Постанова № 41996244, 17.12.2014, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2014
Номер справи
638/4067/14-а
Номер документу
41996244
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2014 р. Справа № 638/4067/14-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Жигилія С.П. , Перцової Т.С.

за участю секретаря судового засідання Губарь А.С.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Маматказіна К.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова на постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 12.05.2014р. по справі № 638/4067/14-а

за позовом ОСОБА_3

до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - ОСОБА_3, звернулась до Дзержинського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просила суд: призначити їй пенсію на пільгових умовах та здійснити перерахунок пенсії з 17.09.2013 року.

Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.05.2014 року адміністративний позов ОСОБА_3 - задоволено.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова зарахувати ОСОБА_3 в пільговий стаж (за списком № 2) її роботу на посаді ізолювальниці Балаклійського домобудівельного сільського комбінату, Балаклійського проектно-промислово-будівельного об'єднання ВАТ "Будівельник", ОП "Будівельник" з 22.08.1992 року по 01.09.1999 року, та перерахувати розмір пенсії з урахуванням пільгового стажу з 17 вересня 2013 року.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, відповідач просить постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.05.2014 року скасувати.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач, зокрема, посилається на порушення судом першої інстанції приписів постанови Кабінету Міністрів СРССР від 11.03.1994 року № 162, Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383, п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обставини викладені в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач - ОСОБА_3, працювала на базі Балаклійского заводу залізобетонних виробів з 26.08.1988 року по 01.09.1999 рік.

Згідно довідки Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області Архівного відділу від 18.01.2013 року №01-34/17 у якій зазначено, що в архівному фонді Балаклійського домобудівельного сільського комбінату, Балаклійського проектно-промислово-будівельного об єднання, ВАТ "Будівельник", ОП "Будівельник" у відомостях нарахування заробітної плати та наказах директора відображено, що вона працювала ізолювальницею, переведень на іншу роботу і відпусток без збереження заробітної плати за період з 26 серпня 1988 року по 01 вересня 1999 рік не мала та даних про переведення на роботу з неповним робочим днем не має.

Відповідно до архівної довідки Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області архівного відділу від 18.01.2013 р. №01-34/19 на мою заяву була надана архівна довідка проте, що на базі Балаклійського заводу залізобетонних виробів з 01 серпня 1984 року створений Балаклійський сільський будівельний комбінат ( наказ Мінсільбуд УРСР від 30 липня 1984 року №112).

3 01 січня 1989 року на базі будівельного комбінату створене Балаклійське проектно-промислово- будівельне об'єднання (наказ Украгробуду Держагробуду УРСР від 28.12.1988р. підставі договору оренди майна (№Д-1873 від 27.04.994 року), складено між спілкою орендарів БППБО та Фондом Держмайна України 13.05.1994 року і БППБО стало вважатися орендним підприємством (ОП)"Будівельник"( наказ БППБО від 05.07.1994 р. №248).

Також зазначено, що на базі ОП "Будівельник" у липні 1995 року було утворене відкрите акціонерне товариство (ВАТ)"Будівельник" (наказ від 10.07.1995 р. №234), яке існувало до кінця 2001 року, коли Господарським судом Харківської області було визнане банкрутом і припинили свою діяльність ПМК-42 та ПМК-43 являлись складовими частинами всіх перерахованих і що перейменувалися, підприємств.

Відповідно до запиту надійшло повідомлення від 16.04.2013 р. №35/91/163 від відділу статистки у Балаклійському районі, що Балаклійське Проектно-Промислово-Будівельне об'єднання "Харківоблагробуд" змінено в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України на орендне підприємство "Будівельник" в листопаді 1994 року на підставі рішення Балаклійської Районної державної адміністрації від 13.05.1994р. №225.

Згідно наказу Украгробуд Балаклійського проектно-промислово-будівельного об'єднання № 281 від 23жовтня 1992 року про первинну атестацію робочих місць на підставі Постанови Кабінету міністрів України №442 від 01.08.1992 року було затверджено список професій та робочих місць, які надають їх володарям право виході на пенсію на пільгових умовах по списках №1 та №2 у якому зазначено п.8 ізолювальники.

