Постанова № 4424260, 05.08.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2009
Номер справи
2а-15080/09
Номер документу
4424260
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

05.08.2008 р. Категорія 2.11.5 Справа № 2а-15080\09

 Луганський окружний адміністративний суд головуючого судді Чиркіна С.М., при секретарі судового засідання Лисенко Є.М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю № 197 від 07.07.2009 року,

представника відповідача ДПІ у м. Свердловську, ОСОБА_2, за довіреністю № 50 від 09.10.2008 року,

представника Головного Управління державного казначейства у Луганській області ОСОБА_3 за довіреністю від 31.12.2008 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, адміністративну справу за адміністративним позовом Відкритого Акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» до Державної податкової інспекції у м. Свердловську, Головного Управління Державного казначейства у Луганській області м. Свердловську про скасування податкових повідомлень рішень стягненні штрафних санкцій зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до Державної податкової інспекції у м. Свердловську (далі 1-го відповідача), Головного Управління Державного казначейства у Луганській області м. Свердловську (далі 2-го відповідача), про скасування податкових повідомлень рішень стягненні штрафних санкцій зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову зазначив, що в проваджені Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Державної податкової інспекції у м. Свердловську до ВАТ «ЛШБМ» про звернення стягнення на активи, провадження по якій зупинено до розгляду зазначеної справи.

З прийнятим відповідачем рішенням про нарахування штрафу за порушення граничного терміну сплати податку на землю не згоден, оскільки відповідачем порушений порядок проведення перевірок, в частині отримання пояснень перевіряемих посадових осіб, надання акту до підписання, відсутності даних яким чином встановлені порушення вимог законодавства. Позивач стверджує, що відповідачем порушені вимоги законодавства в частині визначення строку та порядку сплати податку на землю.

Позивач неодноразово уточнював позовні вимоги (а.с. 116-122, 154-161).

В остаточній позовній заяві від 09.07.2009 року, просив:

скасувати повністю податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Свердловську від 16.10.07№ 0009131840/0, 0009141840/0 та 0009151840/0, стягнути на користь позивача з Державного бюджету України суми сплачених Свердловським ШБМУ штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07№ 0009131840/0 у розмірі 1189,84 гри, та за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07№ 0009141840/0 у розмірі 649,31 грн., що разом складає суму у розмірі 1839.15 грн., та судові витрати;

зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Свердловську у відповідності із п. 11.5 розділу 11 наказу ДПА України № 276 скасувати залишок суми податкового боргу, який виник в результаті несплати штрафних санкцій, визначених ДПІ у м. Свердловську у податкових повідомленнях-рішеннях від 16.10.07 № 0009141840/0 та № 0009151840/0 та пені, нарахованої підприємству згідно п.п. 16.4.1. п. 16.1. ст. 16 Закону № 2181 на суму таких штрафних санкцій. (а.с.154-161).

Відповідач позов не визнав надав заперечення, в якому зазначив, що діяв в межах та порядку визначених законодавством під час проведення перевірки та прийняття рішень про застосування штрафних санкцій. Стверджував, що норми п.п. 15.1.1 п. 15.1 ст. 15 Закону не передбачають застосування строку давності 1095 днів разі нарахування податковим органом штрафних санкцій на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 за порушення граничних термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань. Просив відмовити в задоволені позову.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення тотожні даним викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав надав пояснення тотожні даним викладеним в заперечені.

Відповідачем прийняті податкові повідомлення - рішення від 16.10.07 № 0009131840/0, 0009141840/0 та 0009151840/0, на підставі п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України від 21.12.00 № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон № 2181) про нарахування позивачу штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання відповідно: в розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою, що складає 1186,84 грн., 20% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою, що складає 2 129,38 грн. та в розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою, що складає 7 613,14 грн.;

залишку несплаченої пені за порушення строків перерахування земельного податку в загальному розмірі 71,07 грн., нарахованої ДШ підприємству у період з 10.04.07 по 20.11.07 згідно п.п. 16.4.1. п. 16.1. ст. 16 Закону № 2181 на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій), яка за даними облікової картки платника - Свердловського ШБМУ станом на 01.01.08р. рахується на особовому рахунку по платежу: 13050100.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач зареєстрований в якості юридичної особи суб'єкта господарської діяльності, знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Артемівському районі м. Луганська 04.01.98р. за № 00181763 (а.с.9, 13).

Згідно довідки Головного управління статистики у Луганській області № 41808 від 27.12.04р. ВАТ «ЛШБМ» включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 00181763 (а.с.14).

Свердловське шахтобудмонтажне управління згідно п. 9.1.1.3. розділу 9 Уставу ВАТ «ЛШБМ» не є юридичною особою, а являється структурним підрозділом Відкритого акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» в своїй діяльності керується Положенням, затвердженим протоколом № 1 від 18.04.03р. загальних зборів акціонерів ВАТ «ЛШБМ» (а.с.15-17).

