ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Комшелюк Т.О.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
УХВАЛА
іменем України
"21" січня 2015 р. Справа № 817/3166/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Хаюка С.М.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Моніча Б.С.,
при секретарі Лялевич С.С. ,
за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "06" листопада 2014 р. у справі за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Скарб" до Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень: форми «В2» №0000401544 від 18 жовтня 2013 року, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 3 323 257,00 грн.; форми «В4» №0000391544 від 18 жовтня 2013 року, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 325 327,00 грн.; форми «В2» №0000811544 від 12 листопада 2013 року, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 16 400,00 грн.; форми «В4» №0000801544 від 12 листопада 2013 року, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 16 400,00 грн. В обґрунтування позову заперечує порушення п.200.4, п.200.6 ст.200 ПК України і зазначає, що чинне податкове законодавство не містить обов'язку платника податку, який має від'ємне значення податку на додану вартість, заявляти таку суму до бюджетного відшкодування, і, одночасно, не містить заборону на включення в повному обсязі такого від'ємного значення до податкового кредиту в наступному податковому періоді. При цьому, не визначено жодних обмежень щодо періоду, протягом якого платник податку має право включати таке від'ємне значення до податкового кредиту.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 6.11.2014 року позов задоволено повністю.
Податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області форми "В2" від 18 жовтня 2013 року №0000401544, від 12 листопада 2013 року №0000811544 та №0000801544 визнано протиправними та скасовано в повному обсязі.
Податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області форми "В2" від 18 жовтня 2013 року №000039151544 визнано протиправним та скасовано на суму 3323257 грн.
Присуджено на користь позивача - товариства з обмеженою відповідальністю "Скарб" із Державного бюджету судовий збір у розмірі 487,20 грн.
17.01.2014 року після відкриття апеляційного провадження , ТОВ "Скарб" звернулось до суду із письмовим клопотанням про часткову відмову від позовних вимог, а саме: товариство відмовляється від позовних вимог в частині визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000401544 та №0000391544 від 18.10.2014 року по кожному в сумі 1200000 грн.
Представник позивача підтримав у судовому засіданні клопотання.
Представник відповідача покладається на погляд суду.
Відповідно до ст.194 КАС України, позивач може відмовитись від адміністративного позову у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.
Вислухавши пояснення представників , дослідивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що клопотання підлягає до задоволення , так як відмова позивача від частин позовних вимог не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права , свободи або інтереси.
Відмова позивача від позовних вимог є його правом і така відмова може бути заявлена на будь-якій стадії судового процесу, але до закінчення апеляційного розгляду.
Відповідно до ст.203 КАС України, постанова суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і провадження у справі закривається з підстав, встановлених статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Пунктом 2 частини 1 ст.157 КАС України визначено , що суд закриває провадження у справі , якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмова прийнята судом.
Враховуючи викладене колегія суддів прийшла до висновку , що є підстави для прийняття відмови позивача від позову, а тому провадження у справі в частині вказаних позовних вимог підлягає закриттю.
ДПІ у м.Рівне не погоджуючись з прийнятою постановою звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою у позові відмовити .
Представник податкової інспекції підтримав апеляційну скаргу.
Представник товариства апеляційну скаргу не визнав.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ТОВ «Скарб» є платником податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №100325463 від 07.07.2004року.
Позивачем за звітний (податковий) період червень 2013 року було подано податкову декларацію з податку на додану вартість із наступними значеннями рядків декларації: рядок 9 (усього податкових зобов'язань) в сумі 17220 грн., рядок 17 (усього податкового кредиту) в сумі 13471 грн., рядок 18 (позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового періоду) в сумі 3749 грн., рядок 21.1 (значення рядка 20.2 декларації попереднього звітного (податкового) періоду) в сумі 28542 грн., рядок 21.2 (значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду) в сумі 3323308 грн., рядок 22 (залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду в сумі 3348101 грн., рядок 24 (залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду) в сумі 0 грн.
До декларації за червень 2013 року є наявним додаток 2 «Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду Д2».
Як вбачається з вказаного додатку, платником заповнено наступні колонки: залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 22 декларації звітного (податкового) періоду) в розрізі звітного (податкового) періоду, у якому виникла така сума та безпосередньо сума 3348101 грн., значення рядка 24 декларації звітного податкового періоду в сумі 3348101 грн.
Колонка: частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів/послуг постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України включена до податкових зобов'язань у декларації, у попередніх та звітному податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх звітних (податкових) періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (переноситься до рядка 2 розрахунку бюджетного відшкодування) залишається незаповненою.
За звітний (податковий) період серпень 2013 року було подано податкову декларацію з податку на додану вартість із наступними значеннями рядків декларації: рядок 9 (усього податкових зобов'язань) в сумі 17090 грн., рядок 17 (усього податкового кредиту) в сумі 42011 грн., рядок 19 (від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового періоду) в сумі 24921 грн., рядок 21.1 (значення рядка 20.2 декларації попереднього звітного (податкового) періоду) в сумі 130626 грн., рядок 22 (залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду в сумі 130626 грн., рядок 23.2 (сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів) в сумі 130626 грн.
