ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2015 року Справа № 876/11138/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,
з участю секретаря Волошин М.М.,
представника позивача Козлюк З.,
представника відповідача Антонюка І.Б.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2014 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
в с т а н о в и в :
ПАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» звернулося в суд з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2014 року позов задоволено повністю. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління Міндоходів №0000214100/11368 від 01.08.2014 року та №0000204100/11369 від 01.08.2014 року.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову, оскільки наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору не свідчить про реальність вчинення відповідної господарської операції, оскільки реалізація умов договору та його фактичне виконання для цілей ведення податкового обліку має бути підтверджено належним чином оформленими первинними документами, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Так, з 23.06.2014 року по 14.07.2014 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління Міндоходів проведено планову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Волиньгаз" з питань проведених взаєморозрахунків з ТОВ "Інвестпромсейл Міддл" за весь період розрахунків, за результатами якої було складено акт №317/28-06-41/03339459 від 21.07.2014 року. Перевіркою встановлено, що складені за такими операціями первинні документи та податкові накладні внаслідок безтоварності операцій між ПАТ "Волиньгаз" та ТОВ "Інвестпромсейл Міддл" є юридично дефектними і не створюють правових наслідків для цілей формування сум податкових вигод, що відповідно, зумовлює висновок про відсутність у ПАТ "Волиньгаз" підстав для формування податкового кредиту та витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування. У зв'язку з чим, відсутній факт придбання ПАТ "Волиньгаз" в особі Філії "Волинський обласний газонаповнюючий пункт" скрапленого газу від ТОВ "Інвестпромсейл Міддл" у жовтні та листопаді 2013 року, оскільки в діяльності останнього вбачається проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій надання податкової вигоди з метою штучного формування витрат та податкового кредиту та які не мають реального товарного характеру. Враховуючи вищевикладене, ПАТ "Волиньгаз" неправомірно віднесено кошти по взаємовідносинам з ТОВ "Інвестпромсейл Міддл" до складу валових витрат, що враховуються при визначені об'єкта оподаткування та суми податку на додану вартість в розмірі 448 083, 70 грн. до складу податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за жовтень-листопад 2013 року, чим порушено пп.138.1.1 п.138.1, п.138.2, пп.138.6 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено витрати, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, на загальну суму 4 751 929, 71 грн., що призвело до заниження податку на прибуток в у розмірі 902 866,64 грн., у тому числі за 4-ий квартал 2013 року на 902 866, 64 грн. та п.198.3, п.198.6 ст. 198, п.201.6 ст.201.6 Податкового кодексу України, а саме, завищено податковий кредит по взаєморозрахунках з ТОВ "Інвестпромсейл Міддл" у розмірі 448 083, 70 грн., в тому числі: за жовтень 2013 року - 311 451, 91 грн. та листопад 2013 року - 136 631, 79 грн.
В судовому засіданні представник ПАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» подав клопотання про закриття провадження в справі в зв'язку з примиренням сторін.
Представник Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів в судовому засіданні клопотання представника ПАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» підтримав в зв'язку з досягненням податкового компромісу.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів підлягає до часткового задоволення, а провадження в справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Колегією суддів встановлено, що на підставі акту перевірки №317/28-06-41/03339459 від 21.07.2014 року Спеціалізованою ДПІ з обслуговування великих платників у м. Львові МГУ Міндоходів прийнято податкові повідомлення-рішення №0000214100/11368 від 01.08.2014 року, яким ПАТ "Волиньгаз" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток за основним платежем 902 866, 64 гривень та застосовано штрафні санкції в сумі 451 433, 32 гривень та №0000204100/11369 від 01.08.2014 року, яким товариству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем в сумі 448 083, 70 гривень та застосовано штрафні санкції в сумі 224 041, 85 гривень.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25 грудня 2014 року № 63-VIII, визначено особливості уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу.
Відповідно до Підрозділу 9-2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Як вбачається з рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів від 02.02.2015 року №1541/9/28-06-41/278 про погодження застосування податкового компромісу, ПАТ «Волиньгаз» на виконання п.8 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України відповідно до платіжного доручення від 28.01.2015 року №2540 сплачено 22404,19 грн. податку на додану вартість, відповідно до платіжного доручення від 28.01.2015 року №2541 сплачено 45143,33 грн. податку на прибуток. Враховуючи виконання ПАТ «Волиньгаз» вимог п.8 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо сплати 5% від загальної суми заниження податкового зобов'язання, СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ Міндоходів прийнято рішення про досягнення податкового компромісу.
Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.
У разі досягнення податкового компромісу перевірки щодо податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за уточненими операціями у наступних періодах за зазначеними податками контролюючими органами не проводяться.
Крім того, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25 грудня 2014 року № 63-VIII розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України доповнено пунктом 11-2такого змісту: Підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України";
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Як вбачається з ч.1 ст.203 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що оскаржувана постанова суду підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі.
Керуючись ст.ст.157,196,203,206,254 КАС України, суд
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів задовольнити частково.
Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2014 року у справі № 803/2175/14 - скасувати, а провадження в справі закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий А.Р.Курилець
Судді М.П.Кушнерик
О.І.Мікула
Повний текст ухвали виготовлено 18 лютого 2015 року.