На обліку у виконкомі Свердловської міської ради зареєстровано за № 89 від 24.04.00р., до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України внесено за ідентифікаційним кодом 00181740, як структурний підрозділ без права юридичної особи, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області № 24 від 09.01.08р. Місцезнаходження Свердловського ШБМУ: 94800, Луганська обл., м. Свердловськ, вул. Глінки, 74 (далі Свердловське Управління).

Позивач стверджує, що відповідальність по обов'язкам Свердловського управління несе ВАТ «ЛШБМ».

Суд не ототожнює право Свердловського управління, зазначене в положенні про останнє сплачувати податки з обов'язком юридичної особи сплачувати податки та нести передбачену відповідальність (а.с.20).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Ст. 6 КАС України кожному гарантує право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Відповідно до ст. 9 Кодексу Адміністративного судочинства України суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України (п.2), застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідними органами на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (п.З) і у разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, закону України або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу (п. 4).

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій.

Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Організація і діяльність органів виконавчої влади, згідно з п. 12 статті 92 Конституції України, визначаються виключно законами України. Статтею 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», передбачено, що «... органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України...»

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (далі закон № 509), державні податкові інспекції в містах забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим законом та іншими законодавчими актами за порушення податкового законодавства; проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів в порядку, встановленому цим законом та іншими законами України.

Відповідно до п.1 ст.8 Закону України № 509 податкова адміністрація здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно ст. 11 Закону № 509 органи ДПІ у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами, мають право:

- здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів, незалежно від способу їх подачі)...

застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів суми недоїмки, пені, у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 13 Закону № 509, посадові особи органу ДПС зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів підприємств, забезпечувати виконання покладених на ДПС функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства визначений та затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 року № 327, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 25.08.2005 року (далі Порядок 327).

04.10.2007 року за наслідками невиїзної перевірки, проведеної у повноваженими особами відповідача у період з 26.09.07 по 04.10.07року, було складено акт № 1206 -15-20-00181740, у висновках якого зазначено про порушення проведено невиїзну перевірку Свердловського ШБМУ щодо своєчасності внесення до бюджету сум земельного податку за період з 02.07.01 по 30.03.07р. ( далі акт № 1206, а.с.22-25).

Згідно з даними зазначеними в акті перевірки № 1206 при перевірці використані розрахунки земельного податку № 1755 від 12.02.2001, № 27894 від 28.01.2002, № 1098 від 28.02.2003, № 116 від 29.01.2004, № 118 від 31.01.2005, № 1041 від 31.01.2006, № 15138 від 31.01.2006, № 752 від 30.01.2007.

Сторонами визнано, що структурним підрозділом позивача, який є платником податків, самостійно узгоджено суму податкового зобов'язання по земельному податку на відповідні роки.

Відповідно до п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 11.12.2000 р. № 2181-ІП (зі змінами та доповненнями) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку плати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем фактичного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Приписами зазначеної норми визначено, що розмір штрафних (фінансових) санкцій залежить від фактично сплаченої суми податкового зобов'язання та кількості днів прострочення.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про плату за землю» (далі закон 2535), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді… земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Стаття 25 Закону № 2535, визначає вид відповідальності за прострочення встановлених статтею 17 цього Закону строків сплати податку - нарахування пені у розмірах, визначених законом. За приписами статті 26 вказаного Закону, за порушення вимог Закону України "Про плату за землю" платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України. Застосування цієї норми в частині посилання на інші закони допускається при відсутності визначення певних правил звітування, порядку, строків сплати та меж відповідальності в спеціальному законі, яким є Закон України "Про плату за землю".

Згідно статті 27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби, які згідно приписів статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У зв'язку з виявленими порушеннями відповідачем були прийняті податкові повідомлення -рішення про нарахування позивачу штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати, на підставі висновків акту невиїзної перевірки № 1206, 1-м відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 16.10.07року № 0009131840/0, 0009141840/0 та 0009151840/0, про застосування штрафних санкції на підставі п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181 до Свердловського ШБМУ за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку, передбаченого підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181. (а.с.19-21).

Податковим повідомленням-рішенням № 0009131840/0 за затримку до 30 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою в розмірі 11 868,42 грн., застосовано штрафні санкції в розмірі 10% у сумі і 186,84 грн.;

Податковим повідомленням-рішенням № 0009141840/0 за затримку до 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою в розмірі 10 646,90 грн., застосовано штрафні санкції в розмірі 20% у сумі 2129,38 грн.;

Податковим повідомленням-рішенням № 0009151840/0 за затримку понад 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою в сумі 75 226,28 грн., застосовано штрафні санкції в розмірі 50% у сумі 7 613,14 грн.