Відповідно до наказу Балаклійського відкритого акціонерного товариства від 31.03.1999 року про атестацію робочих місць було утверджено список професій робочих місць, які по висновкам атестацій повинні піти на пенсію на пільгових умовах список № 1, № 2, а також оплату праці по збільшеним годинним тарифом список №2 п. Ізолювальники.

17.04.2014 року було ухвалено рішення №105/7-13 Комісією при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про результати розгляду заяви ОСОБА_3 про підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах було встановлено, що відповідно до заяви ОСОБА_3 та наданих документів, а саме: трудової книжки, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців №15834641, архівних довідок від 18.01.2013 р, а також висновку головного управління пенсійного фону України в Харківській області щодо підтвердження пільгового стажу роботи встановлено, що ОСОБА_3 працювала в Балаклійськом домобудівельному сільському комбінаті ( Балаклійське проектно-промислово-будівельне об єднання, ВАТ "Будівельник") у період з 26.08.1988 р. по 01.09.1999 року за професією ізолювальник на термоізоляції.

17.04.2013року№ 105/7-13 було прийнято рішення про підтвердження стажу роботи ОСОБА_3 у період з 26.08.1988 року по 21.08.1992 рік за професією ізолювальник на термоізоляції по Списку №2, як такий , що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з їх обґрунтованості та дійшов до висновку, що позивач має право на зарахування в пільговий стаж (за списком № 2) її роботи на посаді ізолювальниці Балаклійського домобудівельного сільського комбінату, Балаклійського проектно-промислово-будівельного об'єднання ВАТ "Будівельник", ОП "Будівельник" з 22.08.1992 року по 01.09.1999 року, та перерахунок розміру пенсії з урахуванням пільгового стажу з 17 вересня 2013 року.

Колегія суддів не погоджується з рішенням суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Завданням адміністративного суду є перевірка правомірності (легальності) дій та/або рішень прийнятих суб'єктом владних повноважень з огляду на чіткі критерії, які зазначені у частині 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" забезпечення; особам, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці та мали або матимуть право на пенсію відповідно до статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсії призначаються за нормами цього Закону, виходячи з вимог віку та стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

В ст. 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.

Згідно п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" N 1788-XII від 05.11.1991 року на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Працівникам інших виробництв, професій та посад дострокові пенсії залежно від умов праці (але не раніш як після досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками) можуть встановлюватися за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці, які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.

Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.

Згідно Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчислені стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики 18.11.2005 № 383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 01.12.2005 року, при визначенні права на пенсію за віком, на пільгових умовах, застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі якщо при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний рік страхового стажу, пенсія, обчислена відповідно до частини першої статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного року відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу, а в разі його відсутності - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідно до ст. 83 "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 року пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1.

Згідно із пунктом 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника.

Пунктом 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Відповідно до пункту 37 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати приймання заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати в трьохмісячний термін з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Під час судового розгляду справи в суді апеляційної інстанції, колегією суддів встановлено, що позивач - ОСОБА_3, до управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах у встановленому законодавством порядку не зверталась, рішення відповідачем про відмову у призначенні ОСОБА_3 пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 - не приймалось, а отже право позивача на призначення пенсії у спірних правовідносинах не порушено.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Окрім того, відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

За змістом цієї норми предмет оскарження за правилами адміністративного судочинства повинен мати юридичне значення, тобто впливати на коло прав, свобод, законних інтересів чи обов'язків, а також встановлені законом умови їх реалізації.

Отже, за змістом наведених правових норм, ключовим моментом є виникнення правовідносин, що мають активний вплив на права і обов'язки фізичних та юридичних осіб; припиняють, змінюють чи породжують певні правові наслідки для цих осіб.

