ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
судового засідання про передачу адміністративної справи
в частині позовних вимог до іншого адміністративного суду
07 квітня 2015 року № 813/6770/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Потабенко В.А.,
за участю секретаря судового засідання Петрика Р.І.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1, згідно довіреності,
представника відповідача - Лосина О.Б., згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування приписів, постанови, протоколу та акта, -
встановив:
фізична особа - підприємець ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Державної інспекції сільського господарства в Львівській області з наступними позовними вимогами:
- визнати протиправним складання протоколу № 000381 про адміністративне правопорушення від 13.05.2014 року і скасувати його;
- визнати протиправним акт обстеження земельної ділянки № 38 від 13.05.2014 року і скасувати його;
- визнати протиправною дію по видачі припису № 335 від 13.05.2014 року і скасувати його;
- визнати протиправним постанову № 95 від 15.05.2014 року про накладення адміністративного стягнення і скасувати її;
- визнати протиправною дію по видачі припису № 409 від 16.06.2014 року;
- визнати протиправним винесення протоколу № 000384 від 16.06.2014 року і скасувати його.
Розглянувши наявні у справі матеріали, надавши належну оцінку доводам та запереченням представників, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В ч. 2 ст.18 КАС України зазначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 2 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Виходячи зі змісту п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України, порушення судом правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення.
Отже, враховуючи вищенаведене, позовні вимоги позивача щодо визнання протиправними дій щодо складання протоколів № 000381 від 13.05.2014 року та № 000384 від 16.06.2014 року про адміністративне правопорушення та їх скасування, визнання протиправною та скасування постанови № 95 від 15.05.2014 року про накладення адміністративного стягнення підлягають розгляду місцевим загальним судом як адміністративним.
Відтак, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу № 813/6770/14 за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування приписів, постанови, протоколу та акта в частині позовних вимог на розгляд до Червоноградського міського суду Львівської області (за місцем знаходження ФОП ОСОБА_3 та місцем вчинення адміністративного правопорушення).
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 17, 18, 22, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
адміністративну справу № 813/6770/14 за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування приписів, постанови, протоколу та акта в частині визнання протиправними дій щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення № 000381 від 13.05.2014 року, визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 95 від 15.05.2014 року, визнання протиправними дій щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення № 000384 від 16.06.2014 року передати на розгляд до Червоноградського міського суду Львівської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали виготовлено 14.04.2015 року.
Суддя Потабенко В.А.