категорія статобліку - 6.5
справа № 2-а-14165/08/0470
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 квітня 2009 року Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Павловського Д.П.
при секретарі Шенкунісі А.О.
за участю третьої особи ОСОБА_1.
за участю представника прокуратури Булавки Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія», третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу, -
в с т а н о в и в :
09 грудня 2008р. до суду надійшов адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області, в якому він просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія» до державного бюджету України (р/р 31111106700009, МФО 805012, ОКПО 24237528, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 024936 в сумі 510грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Дніпропетровською транспортною прокуратурою було проведено перевірку, з якої встановлено наступне, 12.04.2008 року державними інспекторами територіального управління ГДІАТ у Миколаївській області на підставі завдання на перевірку за № 016125, виданого 11.04.08 року, проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм. Це порушення зафіксовано у складеному 12.04.2008 року акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 053444. Згідно ст.35 Закону України «Про автомобільний транспорт» на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км. у рейс повинні направлятися два водії.
Заступник начальника територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області ОСОБА_2., 28 травня 2008 року, керуючись п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, виніс постанову № 024780 -, про застосування до ТОВ «Транс Місія» фінансових санкцій у розмірі 510 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт передбачене абзацом 8 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», вчинення якого підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 053444.
03 червня 2008 року копію постанови про застосування фінансових санкцій було доставлено адресату. Незважаючи на те, що копію постанови № 024936 ТОВ «Транс Місія» отримало кілька місяців назад, воно не виконало вимог п.28 Порядку у частині сплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів, оскільки до цього часу не сплатило штраф та не повідомив про це територіальне управління ГДІАТ у Дніпропетровській області.
Прокурор та представник третьої особи у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі та просили суд його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, п ро час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Однак, на адресу суду повернулося повідомлення з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Частиною 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу - підприємця покладено обов'язок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи - підприємця або юридичної особи відповідно. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи осіб, які беруть участь у справі, суд встановив, що сума заборгованості ТОВ «Транс Місія» перед бюджетом складає 510грн.
Вищезазначені факти підтверджуються також письмовими доказами: постановою про застосування фінансових санкцій № 024936, актом 053444.
Згідно з вимогами ст. 36-1 Закону України ?ро прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадян або держави у суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних або інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Завданнями законодавства з питань перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом є:
- визначення основних правових та організаційних основ державного регулювання у сфері перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;
- установлення вимог до перевізників, водіїв та транспортних засобів щодо забезпечення безпеки перевезень та екологічної безпеки;
- визначення системи державного контролю, прав, обов'язків та відповідальності державних органів виконавчої влади та перевізників за порушення міжнародних договорів та законодавства України. Так, згідно з вимогами частин першої та другої ст. 6 Закону України ?ро автомобільний транспорт" у редакції 2006 року, основні напрями державної політики у сфері автомобільного транспорту та законодавчі основи її реалізації визначає Верховна Рада України, а загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України, яким, згідно з пунктом 1 Положення Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів країни від 06.06.2006 року за № 789, є Міністерство транспорту і зв'язку України. Це Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері автомобільного та інших галузей транспорту, у сфері забезпечення безпеки руху на усіх видах транспорту. Згідно з вимогами інших частин статті 6 Закону України ?ро автомобільний транспорт", Міністерство транспорту і зв'язку України, як центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту та урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет міністрів України. Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 ?ро утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України № 347 від 11.05.2005 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України, є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, наряду з іншими, покладеними на нього функціями, державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. На підставі п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Згідно із п. 5 цього Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Керуючись ст., 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія», третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія» до державного бюджету України (р/р 31111106700009, МФО 805012, ОКПО 24237528, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 024936 в сумі 510грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 13.04.2009р.
Суддя Д.П. Павловський