Позивач стверджує, що згідно із п.п. 15.1.1. п. 15.1. ст. 15 Закону № 2181 податковий орган на момент проведення перевірки, а саме станом на 26.09.07 - 04.10.07, за розрахунками земельного податку № 1755 від 12.02.2001, М 27894 від 28.01.2002, № 1098 від 28.02.2003 та № 116 від 29.01.2004 не мав права самостійно визначати суму податкових зобов'язань у вигляді штрафних санкцій, оскільки на цей момент сплинув строк давності, передбачений п.п. 15.1.1. п. 15.1. ст. 15 Закону № 2181, а саме 1095 днів.

Статтею 14 Закону України "Про плату за землю" та розробленому відповідно до цієї статті Порядком подання податкового розрахунку земельного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 26 жовтня 2001 р. N 434 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2001 р. за N 963/6154, передбачено подання розрахунку земельного податку щорічно до 1 лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями, зі сплатою згідно статті 17 наведеного Закону помісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем.

звітного (податкового) місяця. Тобто, граничний строк сплати узгодженого зобов'язання за приписами Закону України "Про плату за землю" тридцятий календарний день, наступний за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. В той час як за умовами підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" подання декларації при звітуванні за календарний рік передбачається протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року та відповідно сплата протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Таким чином, граничний строк сплати узгодженого податкового зобов'язання за приписами Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - десятий календарний день, наступний за 60-м календарним днем за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

З урахуванням фактичних обставин по справі, зазначене має суттєве значення для вирішення справи по суті.

Платником земельного податку - Свердловським управлінням - відповідно до вимог Закону України «Про плату за землю», були надані до ДПІ у м. Свердловську розрахунки земельного податку: № 1755 від 12.02.2001р.; № 27894 від 28.01.2002р.; № 1098 від 28.02.2003р.; № 116 від 29.01.2004р.; № 118 від 31.01.2005р.; № 1041 від 31.01.2006р.; № 15138 від 31.01.2006р.; № 752 від 30.01.2007р. (а.с.175-182).

Структурним підрозділом позивача - Свердловським управління у період з 22.01.08 по 06.10.08 було здійснено сплату податку на землю наступними платіжними дорученнями: № 7 від 22.01.08 на суму 50,00 грн., № 22 від 01.02.08 на суму 414,00 грн., № 51 від 10.04.08 на суму 560,00 грн., № 77 від 06.05.08 на суму 50,00 грн., № 139 від 19.06.08 на суму 560,00 грн., № 157 від 27.06.08 на суму 350,00 грн., № 160 від 17.07.08 на суму 560,00 грн., № 180 від 31.07.08 на суму 130,00 грн., № 209 від 02.09.08 на суму 350,00 грн., № 216 від 06.10.08 на суму 350,00 грн. (а.с.94-98).

Постановою Кабінету Міністрів України № 538 від 15.04.2002 року, затверджений Порядок стягнення коштів та продажу інших активів платника податків, які перебувають у податковій заставі (далі Порядок N 538).

Зазначеним Порядком встановлено процедура стягнення податковими органами коштів та продажу інших активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, у разі, коли інші передбачені Законом України 2181 заходи з погашення податкового боргу платника податків не дали змоги погасити його у повному обсязі.

Пунктом 9 Порядку № 538, визначено, що готівкові кошти, виявлені податковим органом у касі, в тому числі скриньці електронного контрольно-касового апарата, та інших місцях зберігання, за згодою платника податків кошти спрямовуються в рахунок погашення його податкового боргу.

У цьому разі посадові особи податкового органу у присутності матеріально відповідальної особи платника податків складають акт спрямування готівки в рахунок погашення податкового боргу такого платника податків за відповідною формою, копія якого передається платнику податків.

Готівка в національній валюті того ж дня (у разі проведення вилучення у вечірній час - не пізніше ніж наступного робочого дня), вноситься податковим органом, що склав акт, на погашення податкового боргу платника податків через підприємство зв'язку або установу банку.

1-м відповідачем на підставі ст. 10 Закону України від 21.12.00№ 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» згідно актів № 115 від 26.05.08, № 162 від 08.08.08, № 166 від 12.08.08, № 191 від 05.09.08 у Свердловського управління було описано та вилучено готівку у сумах відповідно: 100,00 грн., 450,00 грн., 525,00 грн., 450,00 грн., які спрямовано на погашення податкового боргу з податку на землю (а.с.99-101).

При сплаті платником податків податкових зобов'язань вони зараховуються на відповідний рахунок Державного казначейства про що повідомляється податковий орган, а останній відображає ці відомості в обліковій картці платника податків відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.05 № 276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 02.08.05 за № 843/11123 (далі - наказ ДПА України № 276).

