Постанова № 4277905, 29.04.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.04.2009
Номер справи
2а-4446/08/10
Номер документу
4277905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493


ПОСТАНОВА

Іменем України


29.04.09Справа №2а-4446/08/10
11:54 м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача Крекотинь А.М., представник по довіреності №77 від 06.09.2007 року,

від відповідача Паніна Н.М., паспорт ЕЕ 472849,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №5"

про стягнення 116240грн.21коп.

ВСТАНОВИВ:


Позивач Державна податкова інспекція в м. Феодосії АР Крим - звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №5" відповідача - про стягнення податкової заборгованості по податку на додану вартість в сумі 202216грн.90коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобовязань по податковим деклараціям, які надані відповідачем до ДПІ самостійно, та штрафні санкції по податковим повідомленням-рішенням, прийнятим стосовно відповідача, які на час розгляду справи не оскаржені ним у встановленому діючим законодавством порядку. У судовому засіданні 29.04.2009 року представником позивача надана заява про уточнення позовних вимог, згідно з якою він просить стягнути з відповідача 116240грн.21коп. у звязку з частковим погашенням відповідачем заборгованості станом на зазначену дату.

Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримує в повному обсязі, наполягає на задоволенні позову з підстав зазначених у позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог.

Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі, не заперечував проти факту несплати узгодженої суми податкових зобовязань по податковим деклараціям та штрафних санкцій по податковим повідомленням-рішенням і правильності їх розрахунку, але пославшись на тяжке фінансове становище підприємства пояснив підстави, з яких штраф не сплачено. Крім того, представник відповідача просив суд розстрочити сплату суми податкової заборгованості у звязку з недостатністю грошових коштів для її погашення.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора №5» (код ЄДРПОУ 32294334, юридична адреса: 98112, АР Крим, м. Феодосія, Б. Старшинова, буд.14) зареєстровано розпорядженням Феодосійського міського голови №521-р від 19 березня 2003 року, перереєстровано Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 11451200000001285 - а.с.8-16). Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взятий на облік в ДПІ в м. Феодосія АРК 21.03.2008 року за №869, що підтверджено довідкою №324 від 22.09.2008 року (а.с.17).

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Феодосії АРК подано податкові декларації з зазначенням самостійно обчисленої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість: за серпень 2007 року зазначено податкове зобовязання в сумі 12842грн.00коп. (а.с.21-22); за вересень 2007 року - 10592грн.00коп. (а.с.23-24), за жовтень 2007 року - 17829грн.00коп. (а.с.25-26), за листопад 2007 року - 16988грн.00коп. (а.с.27-28), за грудень 2007 року - 17432грн.00коп. (а.с.29-30), за січень 2008 року - 16258грн.00коп. (а.с.31-32), за лютий 2008 року - 15125грн.00коп. (а.с.33-34), за березень 2008 року - 16519грн.00коп. (а.с.35-36), за квітень 2008 року - 14244грн.00коп. (а.с.35-36), за травень 2008 року 15845грн.00коп. (а.с.39-40), за червень 2008 року 17663грн.00коп. (а.с.41-42), за липень 2008 року 23034грн.00коп. (а.с.43-44), всього на загальну суму 194371грн.00коп.

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Державною податковою інспекцією в м. Феодосії АР Крим 06.11.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковій декларації за червень 2007 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №3389/15-2/32294334 від 06.11.2007 року (а.с.45-46).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0002621502/0 від 08.11.2007 року (а.с.46, зворотній бік) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 790грн.50коп. (у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 08 листопада 2007 року, що підтверджено відміткою на рішенні.

Державною податковою інспекцією в м. Феодосії АР Крим 19.05.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковій декларації за червень 2007 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1431/15-2/32294334 від 19.05.2008 року (а.с.51).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001161502/0 від 22.05.2008 року (а.с.52) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 16102грн.49коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 22 травня 2008 року, що підтверджено відміткою на рішенні.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Таким чином, діючим законодавством передбачений обовязок відповідача надавати податкові декларації по податку на додану вартість до податкових органів.

Державною податковою інспекцією у м. Феодосія АР Крим 07.02.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон №2181) та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №354/15-2/32294334 від 07.02.2008 року (а.с.47).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0000371502/0 від 19.02.2008 року (а.с.48) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 170грн.00коп. (1 місячний податковий (звітний) період Х 170 грн.).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 19 лютого 2008 року, що підтверджено підписом на податковому повідомленні-рішенні.

Державною податковою інспекцією у м. Феодосія АР Крим 13.05.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон №2181) та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації з податку на додану вартість за березень 2008 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1369/15-2/32294334 від 13.05.2008 року (а.с.49).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001171502/0 від 22.05.2008 року (а.с.50) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 170грн.00коп. (1 місячний податковий (звітний) період Х 170 грн.).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 22 травня 2008 року, що підтверджено підписом на податковому повідомленні-рішенні.

Станом на 28 квітня 2009 року з урахуванням добровільної сплати відповідачем частини заборгованості в сумі 85976грн.69коп. (що підтверджено розрахунком суми заборгованості а.с.90), сума заборгованості становить 116240грн.21коп. (202216,90 85976,69), що не оспорюється представником відповідача.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/245 від 21.03.2007 р., що вручена 27.03.2007 року (поштове повідомлення а.с.55), та друга податкова вимога №2/329 від 28.04.2007 р., що вручена 07.05.2007 року (поштове повідомлення - а.с.56). На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових вимог у встановленому діючим законодавством порядку.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання по податку на додану вартість у сумі 116240грн.21коп., тому податкова заборгованість підлягає стягненню в повному обсязі.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд також вважає необхідним роз'яснити відповідачу, що згідно з частиною 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Таким чином, питання про розстрочення виконання рішення може бути розглянуто судом лише після прийняття рішення по справі, у зв'язку з чим розстрочка виконання рішення не може бути надана судом відповідачу до винесення судом постанови.

В ході судового засідання, яке відбулось 29 квітня 2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 травня 2009р.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №5» (код ЄДРПОУ 32294334, 98112, АР Крим, м. Феодосія, Б. Старшинова, буд.14) на користь Державного бюджету України (р/р №31114029700024, код платежу 14010100, Управління Державного казначейства України в м. Феодосії АР Крим, м. Феодосія, ЄДРПОУ 34740709) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 116240 (сто шістнадцять тисяч двісті сорок) гривень 21 копійка.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.