Постанова № 4229495, 15.06.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2009
Номер справи
2а-17831/09/0370
Номер документу
4229495
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2009 р. Справа № 2а-17831/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - cудді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Курбай О.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (її структурного підрозділу - територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт,

ВСТАНОВИВ:

 Прокурор міста Луцька звернувся з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України ( її структурного підрозділу - територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. Позов обґрунтовує тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 27.02.2008 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за які передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”. На підставі даного акту до ОСОБА_2 постановою № 00235 від 09.04.2008 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Оскільки, відповідач добровільно не сплатив зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.

Представник позивача адміністративний позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві та просила його задовольнити.

Відповідач тричі в судове засідання не з?явився хоча про час і дату проведення судового розгляду був належним чином повідомлений. Про причини неявки суд не повідомив, пояснень з приводу заявлених позовних вимог не надав, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до ст.34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Статтею 39 вказаного Закону передбачено, що водій таксі повинен мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема ліцензійну картку та інші документи, передбачені законодавством України.

Судом встановлено, що 27.02.2008 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме: в транспортному засобі марки «Мерседес-Бенц-123», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, облаштованому як легкове таксі, на даху якого встановлено ліхтар оранжевого кольору, у водія відсутня та неоформлена ліцензійна картка, таксометр, відмітки про проведення технічного огляду автомобіля механіком перед виїздом в рейс та лікаря про проходження водієм щоденного передрейсового медичного обстеження, перевезення здійснювались без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу на таксі, про що складено акт № 0057619 від 27.02.2008 року. В даному акті є пояснення ОСОБА_2 про те, що він планував провести заміну автомобіля і після того оформляти документи на новий автомобіль.

27.02.2008 року відповідачу направлено повідомлення про розгляд 03.03.2008 року в 09.00 год. за адресою АДРЕСА_1 справи про порушення ним транспортного законодавства. Дане повідомлення отримане відповідачем особисто, про що свідчить підпис останнього на поштовому повідомленні.

Згідно абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області від 09.04.2008 року № 00235 до ОСОБА_2. на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” застосована фінансова санкція в сумі 1700 грн. Копія постанови про застосування фінансових санкцій та лист з роз'ясненням порядку її оскарження були надіслані на адресу відповідача рекомендованим листом 09.04.2008 року.

Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно п. 32 Постанови КМУ № 1567 від 08.11.2006 року особа, відносно якої винесли постанову про застосування фінансових санкцій може оскаржити її до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.

Відповідач постанову про застосування фінансових санкцій не оскаржив, суму фінансової санкції у розмірі 1700 грн. не сплатив.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про автомобільний транспорт”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України ( в особі територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області) та зарахувати на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач - Державний бюджет м. Луцька 21081100, ід. код 21741605 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. ( тисячу сімсот гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 19 червня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий Т.М. Димарчук