Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.03.09Справа №2а-5558/08/6 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Лєбєдєвій О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора м. Сімферополя в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим
до Закритого акціонерного товариства «Агрофірма «Крим»
про стягнення штрафу,
Суть спору: Заступник прокурора м. Сімферополя в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до ЗАТ «Агрофірма «Крим» про стягнення штрафу в сумі 5100,00грн. Позовні вимоги, обґрунтовані тим, що відповідач не надав до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та-фондового ринку в АР Крим регулярної інформацію за 2006 р., котра повинна була бути надана та розкрита згідно ст. ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 р., Положення про подання річного звіту закритими акціонерними товариствами до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.06.2003 р. № 227. Наведене стало підставою для винесення постанови про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів від 29.11.2007 року № 201-АР у вигляді штрафу у сумі 5100,00 грн. Добровільно сума штрафу не сплачується, що стало підставою для звернення до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у відсутність представника Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим, на позовних вимогах наполягав.
Прокурор, представник відповідача у судове засідання не з'явилися, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Будь-яких клопотань суду не направили. Заперечень на позов відповідач не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності прокурора та відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
22 листопада 2007р. Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим було проведено перевірку Закритого акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» стосовно надання до Комісії регулярної інформації, надання та розкриття якої передбачено ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», за результатами якої складений акт № 201-АР від 22.11.07 р. про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 2).
29 листопада 2007р. на підставі акту № 201-АР Комісією було винесено постанову № 201-АР про накладення санкцій у сумі 5100,00грн. за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді неподання до Комісії інформації, надання та розкриття якої передбачено ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», яку направлено на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією (а.с.3,4).
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових
-відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті З КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже позивач є суб'єктом владних повноважень, а спір про стягнення штрафу накладеного позивачем на відповідача при виконанні владних управлінських функцій має ознаки публічно-правового спору та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996р. за № 448/96-ВР ( із змінами та доповненнями) (далі Закон № 448) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює захист інтересів держави шляхом державного регулювання ринку цінних паперів, тобто здійснення комплексних заходів щодо впорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попереджує зловживання та порушення у цій сфері.
Відповідно до ст.5 Закону № 448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно з Положенням про Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 585 від 14.10.2005 р. Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підпорядкованим та підзвітним їй та реалізує в АРК завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» 23.02.2006р № 3480-ІУ із змінами і доповненнями (далі Закон №3480), регулярна інформація про емітента - річна та квартальна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондовому ринку (в том числі в електронному вигляді).
Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
Річний звіт - це документ (у паперовій та електронній формах), який характеризує господарсько-фінансове становище і результати діяльності емітентів з метою інформування громадськості.
Річний звіт за 2006 рік подається товариствами до 30.04.07 р., відповідно до вимог Положення про подання річного звіту закритими акціонерними товариствами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 03.06.2003р. №227. При цьому порядок інформування громадськості акціонерними товариствами про свій фінансово-господарський стан і результати діяльності за 2006 здійснювався відповідно до рішення Комісії від 03.06.2003р. №221 «Про порядок інформування громадськості акціонерними товариствами та емітентами облігацій» (далі - рішення №221), чинного на момент виникнення спірних правовідносин.
Згідно рішення №221, акціонерні товариства (відкриті, закриті), підприємства емітенти облігацій до 30 вересня, наступного за звітним року, публікують річний звіт емітента: в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи Державної ко-
місії з цінних паперів та фондового ринку;або розміщують на \УеЬ-сайті одного з інформаційних агентств, з яким Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України уклало відповідний договір.
Відповідно до п.2 ч.І ст. 40 Закону № 3480 (який набрав чинність з 12.05.2006р.) примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п.14 ст.8 Закону № 448 до повноважень Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку входить накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.
Відповідальність за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації передбачена ст. 11 Закон № 448 у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно ст. 12 Закону № 448 штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Згідно п.7 ст.6 Положення про територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в Автономної Республіці Крим, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №585 від 14.10.2005р., Територіальне управління має право накладати на юридичних та фізичних осіб, винних у порушенні законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафи та інші санкції в межах повноважень, наданих Управлінню.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997р. №2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.02.2001р. №27)(із змінами та доповненнями)(надалі - Правила), визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та її територіальними органами справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів. Правила визначають, що Комісія та її територіальні органи в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення ознак правопорушення вжити всіх необхідних заходів для встановлення факту правопорушення та його документального закріплення, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції. Юридична особа може бути притягнена до відповідальності за вчинення правопорушення не пізніше трьох років з дня вчинення правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим уповноважене розглядати справу про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів ЗАТ «Агрофірма «Крим», незалежно від втрати чинності Положення про подання річного звіту закритими акціонерними товариствами до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 03.06.2003р. №227 та Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.06.2003р. №221 «Про порядок інформування громадськості акціонерними товариствами та емітентами облігацій», на підставі статей 11, 13 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» №448/96-ВР від 30.10.1996р.
Як вбачається із матеріалів справи, у зв'язку із не інформуванням громадськості та ненадан-ням до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим регулярної інформації за 2006р. до ЗАТ «Агрофірма «Крим» застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 5100,00 грн., що підтверджується актом № 210-АР від 22.11.07р. та постановою № 201-АР від 29.11.07р.( а.с. 2-3).
Постанова № 201-АР від 29.11.07р. Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим відповідачем не оскаржена, недійсною у встановленому порядку не визнана, не скасована, та є належним доказом наявності заборгованості у сумі 5100,00 грн.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги заступника прокурора м. Сімферополя в інтересах Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що прокурор не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 12.03.09 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 17.03.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» (95050, АР Крим, м. Сімферополь, пров. Лавандовий, 2/6, ідентифікаційний номер 16328458, інші відомості відсутні) у дохід Державного бюджету України (код платежу 21081100, банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, п/р 31112106700002, код ЄДРПО України 34740405, одержувач: Державний бюджет України, УДК у м. Сімферополі, ГУ ДКУ в АР Крим) штраф у розмірі 5100,00 грн., застосований на підставі постанови Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим № 201-АР від 29.11.2007 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.