УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2015 р. Справа № 11147/14/876
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Гулида Р.М.,
суддів - Затолочного В.С., Костіва М.В.,
при секретарі судового засідання - Керод Х.І.,
за участю:
представника позивача - Завалишина Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2014 року у справі за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" до Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішеня, -
ВСТАНОВИЛА:
ДТГО "Львівська залізниця" звернулося з позовом до Берегівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003451700 від 08.08.2014 року.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" у періоді, що перевірявся відповідачем, належав до категорії відокремлених підрозділів, які уповноважені нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходів фізичних осіб, та, відповідно до положень Податкового та Бюджетного кодексів України, сплачував (перераховував) цей податок за своїм місцезнаходженням, тобто до бюджету м. Ужгорода, що підтверджується самим актом перевірки. На думку позивача, контролюючий орган помилково прирівнює окремі дільниці (цехи, виробничі дільниці тощо), які входять до складу відокремлених підрозділів, до самих відокремлених підрозділів. Звідси, висновок Берегівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області про необхідність сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету окремими дільницями, які входять до складу відокремленого підрозділу, є неправомірним.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2014 року, позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано прийняте Берегівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Закарпатській області податкове повідомлення-рішення від 08.08.2014 року № 0003451700.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Берегівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволені позову відмовити.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.
Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.
Судом першої інстанції встановлено, що Берегівською ОДПІ проведено документальну планову виїзну перевірку ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 року по 31.12.2012 року.
28.07.2014 року за результатами перевірки податковим органом складено акт №2042/07-01-22-01/00267507, встановлено порушення ДТГО "Львівська залізниця" вимоги ст. 168 ПК України, в частині несплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету за місцезнаходженням дільниць, які входять до складу ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" в сумі 279446,35 грн., зокрема ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця", в порушення пп.168.4.4, пп. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України за період з 01.07.2010 року по 31.12.2012 року перерахувала податок на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням адміністративно - господарського управління у м. Ужгород, а не за місцезнаходженням структурних підрозділів, які входять до складу ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця".
За матеріалами спрсви встановлено, що ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" має у своєму складі цехи, виробничі дільниці, які знаходяться на території інших територіальних громад.
На підставі зазначеного акту, апелянтом 08.08.2014 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0003451700 щодо збільшення грошового зобов'язання ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" за платежем податок на доходи фізичних осіб, код платежу 11010100, на загальну суму 114 137,62 грн., у тому числі за основним платежем - 68 964,75 грн., за штрафними санкціями - 45 172,87 грн..
Згідно положення про ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця", затвердженого наказом ДТГО "Львівська залізниця" від 20.09.2011 року №1002/Н, встановлено, що дистанція є відокремленим підрозділом ДТГО "Львівська залізниця" без права юридичної особи.
Відокремлений підрозділ "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" взятий на облік ДПІ у м. Ужгороді, як платник податків від 22.05.1998 року за №15-01-18/208, згідно довідки від 10.12.1999 року за № 28-1/601.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 18.1 статті 18 ПК України передбачено, що податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
Згідно з положеннями п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПК України суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
Відповідно до п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПК України, юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням підрозділів, який вповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.
Отже, враховуючи вищезазначене колегія суддів вважає, що твердження апелянта, про порушення ВП "Ужгородська дистанція водопостачання" ДТГО "Львівська залізниця" пп. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПК України є помилковим, оскільки окремі дільниці, які входять до його складу, не являються самостійними відокремленими підрозділами, а тому, платник податку не зобов'язаний перераховувати суми податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету за місцезнаходженням даних дільниць, відтак спірне податкове повідомлення-рішення від 08.08.2014 року є неправомірним.
Таким чином, перевіривши дійсні обставини справи та додатково проаналізувавши зібрані документальні докази по матеріалах справи, колегія суддів прийшла до неспростовного переконання про те, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ч.3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2014 року у справі №813/6189/14 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Р.М. Гулид
Судді: В.С. Затолочний
М.В. Костів
Повний текст ухвали виготовлено 09.02.2015 року