До декларації за серпень 2013 року є наявним додаток 2 «Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду Д2».
Як вбачається з вказаного додатку, платником заповнено наступні колонки: залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 22 декларації звітного (податкового) періоду) в розрізі звітного (податкового) періоду, у якому виникла така сума та безпосередньо сума 130626 грн., значення рядка 24 декларації звітного податкового періоду в сумі 130626 грн.
Колонка: частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів/послуг постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України включена до податкових зобов'язань у декларації, у попередніх та звітному податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх звітних (податкових) періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (переноситься до рядка 2 розрахунку бюджетного відшкодування) залишається незаповненою.
В жовтні 2013 року позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за серпень 2013 року, яким уточнені слідуючи показники: податкові зобов'язання становлять 17218 грн., від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового періоду) становить 24793 грн., зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду становить 130498 грн., залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду становить 130498 грн., сума що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість в наступних звітних (податкових) періодах становить 114098 грн., залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду становить 16400 грн.
З 16 по 27 вересня 2013 року відповідачем була проведена документальна позапланову виїзну перевірку ТОВ «Скарб» щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту по декларації з ПДВ за червень 2013 року, за результатами якої складено акт №25/17-16-15-01/32951439 від 04 жовтня 2013 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скарб», код ЄДРПОУ 32951439, щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту по декларації з ПДВ за червень 2013 року. Перевіркою встановлено порушення платником: ст.39, п.188.1 ст.188 ПК України, а саме: ТОВ «Скарб» завищено залишок від'ємного значення (рядок 24) за червень 2013 року на суму 2 070,00 грн.; п.200.4, п.200.6 ст.200 ПК України, а саме: ТОВ «Скарб» завищено залишок від'ємного значення (рядок 24) за червень 2013 року на суму 3 323 257,00 грн., та занижено бюджетне відшкодування ПДВ на загальну суму 3 323 257,00 грн., в тому числі: за червень 2012 року на 2 334 864,00 грн., за липень 2012 року на 296 780,00 грн., за серпень 2012 року на 299 157,00 грн., за вересень 2012 року на 89 481,00 грн., за жовтень 2012 року на 20 711,00 грн., за грудень 2012 року на 48 340,00 грн., за січень 2013 року на суму 35 906,00 грн., за лютий 2013 року на 22 043,00 грн., за березень 2013 року на 30 912,00 грн., за квітень 2013 року на 128 434,00 грн., за травень 2013 року на 217,00 грн., за червень 2013 року на 16 412,00 грн.
Актом перевірки №25/17-16-15-01/32951439 від 04.10.2013 року підтверджено факт оплати позивачем товарів/послуг постачальникам, загальна сума ПДВ складає 3323257 грн., по операціям поставки, та які знайшли своє відображення в додатку 2 до декларації з податку на додану вартість за червень 2013 року.
За наслідками встановлених актом перевірки порушень податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення форми «В2» №0000401544 від 18 жовтня 2013 року, та форми «В4» №0000391544 від 18 жовтня 2013 року.
Податковим повідомленням-рішенням форми «В2» №0000401544 від 18 жовтня 2013 року збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 3 323 257,00 грн. (три мільйони триста двадцять три тисячі двісті п'ятдесят сім гривень 00 коп.).
Податковим повідомленням-рішенням форми «В4» №0000391544 від 18 жовтня 2013 року зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 325 327,00 грн. (три мільйони триста двадцять п'ять тисяч триста двадцять сім гривень 00 коп.).
З 18 по 22 жовтня 2013 року відповідачем проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Скарб» щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість задекларованого у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість звітних (податкових) періодів платника по декларації з ПДВ за серпень 2013 року, за результатами якої складено акт №98/17-16-15-01/32951439 від 29 жовтня 2013 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скарб» щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість задекларованого у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість звітних (податкових) періодів платника по декларації з ПДВ за серпень 2013 року.
Перевіркою встановлено порушення платником п.200.3, п.200.4, п.200.6 ст.200 ПК України, а саме: ТОВ «Скарб» завищено залишок від'ємного значення (рядок 24) за серпень 2013 року на суму 16 400,00 грн. та занижено бюджетне відшкодування ПДВ на загальну суму 16 400,00 грн., в тому числі за серпень 2013 року на 16 400,00 грн.
Актом перевірки №98/17-16-15-01/32951439 від 29.10.2013 року підтверджено факт оплати позивачем товарів/послуг постачальникам, загальна сума ПДВ складає 130498 грн., по операціям поставки, та які знайшли своє відображення в додатку 2 до декларації з податку на додану вартість за серпень 2013 року.
