Дата документу 22.04.2015
Справа № 320/1246/15-а
Провадження № 2-а/320/61/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2015 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Притуло Л.В.,
при секретарі - Луценко П.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідачки суму надміру виплачених бюджетних коштів, у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 1768,69 грн., посилаючись на те, що до Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області звернулася ОСОБА_1 з заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Їй була призначена зазначена допомога відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" на період з 06.03.2014 року по 31.08.2014 року. Згідно акту головного державного соціального інспектора управління від 18.09.2014 року № 185 про проведення перевірки правильності інформації, наданої для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, було встановлено, що заявниця ОСОБА_1 при зверненні за призначенням допомоги по догляду за дитиною до 3-х років не повідомила про те, що вона мала додатковий доход у вигляді державної допомоги інвалідам в розмірі 5529,00 грн. Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731, затверджена форма особистої заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, в тексті якої передбачено попередження про зобов'язання заявника повідомляти органи праці та соціального захисту населення про обставини, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг, та попереджено про припинення виплати призначеної соціальної допомоги та /або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї, що підтверджується особистим підписом у заяві. В зв'язку з наданням заявницею неповної інформації про доходи - відбулась переплата бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до 3-х років в розмірі 1768,69 грн. за період з 06.03.2014 року до 31.08.2014 року. При з'ясуванні вищезазначених обставин управлінням 18.09.2014 року було направлено повідомлення ОСОБА_1 про повернення переплачених коштів по допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у якому було запропоновано повернути суму переплачених коштів на рахунок управління до 25.11.2014 року, але до цього часу, належна до повернення на рахунок управління сума, не погашена. Тому позивач звернувся до суду з вказаними позовними вимогами.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягає.
Відповідачка в судове засідання повторно не з'явилася, про розгляд справи була повідомлена належним чином, що підтверджується поштовою кореспонденцією (а.с. 22,29).
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У зв'язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області з заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При написанні заяви відповідачка була повідомлена та зобовязана повідомляти управління про будь-які зміни протягом десяти днів (а.с.8-10).
Їй була призначена зазначена допомога відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" на період з 06.03.2014 року по 31.08.2014 року, що підтверджується рішенням від 11.03.2014 року (а.с. 11-13).
Згідно акту головного державного соціального інспектора управління від 18.09.2014 року № 185 про проведення перевірки правильності інформації, наданої для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а.с. 7), було встановлено, що заявниця ОСОБА_1 при зверненні за призначенням допомоги по догляду за дитиною до 3-х років не повідомила про те, що вона мала додатковий доход у вигляді державної допомоги інвалідам в розмірі 5529,00 грн., що підтверджується довідкою управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради № 2092 від 27.08.2014 року (а.с. 15-16).
Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96 який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731, затверджена форма особистої заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, в тексті якої передбачено попередження про зобов'язання заявника повідомляти органи праці та соціального захисту населення про обставини, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг, та попереджено про припинення виплати призначеної соціальної допомоги та /або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї, що підтверджується особистим підписом у заяві.
Згідно вимог ст. 46 постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
Відповідно до вимог ст. 49 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
В зв'язку з наданням заявницею неповної інформації про доходи - відбулась переплата бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до 3-х років в розмірі 1768,69 грн. за період з 06.03.2014 року до 31.08.2014 року.
Управлінням 18.09.2014 року було направлено повідомлення ОСОБА_1 про повернення переплачених коштів по допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у якому було запропоновано повернути суму переплачених коштів на рахунок управління до 25.11.2014 року, але до цього часу, належна до повернення на рахунок управління сума, не погашена (а.с.14).
Відповідно до ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Таким чином суд вважає, що адміністративний позов Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку законний, обґрунтований та підлягає задоволенню у повному обсязі.
Крім того, керуючись ст. 94 КАС України та п. 3.1.1. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з відповідачки підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 1 827 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.2, 11, 18, 19, 41, 69, 71, 162-163 КАС України, ст. 22 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», п.п. 46, 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751, Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки селища Миронівський, м. Дебальцеве, Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області, перерахувавши на рахунок № 35415006002148, код ЄДРПОУ 03193057, МФО 813015, банк Мелітопольське УДКСУ в Запорізькій області грошові кошти сумі 1768 (одна тисяча сімсот шістдесят вісім) гривень 69 (шістдесят дев'ять) копійок виплачених надміру, у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки селища Миронівський, м. Дебальцеве, Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір у розмірі 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: Л.В. Притуло