ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
26 лютого 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/3190/14
Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Аракелян М. М.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді -Яковлева Ю.В.судді -Вербицької Н.В.судді -Шляхтицького О.І.при секретарі -Худик С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
встановила:
Позивач - ФОП ОСОБА_5 звернувся до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, в якому просив скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Біляївському районі Одеської області ДПС від 06.07.2012 року №0001271701, яким було збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на суму 91781,14 гривень, скасувати податкове повідомлення-рішення від 06.07.2012 року № 0001261701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності на суму 42892,13 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що про проведення перевірки його повідомлено не було, відповідач не ознайомив позивача з наказом про проведення перевірки, та не вручив належним чином направлення на проведення перевірки, що є порушенням порядку організації та проведення перевірок платників податків, затвердженого наказом ДПА від 14.04.2011 року №213. Позивач у відповідності до вимог Указу Президента від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» є платником єдиного податку та не був платником податку на додану вартість до 31.12.2009 року, обсяг доходів у 2009 році не досягав розміру, який би передбачав нарахування та сплату податку на додану вартість. ФОП ОСОБА_5 був зареєстрований як платник податку на додану вартість з 12.07.2010 року, однак податковий орган помилково нарахував зобов'язання з податку на додану вартість за січень-червень 2010 року у розмірі 47644, 17 грн. Сума зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету на думку позивача повинна становити не 72787, 39 грн., а 25143, 25 грн., та відповідно штрафна санкції (25%) становлять 6285, 81 грн.
В акті перевірки було відображено збільшення валового доходу за період, що перевірявся на суму 251115, 88 грн., в тому числі за 2010 рік на суму 11762, 98 та за 2011 рік на суму 139352, 390 грн., однак в ході перевірки не були враховані витрати, які пов'язані з господарською діяльністю.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у задоволенні позову було відмовлено.
В апеляційній скарзі ФОП ОСОБА_5, з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, ставиться питання щодо скасування оскаржуваної постанови та прийняття нової про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом 1-ї інстанції встановлено, що на підставі направлення від 30.05.2012 року №174/17-01, №176/17-01, виданого ДПІ у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, фахівцями податкового органу з урахуванням вимог ст. 77 ПК України, відповідно до наказу від 08.05.2012 року за №123 та згідно плану-графіку проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності - ФОП ОСОБА_5 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період роботи з 01.01.2010 року по 31.12.2011 рік було проведено документальну планову виїзну перевірку позивача.
За результатами перевірки було складено Акт №678/17-01/НОМЕР_2 від 19.06.2012 року «Про результати виїзної документальної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_5 за період з 01.01.2010 року по 31.12.2011 рік».
Відповідно до зазначеного Акту перевірки позивачем було порушено:
- ст.13 розділу IV Декрету КМ України «Про прибутковий податок з громадян» №13-92 від 26.12.1992 року із змінами та доповненнями, пп.14.1.56 н.14.1 ст.14, пп.177.5.3 п.177.5 ст.177 ПК України, а саме СПД ОСОБА_5 за перевіряємий період занизив суму податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 37666,59, а саме за 2010 рік - 16764.45 гривень, 2011 рік - 20902,14 грн.
- п.2 Наказу ДПА України від 24.12.2010 року №1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» (форма № ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» та Порядку заповнення та подання податковимиагентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2011 р. за № 46/18784, згідно п.п. 3.5. якого «у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету».
- п.2.1 ч.2 Наказу ДПА України № 166 в д 30.05.1997 року «Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення і подання» із змінами та доповненнями; п.п.7.8.1 п. 7.8 статті V Закону України «Про податок на додану вартість», п.2.6.1 п.2.6 ч.2 Наказу № 166 від 30.05.1997 року «Про затвердження формі податкової декларації та порядку їх заповнення і подання», позивачем не було подано податкові декларації з ПДВ з січня 2010 року по липень 2010 року включно.