За наслідками встановлених актом перевірки порушень податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення форми «В2» №0000811544 від 12 листопада 2013 року та форми «В4» №0000801544 від 12 листопада 2013 року.
Податковим повідомленням-рішенням форми «В2» №0000811544 від 12 листопада 2013 року збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 16 400,00 грн. (шістнадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.).
Податковим повідомленням-рішенням форми «В4» №0000801544 від 12 листопада 2013 року зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 16 400,00 грн. (шістнадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.).
Колегія судів погоджується з висновками суду першої інстанції , що Позивач не приймав рішення про отримання бюджетного відшкодування, що підтверджується податковими деклараціями з ПДВ за відповідні періоди, а тому, у відповідача були відсутні законні підстави збільшувати ТОВ «Скарб» суму бюджетного відшкодування.
Відповідно до п.14.1.181 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно пп.14.1.18 п.14.1 ст.14 ПК України, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Пунктами 200.1, 200.2, 200.3, 200.4 статті 200 ПК України встановлено, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту такого звітного періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п.200.1 ст.200 ПК України, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені кодексом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої відповідно до вказаної норми, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, а в разі відсутності боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) кредиту.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.200.1 ст.200, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.200.5 ст.200 ПК України, не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які: були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів); мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
На підставі п.200.6 ст.200 ПК України, платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.
З вищенаведеного слідує, що від'ємне значення попередніх періодів може бути заявлено платником у складі сум бюджетного відшкодування або включене до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Матеріалами справи та податковими деклараціями з ПДВ за відповідні періоди підтверджується, що Позивач не приймав рішення про отримання бюджетного відшкодування, а тому у відповідача були відсутні законні підстави збільшувати ТОВ «Скарб» суму бюджетного відшкодування.
Отже, враховуючи вищезазначені норми кодексу, платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань, що виникли протягом наступних звітних періодів.
Податкове законодавство не містить обов'язку платника податку, який має від'ємне значення податку на додану вартість, заявляти таку суму до бюджетного відшкодування, і, одночасно, не містить заборону на включення в повному обсязі такого від'ємного значення до податкового кредиту в наступному податковому періоді. При цьому, не визначено жодних обмежень щодо періоду, протягом якого платник податку має право включати таке від'ємне значення до податкового кредиту.
Крім того, як вбачається з податкових декларацій з ПДВ, починаючи з лютого 2011 року, від'ємні значення податку, були сформовані в попередньому періоді та відображені в додатку 2 до декларації в звітному періоді.
З аналізу вищезазначених положень ПК України вбачається, що прийняття рішення платником податку щодо отримання бюджетного відшкодування є його правом, а не обов'язком.
Крім того, відповідно до абз. а) п.200.14 ст.200 ПК України, якщо за результатами камеральної або документальної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах.
Оскільки позивач не заявляв бюджетне відшкодування, то відповідач не мав законних підстав збільшувати за ці періоди бюджетне відшкодування.
Пунктом 102.5 ст.102 ПК України встановлено, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Тобто, законодавець не ставить для платника податків обов'язкової умови заявляти до бюджетного відшкодування від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду виключно в наступному податковому періоді.
За приписами п. 4.6.2 - 4.6.5 Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 25.11.2011 № 1492 (далі - Порядок №1492), якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано від'ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації.
Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), подається (Д2) (додаток 2).
Платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (Д3) (додаток 3). Значення рядка 3 (Д3) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації. При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації), подають (Д4) (додаток 4).
Згідно норм п.200.10 ст.200 ПК протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Системний аналіз наведених норм у їх сукупності дає підстави для висновку про те, що сума бюджетного відшкодування, яка зараховується у зменшення податкових зобов'язань платника, що виникнуть у майбутніх податкових періодах, може бути визначена як платником податку, так і податковим органом шляхом вчинення дій, передбачених п.200.14 ст.200ПК.
Згідно із нормами пп..200.6, 200.14 ПК зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів
Слід також зазначити, що норми Порядку №1492 та п.200.14ст.200 ПК певним чином суперечать нормам п.102.5 ст.100, п.200.7 ст.200 ПК, що згідно п.1.4 ст.4 ПК визначає для податкового органу презумпцію правомірності рішення платника податків.
Колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції, дослідивши в судовому засіданні надані сторонами по справі докази, обґрунтовано задовольнив позовні вимоги.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому її потрібно залишити без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200,203,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Скарб" задовольнити.
Прийняти відмову від позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Скарб".
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 6.11.2014 року скасувати в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000401544 від 18.10.2014 року в сумі 1 200 000 грн. та №0000391544 від 18.10.2014 року в сумі 1 200 000 грн. та провадження у цій частині закрити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "06" листопада 2014 р. в іншій частині без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М.Хаюк
судді: І.Ф.Бондарчук
Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено 22.01.014 року
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Скарб" вул.Д.Галицького,19, офіс 418,м.Рівне,33000
3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33023
4- представнику товариства - ОСОБА_3, АДРЕСА_1