Суддя першої інстанції - Могильницький М.С.
Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
15 липня 2009 року справа № 2а-3841/09/0570
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Сухарьок М.Г.
Білак С.В.
| при секретарі судового засідання | Шептульовій С.Ю. | за участю представників: |
| від позивача: | Чеверда Г.О. - довіреність від 30.04.09р. | від відповідача: | Мезенцев В.М. - довіреність від 12.01.09р. | розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу | Державного підприємства "Донецьквантажтранс" | на постанову | Донецького окружного адміністративного суду | від | 13 квітня 2009р. | у справі | №2а-3841/09/0570 (суддя Могильницький М.С. ) | за позовом | Державного підприємства "Донецьквантажтранс" | до | Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька | про | визнання недійсним податкового повідомлення -рішення,-
ВСТАНОВИЛА: Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2009р. по справі №2а-3841/09/0570 відмовлено в задоволенні позовних вимог Державного підприємства "Донецьквантажтранс" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про визнання недійсним повідомлення-рішення № 3706/10/15-311-1 від 11.02.09р. на суму 1343,54грн. В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи Державне підприємство "Донецьквантажтранс" просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Відповідач під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі. Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне. Відповідачем була проведена документальна невиїзна перевірка позивача з питання своєчасності сплати земельного податку за період з 01.12.08р. по 05.01.09р., за результатами якої складений акт від 29.01.2009р. № 487/15-311-1/34828840 та прийнято податкове повідомлення-рішення № 3706/10/15-311-1 від 11.02.09р., яким до позивача на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000р. за порушення граничних строків сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з земельного податку за 2008р. були застосовані штрафні санкції в розмірі 20% в сумі 1343,54грн. за затримку на 35 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 6717,71грн. Як вбачається з матеріалів справи, за період з січня 2008р. по вересень 2008р. та з листопада 2008р. по грудень 2008р. позивач здійснював сплату земельного податку протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, і лише тільки за жовтень 2008р. позивач терміном сплати 1 грудня 2008р. включно сплатив земельний податок 5 січня 2009р. з затримкою на 35 календарних днів. Відповідно до п.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. За правилами п.1.2 ст.1 цього Закону податкове зобов'язання це - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Строки сплати узгодженого податкового зобов'язання визначені у п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 наведеного Закону і становлять десять календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Згідно з п.”а” вищенаведеного підпункту 4.1.4 податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно до ст. 14 Закону України ”Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Статтею 17 цього Закону встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що позивач дійшов до хибного висновку про те, що базовим податковим періодом для погашення податкового зобов'язання є рік, оскільки зазначені норми застосовуються при наданні податкової декларації до податкового органу, а не при сплаті податкового зобов'язання по земельному податку, який визначений у податковій декларації на поточний рік. Колегія суддів вважає, що спеціальним законом з питань щодо порядку погашення податкових зобов'язань, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків податковими органами є саме Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Пунктом 19.6 статті 19 цього Закону передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти, діють в частині, що не суперечать нормам цього Закону. За приписами п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Враховуючи, що при сплаті 05.01.2009р. земельного податку за жовтень 2008р. позивачем було порушено встановлені спеціальним законом граничні строки сплати, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що це є підставою для застосування штрафу згідно до п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, - УХВАЛИЛА: Апеляційну скаргу Державного підприємства "Донецьквантажтранс" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2009р. по справі №2а-3841/09/0570 залишити без задоволення. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2009р. по справі №2а-3841/09/0570 залишити без змін. Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 15 липня 2009 року . Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 20 липня 2009 року. Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Головуючий: Гаврищук Т.Г. Судді: Сухарьок М.Г. Білак С.В.