ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2009 р. Справа № 2a-14284/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,
з участю прокрора Ткачука С.Я.,
представника позивача Степанова В.П.,
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області до ОСОБА_1про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що до відповідача 01 квітня 2008 року територіальним управлінням Головавтоінспекції у Волинській області застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень за вчинене порушення законодавства про автомобільний транспорт. Однак в добровільному порядку відповідач зазначених коштів не сплатив. Вважає, що несплата фінансової санкції відповідачем призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету та може завдати істотної шкоди державі.
В судовому засіданні представник прокуратури Ткачук С.Я. позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просить стягнути з відповідача фінансову санкцію.
Представник територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області позов підтримав, вважає вимоги управління правомірними. Наголосив, що поданий відповідачем договір від 01.02.2008 року між МПП «Спецсільгоспмонтаж» і ТД «ІНФОРМАЦІЯ_1», договір №25 від 10.04.2007 року між МПП «Спецсільгоспмонтаж» та ОСОБА_1про оренду транспортного засобу не можна брати до уваги, оскільки вони являються недійсними, так як відповідно до ст.799 ЦК України нотаріально не посвідчені. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідач позов не визнав, по суті пояснив, що він являється водієм підприємства «Спецьсільгоспмонтаж», яке надає послуги ТД «ІНФОРМАЦІЯ_1» по договору оренди автомобіля від 01.02.2008 року на перевезення вантажів. Підтвердив, що ні в нього, ні у фірми не було ліцензійної картки на перевезення вантажів. Пояснив, що автомобіль за свідоцтвом належить йому на праві власності. Просить в позові відмовити.
Заслухавши представника прокуратури, представника позивача, відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що адміністративний позов підлягає до повного задоволення виходячи з наступного.
Згідно акту територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 0057628 від 13.02.2008 року «Про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» складеного інспекторами Головавтотрансінспекції у Волинській області Котельчуком М.С., Сорокіним Ю.Б., Апальковим С.М. вбачається, що 13.02.2008 року під час перевірки автомобіля марки «НОМЕР_2», державний номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, яким на момент перевірки керував він особисто надавав транспортні послуги з перевезення вантажу (спиртних напоїв), що належить ТД «ІНФОРМАЦІЯ_1» без ліцензійної картки. Даний акт ОСОБА_1підписаний на місці складення, про що останній зробив запис, що ознайомлений з актом та згідний.
СвідокОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 13.02.2008 року він був у складі рейдової групи. При зупинці транспортного засобу, яким керував відповідач було, виявлено, що у нього відсутні шляховий лист і ліцензійна картка на перевезення вантажу. Відповідачу було повідомлено суть порушення, яке він не заперечив, складений акт про проведення перевірки від 13.02.2008 року підписав.
Відповідно до ч.1 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-ІІІ (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ) автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Згідно з пунктів 1, 2 частини 5 Закону №2344-ІІІ документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: 1) для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; 2) для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статею 9 Закону №2344-ІІІ визначено, що ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.
Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області про застосування фінансових санкцій № 00199 від 01 квітня 2008 року за ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» - за відсутність ліцензійної картки на перевезення до ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень, яка у встановленому порядку направлялась поштою відповідачу і останнім не оскаржувалась.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вище викладене та те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось, на момент розгляду справи штраф не сплачено, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1до Державного бюджету 1700 гривень.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ч.1 ст. 60 Закону України «Закону України про автомобільний транспорт», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, проживаючого за адресою: вул.АДРЕСА_1 в користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління у Волинський області на р/р 31113106700128 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач коштів Держбюджет 21081100, ід.код 21740362 фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі -28 березня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: С.Ф. Костюкевич