У даному випадку, відсутні правові підстави для висновку про порушення прав позивача у сфері публічно-правових відносин з боку управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова, оскільки позивач до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах не зверталась, рішення про відмову в призначенні ОСОБА_3 пенсії відповідачем не приймалось, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог позивача та зобов'язання відповідача призначити ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2.

Таким чином, суд першої інстанції безпідставно, за відсутності на те правових підстав, прийняв рішення щодо зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова здійснити перерахунок не призначеної ОСОБА_3 пенсії, із заявою за призначенням якої остання до управління не зверталась.

Крім того, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції безпідставно, не обґрунтовуючи підстав виходу за межі позовних вимог на підставі ч. 2 ст. 11 КАС України, зобов'язав управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова зарахувати роботу ОСОБА_3 на посаді ізолювальниці Балаклійського домобудівельного сільського комбінату, Балаклійського проектно-промислово-будівельного об'єднання ВАТ "Будівельник", ОП "Будівельник" з 22.08.1992 року по 01.09.1999 року, оскільки відповідні вимоги ОСОБА_3 ані у первинному позовні, ані в уточненій позовній заяві заявлені не були.

Колегія суддів зазначає, що матеріали справи містять рішення Комісії при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про результати розгляду заяви ОСОБА_3 про підтвердження періодів роботи у період з 26.08.1988 року по 21.08.1992 рік за професією ізолювальник на термоізоляції по Списку № 2, як такий, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, від 17.04.2014 року № 105/7-13, яким підтверджено стаж роботи ОСОБА_3 у період з 26.08.1988 р. по 21.08.1992 р.

Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника визначається Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 10 листопада 2006 року №18-1, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 року за №231/13105.

Відповідно до пунктів 3-4 Положення №18-1 підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється Комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років. Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Пунктом 10 Положення встановлено, що рішення щодо підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах приймається більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні, підписується головою або його заступником. Рішення про результати розгляду заяви набуває чинності з моменту прийняття рішення і відповідно до пункту 12 можуть бути оскаржені в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.

З аналізу вищенаведених норм слідує, що комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, створені при відповідних структурних підрозділах Пенсійного фонду України, є самостійними владними суб`єктами, які наділені особливими повноваженнями щодо вирішення питання про підтвердження стажу і рішення яких підлягають окремому оскарженню в адміністративному або судовому порядку.

Оскільки рішення щодо підтвердження стажу приймаються Комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, які створюються при головних управліннях Пенсійного фонду, суд першої інстанції безпідставно та необґрунтовано зобов'язав районне управління Пенсійного фонду, який є органом, що безпосередньо призначає пенсію, зарахувати до пільгового стажу позивача період роботи на посаді ізолювальниці Балаклійського домобудівельного сільського комбінату, Балаклійського проектно-промислово-будівельного об'єднання ВАТ "Будівельник", ОП "Будівельник" за період з 22.08.1992 року по 01.09.1999 року.

Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може дослідити докази, які не досліджувалися у суді першої інстанції, з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до суду першої інстанції або необґрунтованим відхилення їх судом першої інстанції. Суд апеляційної інстанції може дослідити також докази, які досліджувалися судом першої інстанції з порушенням вимог цього Кодексу. Суд апеляційної інстанції може встановити нові обставини, якщо вони не встановлювалися судом першої інстанції у зв'язку із неправильним застосуванням норм матеріального права.

У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Колегія суддів зазначає, що постанова суду першої інстанції не відповідає зазначеним вимогам ст. 159 КАС України, оскільки вона ухвалена при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Відповідно до п. п. 1-4 ч. 1 ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими; невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Згідно ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду першої інстанції внаслідок вищезазначених порушень - скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. п. 1-4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова задовольнити частково.

Постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 12.05.2014р. по справі № 638/4067/14-а скасувати.

Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в Дзернжинському районі м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Жигилій С.П. Перцова Т.С. Повний текст постанови виготовлений 22.12.2014 р.