- п.1.6 ст.1, п.п.2.3.1, н.2.3 с т.2, п.3.1 ст.3, п.п. 7.3.1. п.7.3. ст. 7. п.9.5 п.9.6 ст.9, п.10.1 ст.10 та пп.7.3.1 7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.187.1 ст.187 ПК України, в результаті чого донараховано 72789,39 грн., а саме за січень 2010 року на суму 5831,07гривень, лютий 2010 року - 4058,69 гривень, березень 2010 року - 4808,87 гривень, квітень 2010 року - 7562,83 гривень, травень 2010 року - 8738,53 гривень, червень 2010 року - 8700,66 гривень, липень 2010 року - 7799,87гривень, серпень 2010 року - 7613,24 гривень, вересень 2010 року - 1788,41 гривень, жовтень 2010 року - 3049,19 гривень, листопад 2010 року - 3359,91 гривень, грудень 2010 року - 5530,44 гривень, січень 2011 року - 1584,38 гривень, липень 2011 року - 2361,30 гривень.
В Акті перевірки вказується, що ФОП ОСОБА_5 повідомлення про проведення планової виїзної перевірки від 08.05.2012 року за №32/10/17-01 отримав особисто та був повідомлений про проведення вказаної перевірки.
На підставі Акту перевірки від 19.06.2012 року №678/17-01/НОМЕР_2 відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення від 06.07.2012 року №0001271701, якими було збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на суму 91781,14 грн., у тому числі 18991,75грн. - штрафних санкцій, та податкове повідомлення - рішення від 06.07.2012 року № 0001261701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності на суму 42892,13 грн., у тому числі 5225,54 грн. - штрафних санкцій.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд 1-ї інстанції виходив з того, що податковим органом було доведено прийняття оскаржуваних рішень у встановлений законом спосіб з урахуванням всіх спірних правовідносин.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду 1-ї інстанції, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що в перевіряємий період з 01.01.2010 року по 21.12.2011 рік СПД ОСОБА_5 здійснював діяльність на загальній системі оподаткування відповідно до вимог Декрету КМУ від 26.12.1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» з врахуванням положень Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» та ПК України.
Згідно ст.13, ст.14 Декрету КМ України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 року №13-92 (із змінами та доповненнями) та Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої Наказом ГДПІ України від 21.04.1993 року №12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.1993 року за №64 (із змінами внесеними Наказом ДПА України від 16.07.2003 року №352) оподаткуванню підлягають доходи, одержані за звітний податковий період фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності від продажу ним товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи.
Перевіркою правильності визначення витрат, відображених у деклараціях про доходи, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходу та документально підтверджених з даними про суми витрат, визначеними в ході перевірки, було встановлено порушення, а саме заниження позивачем суми податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 37666, 59 гривень.
З вищевказаного Акту перевірки вбачається, що перевіркою отримання позивачем валового доходу в 1-му кварталі 2010 року було встановлено отримання СПД ОСОБА_5 доходу на розрахункові рахунки в загальній сумі 73492, 56 гривень від ТОВ «Сандора» та ТОВ «Рабен Україна» за надання транспортних послух, у 2-му кварталі 2010 року було отримано дохід на розрахункові рахунки в загальній сумі 125025, 30гривень від ТОВ «Сандора» за транспортні послуги, у 3-му кварталі 2010 року було отримано дохід на розрахункові рахунки в сумі 116835, 78 гривень за надання транспортних послуг ТОВ «Сандора» та у 4-му кварталі 2010 року позивачем було отримано дохід на розрахункові рахунки в загальній сумі 59682, 34гривень за надання транспортних послуг ТОВ «Сандора» та ТОВ «С-ІНЖИНІРИНГ».
Звіркою правильності визначення СПД ОСОБА_5 валового доходу за 2010 рік, відображеного у декларації про доходи за 2010 рік, з даними про суми валового доходу, визначеними в ході перевірки, було встановлено розбіжність, а саме: за 2010 рік - 111762, 98 гривень, за 1 квартал 2010 року - завищено на 14698,44гривень та занижено валовий дохід в т.ч. за 2-й квартал 2010 року 31699,30 гривень, 3-й квартал 2010 року - 86707,78 гривень, 4-й квартал 2010 року - 8054,34 гривень.
В додатку 7 до декларації про майновий стан і доходи СПД ОСОБА_5 розраховано суму податку, що підлягає сплаті до бюджету, виходячи з даних СПД ОСОБА_5 сума податку на доходи фізичних осіб позивачем вказана 992,00 гривень, замість 991,50 гривень (6610,00* 15%=991,50 грн.).
