Ухвала суду № 42011625, 28.10.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2014
Номер справи
810/6075/14
Номер документу
42011625
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

та призначення справи до судового розгляду

28 жовтня 2014 року № 810/6075/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України та в порядку виконання вимог ч. 1 ст. 107 КАС України у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» до Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» звернулось з вказаним позовом до суду з вимогами:

- визнати протиправними дії ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області, в частині внесення безпідставних висновків до акту перевірки стосовно: невизнання сум задекларованих податкових зобов'язань; безпідставного включення до складу податкового кредиту, задекларованого в деклараціях з податку на додану вартість за вересень 2013 р., податкові накладні, виписані ТОВ «Мірада плюс» та до складу витрат в декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік; визнання правочинів укладених між ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» ТОВ «Мірада плюс» за вересень 2013 р., нікчемними; відсутність у ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» об'єктів оподаткування по операціях з придбання товару у ТОВ «Мірада плюс» у вересні 2013 р. та по операціях з подальшої реалізації цих товарів ТОВ «Радема» (код за ЄДРПОУ 31430797) та ТОВ «Нововолинський ОЖК» за період серпень, вересень 2013 р.; того, що податкові накладні, які виписані ТОВ «Мірада плюс» за вересень 2013 року не мають юридичної сили та не можуть підтверджувати податкового кредиту ТОВ «ІГРО-ЛЕНД», тому суми податку на додану вартість, віднесені до складу податкового кредиту на підставі вищевказаних податкових накладних, підлягають виключенню зі складу податкового кредиту; того, що господарські операції між ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» та контрагентом-постачальником ТОВ Мірада плюс» у вересні 2013 р. та контрагентами- покупцями ТОВ «Радема» та ТОВ «Нововолинський ОЖК» у серпні, вересні 2013 р. не підтверджуються виходячи з врахування реального часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, наявності трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, засобів для транспортування та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій у зазначених обсягах, що свідчить про відсутність необхідних умов для реального настання результатів відповідної господарської діяльності, що в свою чергу порушують ст. 185 Податкового Кодексу України в частині оподаткування податком на додану вартість безтоварних операцій по ланцюгу постачання; викладених в акті перевірки від 16.09.2014 р. № 474/10-13-22-01-121/35599985 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» з питань повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток при взаємовідносинах із ТОВ « Мірада плюс» за період діяльності з 01.01.2013 року по 03.06.2014 року.

- визнати протиправними вищезазначені висновки акту перевірки від 16.09.2014 р. № 474/10-13-22-01-121/35599985.

- визнати протиправними дії ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області, в частині не вчинення жодної з передбачених законом дій за результатами перевірки, а саме у не прийнятті ані рішення, ані довідки, що ставить ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» у правову невизначеність.

- визнати протиправними дії ДПІ у Києво- Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області, в частині внесення змін в облікові дані ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» в електронних базах даних та зобов'язати Державну Податкову Інспекцію у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області вчинити дії щодо вилучення з електронних баз даних зроблених нею коригувань із зменшення податкового кредиту ТОВ «ІГРО-ЛЕНД».

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати протиправні дії ДПІ у Києво-Святошинському ГУ Міндоходів у Київській області в частині внесення безпідставних висновків до акту перевірки та просить скасувати акт перевірки від 16.09.2014 р. № 474/10-13-22-01-121/35599985, тобто оскаржує Акт перевірки.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт перевірки не є рішеннями суб'єкта владних повноважень у розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору, оскільки наслідком винесення податковим органом зазначеного акту є прийняття податкового повідомлення-рішення, яке може бути оскаржено в судовому порядку.

Акт перевірки лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій. Права та обов'язки для суб'єкта господарювання, перевірку якого проведено, породжує саме рішення, прийняте на підставі складеного за результатами перевірки акту.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту, а отже, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Виходячи з цього, суд вважає, що акт перевірки не може бути предметом адміністративного позову, а вимоги про визнання недійсним та скасування акту перевірки не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, акт перевірки не маює обовязкового характеру, а отже не є такими рішеннями субєкта владних повноважень, на спір з оскарження яких поширюється компетенція адміністративних судів, передбачена ч.1 ст. 17 КАС України, а тому у відкритті провадженні в даній частині позовних вимог необхідно відмовити.

Що стосується решти позовних вимог, адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 КАС України, позов підсудний Київському окружному адміністративному суду, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяв та відмови у відкритті провадження у справі - відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 21, 107, 109 КАС України, суд-

у х в а л и в:

1. Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» до Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дії Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області, в частині внесення безпідставних висновків до акту перевірки стосовно: невизнання сум задекларованих податкових зобов'язань; безпідставного включення до складу податкового кредиту, задекларованого в деклараціях з податку на додану вартість за вересень 2013 р., податкові накладні, виписані ТОВ «Мірада плюс» та до складу витрат в декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік; визнання правочинів укладених між ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» ТОВ «Мірада плюс» за вересень 2013 р., нікчемними; відсутність у ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» об'єктів оподаткування по операціях з придбання товару у ТОВ «Мірада плюс» у вересні 2013 р. та по операціях з подальшої реалізації цих товарів ТОВ «Радема» та ТОВ «Нововолинський ОЖК» за період серпень, вересень 2013 р.; того, що податкові накладні, які виписані ТОВ «Мірада плюс» за вересень 2013 року не мають юридичної сили та не можуть підтверджувати податкового кредиту ТОВ «ІГРО-ЛЕНД», тому суми податку на додану вартість, віднесені до складу податкового кредиту на підставі вищевказаних податкових накладних, підлягають виключенню зі складу податкового кредиту; того, що господарські операції між ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» та контрагентом-постачальником ТОВ Мірада плюс» у вересні 2013 р. та контрагентами- покупцями ТОВ «Радема» та ТОВ «Нововолинський ОЖК» у серпні, вересні 2013 р. не підтверджуються виходячи з врахування реального часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, наявності трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, засобів для транспортування та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій у зазначених обсягах, що свідчить про відсутність необхідних умов для реального настання результатів відповідної господарської діяльності, що в свою чергу порушують ст. 185 Податкового Кодексу України в частині оподаткування податком на додану вартість безтоварних операцій по ланцюгу постачання; викладених в акті перевірки від 16.09.2014 р. № 474/10-13-22-01-121/35599985 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» з питань повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток при взаємовідносинах із ТОВ « Мірада плюс» за період діяльності з 01.01.2013 року по 03.06.2014 року;

- визнання протиправними вищезазначені висновки акту перевірки від 16.09.2014 р. № 474/10-13-22-01-121/35599985.

2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігро-Ленд» до Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області, в частині не вчинення жодної з передбачених законом дій за результатами перевірки, а саме у не прийнятті ані рішення, ані довідки, що ставить ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» у правову невизначеність.

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області, в частині внесення змін в облікові дані ТОВ «ІГРО-ЛЕНД» в електронних базах даних та зобов'язати Державну Податкову Інспекцію у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області вчинити дії щодо вилучення з електронних баз даних зроблених нею коригувань із зменшення податкового кредиту ТОВ «ІГРО-ЛЕНД».

3. Призначити справу до судового розгляду на 20 листопада 2014 року о 09:30.

4. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх, каб 1017).

5. Викликати для участі в судовому засіданні сторони.

6. Запропонувати відповідачу у строк до 20 листопада 2014 року подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

7. Копію ухвали суду разом із інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки надіслати сторонам. Відповідачу надіслати копію адміністративного позову та додані до нього документи згідно переліку, зазначеному в додатку до позову.

Суддя Щавінський В.Р.