На виконання вимог ч.4, ч.5 ст. 11 КАС України, судом були витребувані, докази на підтвердження обставин на які посилались сторони - платіжні доручення, витяги з особового рахунку, акти вилучення готівки, розрахунки земельного податку.

Згідно копії зворотного боку облікової картки особового рахунку Свердловського ШБМУ по земельному податку (платіж 13050100), наданої ДПІ у м. Свердловську 18.11.08 у судовому засіданні станом на 05.11.08, платіжними дорученнями: № 1526 від 11.08.0р. в сумі 206,71 грн. згідно акту № 162 від 08.08.08; № 1583 від 13.08.08 у сумі 515,51 грн. згідно акту № 166 від 12.08.08; № 209 від 02.09.08у сумі 340,77 грн.; № 1575 від 08.09.08у сумі 126,85 грн. згідно акту № 191 від 05.09.08 у загальній сумі 1189,84 грн. Свердловським ШБМУ погашено повністю податковий борг за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07№ 0009131840/0, а також частково платіжними дорученнями: № 1575 від 08.09.08у сумі 310,17 грн. згідно акту №191 від 05.09.08; №216 від 06.10.08 у сумі 339,14 грн. у загальній сумі 649,31 грн. погашено податковий борг за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07 № 0009141840/0, що разом складає суму у розмірі 1839.15 грн . (а.с.82-86, 184-190).

Зазначені данні сторонами не оспорюються.

Згідно з актом перевірки, з урахуванням наданих позивачем розрахунків земельного податку, при проведені перевірки відповідачем враховувався період сплати податків з 02.07.2001 року до 30.03.2007 року (акт 1206 а.с.24-28).

Стаття 17 Закону України № 2535 в редакції змін до Закону на підставі Закону N 2271-III з 08.02.2001 року передбачала сплату земельного податку рівними частками власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.

Частиною 1 статті 17 Закону України "Про плату за землю", діючій в момент проведення перевірки, набрала чинності з 31 березня 2005 року, передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

В акті перевірки № 1206 застосований однаковий період сплати податку та нарахування фінансових санкцій за весь перевірямий період.

Таким чином, відповідачем не враховані зміни до законодавства за перевіряємий період в частині визначення терміну сплати податку. Суд не наділений повноваженнями проводити перерахунок штрафних санкцій у разі невірного визначення податковим органом терміну сплати податку. З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги порушення 1-м відповідачем терміну сплати податку прийнятого для нарахування штрафних санкцій, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню в частині скасування податкових повідомлень рішень та стягнені зайво сплачених сум.

Позовні вимоги в частині зобов'язання 1-го скасувати залишок суми податкового боргу, який виник в результаті несплати штрафних санкцій, визначених ДПІ у м. Свердловську у податкових повідомленнях-рішеннях від 16.10.07 № 0009141840/0 та № 0009151840/0 не підлягають задоволенню оскільки фактично вирішені при скасуванні податкових повідомлень рішень.

Суд критично оцінює твердження позивача стосовно пропущення 1-м відповідачем терміну давності застосування штрафних санкцій. Згідно з пп. 15.1.1 п. 15.1 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" термін давності стосується лише податкових зобов'язань, які визначаються ДПІ у випадках, передбачених пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4. Норма вище зазначених підпунктів не передбачає застосування строку давності 1095 днів у разі нарахування штрафних санкцій по пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 вищевказаного Закону за порушення граничних термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань.

Сторонам були роз'яснені вимоги статей 69-72 КАС України та наслідки їх невиконання.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

У зв'язку відсутністю підстав для продовження терміну дії ухвали про забезпечення позову, заходи по забезпеченню позову підлягають скасуванню.

Питання про судові витрати необхідно вирішити відповідно до вимог ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Відкритого Акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» до Державної податкової інспекції у м. Свердловську, Головного Управління Державного казначейства у Луганській області м. Свердловську про скасування податкових повідомлень рішень стягненні штрафних санкцій зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити частково.

Скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Свердловську від 16.10.07№ 0009131840/0, 0009141840/0 та 0009151840/0, стягнути на користь позивача з Державного бюджету України суми сплачених Відкритим Акціонерним товариством «Луганськшахтобудмонтаж» штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07№ 0009131840/0 у розмірі 1189,84 гри, та за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.07№ 0009141840/0 у розмірі 649,31 грн., в загальній сумі 1839.15 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого Акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» суму сплаченого держмита в розмірі 3,4грн.

В іншій частині позову відмовити.

Скасувати заходи по забезпеченню позову в частинні зупинення дії повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у м. Свердловську від 16.10.07р. № 0009131840/0, 0009141840/0 та 0009151840/0, зазначених в ухвалі суду від 18.11.2008 року.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.М. Чиркін.