Згідно статті 13 вказаного Декрету КМ України оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету.
Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведені остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним Комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.
За результатами перерахунку сума податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за період з 01.01.2010 року по 31.12.2011 року повинна скласти: за 2010р.- 18639,30 гривень.
СГД ОСОБА_5 за 2010 рік сплатив податок з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності у сумі 1874,85 гривень.
Відносно доводу апеляційної скарги про те, що СПД ФО ОСОБА_5 не мав обов'язку реєструватися платником податку на додану вартість з 01 січня 2010 року, колегія суддів зазначає наступне.
11 грудня 2014 року Одеським апеляційним адміністративним судом було зроблено запит №82017/14 до ДПІ у Біляївському районі ГУ Міндоходів в Одеській області, відповідно до якого апеляційний суд зобов'язав надати відповідача пояснення з приводу того, чи виходив ФОП ОСОБА_5 в період з 01.01.2010 року по 12.07.2010 року за ліміт коштів (500 000 гривень), визначений відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва».
27 січня 2015 року до суду надійшли додаткові пояснення ДПІ у Біляївському районі ГУ Міндоходів в Одеській області та акт від 17 травня 2010 року №942/17-01/НОМЕР_2 «Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності - ФОП ОСОБА_5.», відповідно до яких вбачається, що позивач ще у 2009 році вийшов за ліміт коштів (500 000 гривень), визначений відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» та повинен був подати заяву про реєстрацію його як платника ПДВ, чого зроблено не було.
Як вбачається з акту перевірки №678/17-01/НОМЕР_2 від 19.06.2012 року, перевіркою отримання позивачем валового доходу у 2011 року встановлено отримання СПД ОСОБА_5 доходу на розрахункові рахунки в загальній сумі 258495, 90 грн. від ТОВ "Сандора", ОСОБА_6 (НОМЕР_3), ТОВ "Агровет Атлантік", ТОВ "Рабен Україна" та ТОВ "Мегаполіс Україна" за надання транспортних послух.
Перевіркою встановлено, що сума чистого оподаткованого доходу СПД ОСОБА_5 в 2011 році складає 145962,90 гривень.
Таким чином, сума податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2011 рік повинна складати 21894, 14 гривень.
СПД ОСОБА_5 за 2011 рік сплатив податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності у сумі 992, 00 гривень.
А отже, переревіркою правильності визначення СПД ОСОБА_5 валового доходу за 2011 рік, відображеного позивачем у декларації про доходи на 2011 рік, з даними про сими валового доходу, визначеного в ході перевірки, правомірно встановлено розбіжність у сумі 139352, 90 гривень.
Пунктом 177.1 ст.177 ПК України передбачено, що доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
Згідно п.177.2 ст.177 ПК України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п. 177.4 ст. 177 ПК України до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
Пунктом 177.5 ст. 177 ПК України встановлено, що фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
За приписами пп. 177.5.3 п. 177.5 зазначеної статті остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати
Положеннями п. 138.2 ст. 138 ПК України визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
Згідно з п. 44.1 ст. 44 ПК України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту
За період з 01.01.2010 року по 30.12.2011 року СПД ОСОБА_5 було задекларовано податкових зобов'язань по податку на додану вартість у сумі 50105,00 гривень.
Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань за період з 01.01.2010 року по 30.12.2011 року встановлено їх заниження на 72787,39 гривень, а саме за січень 2010 року на суму 5831,07 гривень, лютий 2010 року - 4058,69 гривень, березень 2010 року -4808,87 гривень, квітень 2010 року - 7562,83 гривень, травень 2010 року - 8738,53 гривень, червень 2010 року - 8700,66 гривень, липень 2010 року - 7799,87 гривень, серпень 2010 року - 7613,24 гривень, вересень 2010 року - 1788,41 гривень, жовтень 2010 року - 3049,19 гривень, листопад 2010 року - 3359,91 гривень, грудень 2010 року - 5530,44 гривень, січень 2011 року - 1584,38 гривень, липень 2011 року - 2361,30 гривень.
