представник відповідача не надав.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Львівської митниці Міндоходів слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст.195,198,200,205,206,254 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Львівської митниці Міндоходів залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14 січня 2015 року у справі № 813/8326/14 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий А.Р.Курилець
Судді В.М.Багрій
В.Я.Качмар
Повний текст ухвали виготовлений 21 травня 2015 року.