Постанова № 4154227, 08.04.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2009
Номер справи
2а-14165-08
Номер документу
4154227
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

категорія статобліку - 6.5

справа № 2-а-14165/08/0470

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 квітня 2009 року Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Павловського Д.П.  

при секретарі Шенкунісі А.О.

за участю третьої особи ОСОБА_1.  

за участю представника прокуратури Булавки Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія», третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу, -

в с т а н о в и в :

09 грудня 2008р. до суду надійшов адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області, в якому він просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія» до державного бюджету України (р/р 31111106700009, МФО 805012, ОКПО 24237528, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 024936 в сумі 510грн.  

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Дніпропетровською транспортною прокуратурою було проведено перевірку, з якої встановлено наступне, 12.04.2008 року державними інспекторами територіального управління ГДІАТ у Миколаївській області на підставі завдання на перевірку за № 016125, виданого 11.04.08 року, проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм. Це порушення зафіксовано у складеному 12.04.2008 року акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 053444. Згідно ст.35 Закону України «Про автомобільний транспорт» на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км. у рейс повинні направлятися два водії.

Заступник начальника територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області ОСОБА_2., 28 травня 2008 року, керуючись п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, виніс постанову № 024780 -, про застосування до ТОВ «Транс Місія» фінансових санкцій у розмірі 510 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт передбачене абзацом 8 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», вчинення якого підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 053444.

03 червня 2008 року копію постанови про застосування фінансових санкцій було доставлено адресату. Незважаючи на те, що копію постанови № 024936 ТОВ «Транс Місія» отримало кілька місяців назад, воно не виконало вимог п.28 Порядку у частині сплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів, оскільки до цього часу не сплатило штраф та не повідомив про це територіальне управління ГДІАТ у Дніпропетровській області.

Прокурор та представник третьої особи у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі та просили суд його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, п ро час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Однак, на адресу суду повернулося повідомлення з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Частиною 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу - підприємця покладено обов'язок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи - підприємця або юридичної особи відповідно. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи осіб, які беруть участь у справі, суд встановив, що сума заборгованості ТОВ «Транс Місія» перед бюджетом складає 510грн.

   Вищезазначені факти підтверджуються також письмовими доказами: постановою про застосування фінансових санкцій № 024936, актом 053444.

Згідно з вимогами ст. 36-1 Закону України ?ро прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадян або держави у суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних або інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

   Завданнями законодавства з питань перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом є:

- визначення основних правових та організаційних основ державного регулювання у сфері перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;

- установлення вимог до перевізників, водіїв та транспортних засобів щодо забезпечення безпеки перевезень та екологічної безпеки;

- визначення системи державного контролю, прав, обов'язків та відповідальності державних органів виконавчої влади та перевізників за порушення міжнародних договорів та законодавства України. Так, згідно з вимогами частин першої та другої ст. 6 Закону України ?ро автомобільний транспорт" у редакції 2006 року, основні напрями державної політики у сфері автомобільного транспорту та законодавчі основи її реалізації визначає Верховна Рада України, а загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України, яким, згідно з пунктом 1 Положення Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів країни від 06.06.2006 року за № 789, є Міністерство транспорту і зв'язку України. Це Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері автомобільного та інших галузей транспорту, у сфері забезпечення безпеки руху на усіх видах транспорту. Згідно з вимогами інших частин статті 6 Закону України ?ро автомобільний транспорт", Міністерство транспорту і зв'язку України, як центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту та урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет міністрів України. Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 ?ро утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України № 347 від 11.05.2005 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України, є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, наряду з іншими, покладеними на нього функціями, державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. На підставі п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Згідно із п. 5 цього Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Керуючись ст., 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в:

 Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія», третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу - задовольнити повністю.

 Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Місія» до державного бюджету України (р/р 31111106700009, МФО 805012, ОКПО 24237528, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 024936 в сумі 510грн.  

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова складена у повному обсязі 13.04.2009р.

Суддя Д.П. Павловський