Ухвала суду № 4297718, 02.07.2009, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2009
Номер справи
22а-11113/08
Номер документу
4297718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

 

 ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2009 року  №22а-11113/08/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого-судді: Пліша М.А.,

суддів: Стародуба О.П.,Каралюса В.М.,

при секретарі судового засідання: Корчинській О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому на постанову господарського суду Хмельницької області від 18 червня 2008р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КТК Транс» до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

В С Т А Н О В И Л А :

Товариство з обмеженою відповідальністю «КТК Транс» звернулось в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому в якому просило визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 18 червня 2008р позовні вимоги задоволено,

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому оскаржила його в апеляційному порядку, вважає, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній сказі зазначає, що с удом першої інстанції вказано, що діючим законодавством України відповідачу не надано повноважень щодо прийняття податкових повідомлень-рішень про визначення суми завищення бюджетного відшкодування по ПДВ за наявності тих порушень, що були відображені в акті перевірки №1973/15-2/32813303 від 14.03.2008 р.

Однак дане твердження суду є невірним. При цьому зазначає, що податковим органом проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «КТК -Транс» з питання достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації з податку на додану вартість за січень 2008 року в сумі 9427 грн., та складено акт №1973/15-2/32813303 від 14.03.2008 року, в якому встановлено порушення вимог п.1.3 ст.1 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом ДПА України №166 від 30.05.1997р. та п.п.7.7.4 п.п.7.7 ст.7 7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Згідно з п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зведені результати обліку операцій з поставки та придбання товарів (послуг) відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до Закону.

Підпунктом 7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'яти основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій. Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.

Позивачем в порушення вищевказаного пункту Закону подано додаток 4 до податкової декларації з податку на додану вартість за січень «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування», в якому не вірно визначено за який період задеклароване бюджетне відшкодування. Тобто, заява про повернення суми бюджетного відшкодування, в якій визначено період січень 2008 року, за який задекларовано бюджетне відшкодування до декларації з податку на додану вартість за січень 2008 року, ТзОВ «КТК - Транс» не подано.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом ДПА України №166 від 30.05.1997р. декларація складається із вступної частини, службових полів та чотирьох розділів, з яких платником заповнюються перші три розділи, четвертий розділ заповнюється працівниками податкової інспекції лише на оригіналі декларації, який залишається в податковій інспекції. ТзОВ «КТК - Транс» в порушення п. 1.3 Порядку не проставлено відмітки: про подання до декларації розрахунку суми бюджетного відшкодування; про подання до декларації заяви про повернення суми бюджетного відшкодування; про додання до декларації оригіналів п'яти основних аркушів вантажно-митних декларацій.

В результаті перевірки, проведеної на підставі підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено порушення вимог п.1.3 ст.1 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом ДПА України №166 від 30.05.1997р. та п.п.7.7.4 п.п.7.7 ст.7 7 Закону України «Про податок на додану вартість». В результаті чого зменшено бюджетне відшкодування, задеклароване ТзОВ "КТК - Транс" на розрахунковий рахунок у податковій декларації за січень 2008 року на 9427 гривень.

Тому вважає, що податковий орган діяв правомірно, а відтак просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що 15.02.08 р. позивачем подано відповідачу податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 р., розрахунок суми бюджетного відшкодування, заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. Дані документи прийняті податковим органом. При цьому сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню визначена позивачем у розмірі 9 427,00 грн., що також підтверджується відповідним актом перевірки податкового органу. При цьому в акті перевірки зазначено, що позивачем не вірно визначено за який період задеклароване бюджетне відшкодування, а також не проставлено відмітки про подання до декларації розрахунку суми бюджетного відшкодування, заяви про повернення цієї суми, оригіналів ВМД.

Розглядаючи даний спір судом першої інстанції дана вірна оцінка положенням п .п. 7.7.4. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» яким встановлено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.

 Відповідно до п.п.7.7.5. п.7.7. ст.7 вищеназваного Закону протягом З0 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми  бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно п.п.7.7.7. п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:  у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми

визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів; у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та

підстави для її вирахування; у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Порядком заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України №166 від 30.05.1997 р. визначено порядок та подання податкової декларації з податку на додану вартість.

Згідно п.п.7.7.7. п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено підстави прийняття податковим органом податкового повідомлення, лише в тих випадках коли платником податку занижено або перевищено заявлену суму бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) перевірки.

Судом першої інстанції з врахуванням вище наведених обставин та вимог законодавства зроблено вірний висновок, що відповідачу не надано повноважень щодо прийняття податкових повідомлень-рішень про визначення суми завищення бюджетного відшкодування по ПДВ за наявності тих порушень, що були відображені в акті перевірки №1973/15-2/32813303 від 14.03.2008 року.

Оскільки Законом України «Про податок на додану вартість» встановлений прямий взаємозв'язок між сплатою, надходженням до бюджету податку на додану вартість та відшкодуванням такого податку і такі етапи нерозривно пов'язані між собою, а позивачем не порушено вимог вище вказаного Закону і факти правомірного визначення позивачем сум бюджетного відшкодування відповідачами не спростовано, то відповідно суд правомірно задовольнив позовні вимоги.

З врахуванням вище наведеного суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції , а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ч.3 ст. 160, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А :

апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому - залишити без задоволення , а постанову господарського суду Хмельницької області від 18 червня 2008р.у справі № 16/293-НА - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя : М.А.Пліш

Судді: О.П. Стародуб

В.М.Каралюс