КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 758/296/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Сербіна Н.Г.
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 вересня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Борисюк Л.П., Кобаля М.І., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на Постанову Подільського районного суду міста Києва від 04 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Главою 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості провадження окремих категорій адміністративних справ. Зокрема, частиною першою ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, яка є імперативною нормою встановлюється перелік адміністративних справ щодо яких обов'язково застосовується скорочене провадження. Проте, частиною другою цієї статті, передбачається можливість розгляду в скороченому провадженні за умови, що вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб. Тобто, лише у випадку залучення до участі у справі третіх осіб адміністративна справа не може бути розглянута в скороченому провадженні.
Крім того, зазначені у частині першій ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи щодо яких застосовується скорочене провадження, можуть бути розглянуті не у скороченому провадженні у випадку, передбаченому частиною четвертою ст.183-2 цього Кодексу з обов'язковим постановленням відповідної ухвали.
При відкритті провадження в адміністративних справах за позовними вимогами, зазначеними у частині першій ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суди першої інстанції мають зазначати, що саме скорочене провадження відкривається в адміністративній справі, а постанови суду першої інстанції за результатом розгляду таких справ мають містити виключно відомості, зазначені у частині шостої цієї статті.
Тому, порушення судом першої інстанції особливості провадження справи, а саме розгляд її не у скороченому провадженні, не є перешкодою для апеляційного її розгляду в порядку письмового провадження, в зв'язку з чим і оскарження постанови суду першої інстанції здійснюється в порядку, передбаченому частинами восьмою-десятою ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте, зазначені порушення судом першої інстанції норм процесуального права не призвело до неправильного вирішення справи.
Постановою Подільського районного суду міста Києва від 04 червня 2014 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, Постанову суду першої інстанції в частині скасувати та прийняти в цій частині нову Постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Згідно з частиною першою ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, в зв'язку з чим судове рішення суду першої інстанції переглядається саме в межах апеляційної скарги.
Постановою Подільського районного суду м.Києва від 11.09.2012 року у справі №2-а-4960/11, залишеною без змін Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2013 року, зобов'язано Київський обласний військовий комісаріат передати особову справу відносно ОСОБА_2 до Головного територіального управління МНС України у Київській області для взяття на облік як колишнього військовослужбовця для обчислення пенсії по лінії Міністерства надзвичайних ситуацій; зобов'язано Головне територіальне управління МНС у Київській області прийняти особову справу ОСОБА_2 та взяти на облік як одержувача пенсії по лінії Міністерства надзвичайних ситуацій і надати довідку про розмір грошового забезпечення за посадою начальника міського відділу Головного управління (управління) МНС в області, прирівненою до посади, яку він займав на момент звільнення з військової служби; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області на підставі довідки Головного територіальне управління МНС у Київській області про розмір грошового забезпечення здійснити перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_2 відповідно до наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи «Про встановлення схем посадових окладів осіб начальницького складу» від 28.01.2008 р. № 53, МНС України від 28.01.2008 р. № 53, виходячи із розміру грошового забезпечення за відповідною посадою начальника міського відділу Головного управління (управління) МНС в області, починаючи з 18.01.2011 р. по теперішній час.
Постановою про відкриття виконавчого провадження головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві Городньої Г.Ю. від 10 липня 2013 року серії ВП №38760210, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.44-45), на виконання зазначеного судового Рішення, відкрито виконавче провадження.
Листом Відповідача від 25.09.2013 року (вих.№5608/10), копія якого також наявна в матеріалах справи (а.с.62), головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві Городню Г.Ю. повідомлено, що Позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за період з 18.01.2011 року по 11.09.2012 року; суму доплати по перерахунку, що становить 7739,62, включено до потреби в коштах у червні 2013 року; борг по перерахунку за постановою суду буде виплачено після надходження цільових коштів, призначених для таких виплат.
Постановою про закінчення виконавчого провадження серії ВП №38760210 від 28.10.2013 року головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві Городньої Г.Ю., копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.63), у зв'язку з виконанням зазначеного судового Рішення виконавче провадження закінчено. Тобто, Постанову Подільського районного суду м.Києва від 11.09.2012 року у справі №2-а-4960/11 виконано лише в частині, а кошти, які Відповідач зобов'язаний за судовим Рішенням виплатити Позивачу так і не виплачені.
Проте, суд першої інстанції стягнув з Відповідача, як юридичної особи, на користь Позивача суму коштів, яку мав виплатити йому на виконання вищезазначеного судового Рішення Відповідач, як розпорядник бюджетних грошових коштів за зобов'язанням держави в межах відповідних бюджетних асигнувань.
В іншій частині задоволених позовних вимог колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок пенсійного забезпечення Позивача відповідно до розміру грошового забезпечення, зазначеного в Довідці №12 від 05 червня 2013 року, копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с.17), тому, як згідно зі ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. правильно зазначено судом першої інстанції, розмір посадового окладу є складовою частиною грошового забезпечення.
Відповідно до ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
А згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, тому, Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 червня 2014 року в частині задоволення адміністративного позову щодо стягнення з Відповідача на користь Позивача грошових коштів скасовується та ухвалюється в цій частині нова Постанова, якою у задоволенні адміністративного позову відмовляється.
Відповідно до частини десятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Керуючись частиною десятою статті 183-2, ст.ст. 197, 198, 200, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області задовольнити частково, Постанову Подільського районного суду міста Києва від 04 червня 2014 року в частині задоволення адміністративного позову щодо стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548) на користь ОСОБА_2 заборгованість, яка виникла на підставі перерахунку пенсійного забезпечення, здійсненого на виконання постанови Подільського районного суду м.Києва від 11.09.2013 року за період з 18.01.2011 року по 11.09.2012 року в сумі 7739,62 коп.(сім тисяч сімсот тридцять дев'ять гривень шістдесят дві копійки) скасувати, ухвалити в цій частині нову Постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.
В іншій частині Постанову Подільського районного суду міста Києва від 04 червня 2014 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її ухвалення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Борисюк Л.П.
Кобаль М.І.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Борисюк Л.П.
Кобаль М.І.