СПД ОСОБА_5 було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань та податкового кредиту :
За лютий 2011 року №42452 від 28.07.2011 року, де було збільшено податкове зобов'язань на суму ПДВ 3906,00 гривень, а саме по ТОВ «Сандора» на суму ПДВ 3906,00 гривень.
За березень 2011 року №42453 від 28.07.2011 року, де було збільшено податкове зобов'язань на суму ПДВ 4257,00 гривень, а саме по ТОВ «Сандора» на суму ПДВ 4257,00 гривень.
За квітень 2011 року №42454 від 28.07.2011 року, де було збільшено податкове зобов'язань на суму ПДВ 2507,00 гривень, а саме по ТОВ «Сандора» на суму ПДВ 2507,00 гривень.
За травень 2011 року №42414 від 27.07.2011 року, де було збільшено податкове зобов'язань на суму ПДВ 3413,00 гривень, а саме по ТОВ «Сандора» на суму ПДВ 3413,00 гривень.
За червень 2011 року №42187 26.07.2011 року, де було збільшено податкове зобов'язань на суму ПДВ 5999,00 гривень, а саме по ТОВ «Сандора» на суму ПДВ 5999,00 гривень.
Перевіркою достовірності відображених показників у поданих Деклараціях з ПДВ (рядки 1 - 8.4) за період з 01.01.2010 року по 30.12.2011 року встановлено заниження задекларованих фізичною особою - підприємцем показників у рядку (1-8.4) Декларації з податку на додану вартість на суму 91169,78 гривень, а саме за січень 2010 року на суму 6997,08 гривень, лютий 2010р.-4870,42 гривень, березень 2010 року - 5770,64 гривень, квітень 2010р-9075,40 гривень, травень 2010 року - 10489,84 гривень, червень 2010 року -10440,79 гривень, липень 2010 року - 9359,84 гривень, серпень 2010 року - 9135,89 гривень, вересень 2010 року - 2989,37 гривень, жовтень 2010 року - 3049,19 гривень, листопад 2010 року - 3539,91 гривень, грудень 2010 року - 5893,12 гривень, січень 2011 року - 1584,39 гривень, липень 2011 року - 864,82 гривень, серпень 2011 року - 4702,90 гривень, листопад 2011 року - 2406,18 гривень.
Згідно пп. 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі коли загальна сума ви здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Відповідно пп.6.1.1 п.6.1 ст.6 об'єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка г згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків, податок становить 20 відсотків бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону, та додається до ціни товарів (робіт, послуг).
Згідно пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями, датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів -а", (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Згідно пп.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями - податковий період з податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до пп.2.6.1 п.2.6 ч.2 Наказу № 166 від 30.05.1997 року «Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення і подання» із змінами та доповненнями, встановлено, що якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному місяцю, декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) за місцезнаходженням платника протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
В порушення вищезазначеного СГД ОСОБА_5 не подано податкові декларації з ПДВ з січня 2010 року по липень 2010 року включно.
Відповідно до п.10.1 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платники податку, визначені у статті 2 цього Закону.
Порядок реєстрації осіб як платників податку на додану вартість встановлено ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом ДПА України від 01.03.2000 р. № 79, чинним до 16.12.2011 року.
Згідно п.9.5 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями особа заява про реєстрацію направляється на адресу податкового органу з повідомленням про вручення або вручається особисто представником такої особи службовій особі податкового органу. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом десяти днів від дня отримання реєстраційної заяви.
Згідно п.9.6 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями з урахуванням положень пункту 9.5 цієї статті заява про реєстрацію має бути подана (надіслана) податковому органу особами, що підлягають реєстрації згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону, не пізніше двадцятого календарного дня з моменту досягнення суми оподатковуваних операцій, визначеної зазначеним пунктом.
В порушення вимог п.п.2.3.1, п.2.3 ст.2, п.3.1 ст. 3, п.п. 7.3.1. п.7.3. ст.7, п.9.5,п.9.6 ст.9, п. 10.1 ст.10 Закону України "Про податок на додану вартість" від 3.04.97р. №168/97-ВР, із змінами та доповненнями, так як суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_5 не зареєструвався платником податку на додану вартість у строки визначені законодавством та не надав податкові декларації по податку на додану вартість в результаті чого перевіркою донараховано податку на додану вартість за січень 2010 року на суму 5831, 07 гривень, за лютий 2010 року - 4058, 69 гривень, за березень 2010 року - 4808, 87 гривень, за квітень 2010 року - 7562, 83 гривень, за травень 2010 року - 8738, 53 гривень, за червень 2010 року - 8700, 66 гривень, за липень 2010 року 7799, 87 гривень (виручка отримана ФОП ОСОБА_5 за надання транспортних послуг в період січень - липень 2010- року ТОВ «Сандора» та ТОВ «Рабен Україна»).
Відповідно до ч.1.3 та 1.7 статті 1 Закону України „Про податок на додану вартість" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Відповідно до п.п.7.3.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: - або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; - або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Згідно з підпунктом "а" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з банківськими виписками суми отриманні на розрахункові рахунки позивача від ТОВ «Сандора», ТОВ ТОВ «С-ІНЖИНІРИНГ», ОСОБА_6, ТОВ «Агровет Атлантик», ТОВ «Рабен Україна» за надання ним транспортних послуг не включені СПД ОСОБА_5 до складу податкових зобов'язань з податку на додану вартість, а саме: за серпень 2010 року не включено до складу податкових зобов'язань ПДВ в сумі 7613, 24 гривень, за вересень 2010 року - 1788, 41 гривень, за жовтень 2010 року - 3049, 19 гривень, за листопад 2010 року в сумі 3359, 91 гривень, за грудень 2010 року - 5530, 44 гривень, за січень 2011 року - 1584,38 гривень, липень 2011 року - 2361, 30 гривень.
З урахуванням викладених порушень СПД ОСОБА_5 донараховано ПДВ у сумі 72789,39 гривень, а саме за січень 2010 року на суму 5831,07 гривень, лютий 2010 року - 4058,69 гривень, березень 2010 року - 4808,87 гривень, квітень 2010 року - 7562,83 гривень, травень 2010 року - 8738,53 гривень, червень 2010 року - 8700,66 гривень, липень 2010 року - 7799,87 гривень, серпень 2010 року - 7613,24 гривень, вересень 2010 року - 1788,41 гривень, жовтень 2010 року - 3049,19 гривень, листопад 2010 року - 3359,91 гривень, грудень 2010 року - 5530,44 гривень, січень 2011 року - 1584,38 гривень, липень 2011 року - 2361,30 гривень.
З урахуванням вказаного, колегія суддів погоджується з висновком суду 1-ї інстанції, що податковим органом доведено прийняття оскаржуваних рішень у встановлений законом спосіб з урахуванням всіх обставин спірних правовідносин.
Колегія суддів не приймає до уваги твердження апелянта стосовно неналежного повідомлення СПД ОСОБА_5 про проведення перевірки, оскільки з матеріалів справи вбачається, що він з наказом про проведення перевірки, з повідомленням та з направленням на проведення перевірки був ознайомлений 08.05.2012 року та особисто отримав вказані документи, що підтверджується його підписом у зазначених документах.
Посилання апелянта на сплату ним процентів за отриманими кредитами колегія суддів також не приймає до уваги, оскільки ці обставини не впливали на визначення податкових зобов'язань з ПДВ та податку з доходів фізичних осіб.
Крім того, згідно п.2 Наказу Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року №1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2011 р. за N 46/18784, згідно п.п. 3.5. якого «у графі 4 «Сума перерахованого податку" відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету».
В порушення вищевказаного ОСОБА_5 в звітах 1-ДФ були вказані недостовірні відомості в 1-му кварталі 2011 року - вказано 65,00 гривень, а фактично в 1-му кварталі 2011 року податок не перераховувався, за 2 квартал 2011 року вказано 204,72 гривень, замість фактично перерахованого податку в сумі 170,00 гривень, за 3 квартал 2011 року вказано 204,72 гривень, замість фактично перерахованого податку в сумі 350,00 гривень, за 4 квартал 2011 року перерахованого податку в сумі 70,00 гривень.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.
Керуючись ч. 1 ст. 195, ст. 196, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до положень діючого законодавства до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:/підпис/Ю.В. ЯковлевСуддя:/підпис/Н.В. ВербицькаСуддя:/підпис/О.І. Шляхтицький