Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-40863/08 р. Головуючий у першій інстанції: Добрянська Я.І.
Доповідач: Шостак О.О.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Шостака О.О.,
суддів: Умнової О.В., ІзмайловоїТ.Л.,
при секретарі: Лелюх М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019
В С Т А Н О В И Л А:
Дочірня компанія «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007р. №0001744120/0, від 10.12.2007р. №0001744120/1, від 19.02.2008р. №0001744120/2, від 05.05.2008р. № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 №13677/10/25-019.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року в задоволені позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва та постановити нову про задоволення позовних вимог. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ’єктивність рішення суду, неповне з’ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків було проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині повноти нарахування та сплати частини чистого прибутку (доходу) Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» за результатами фінансово-господарської діяльності І-го півріччя 2007 року. За результатами перевірки було складено Акт № 761/41-20/30019801 від 07.09.2007 року, в якому зазначено, що перевіркою встановлено порушення вимог ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», зі змінами та доповненнями, п.п. 2, 3, 4 Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою КМУ №68 від 29.01.2007 р., Наказ Фонду Державного майна України від 12.02.2007 р. №249 «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів», зі змінами та доповненнями, в результаті чого не нарахована та не сплачена частина прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності І півріччя 2007 року в сумі 76 441640 гривень, з них: за І квартал 2007 року 2099760 гривень; за ІІ квартал 2007 року 74341880 гривень.
Не погоджуючись з результатами даної невиїзної документальної перевірки, ДК «Укртрансгаз» на адресу СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП були направлені заперечення до акту перевірки №10920/6-05 від 13.09.2007р.
Листом №10729/10/41-211 від 20.09.2007 р. СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП повідомила позивача про незгоду СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП із зазначеними запереченнями ДК «Укртрансгаз».
28 вересня 2007 року ДК «Укртрансгаз» отримала податкове повідомлення-рішення від 25.09.2007 року за №0001744120/0, яким було визначено суми податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) позивача щодо сплати частини прибутку (доходу) на суму 84 295 780 гривень (в тому числі штрафні (фінансові) санкції – 7 854 140 гривень).
ДК «Укртрансгаз» оскаржила вищевказане податкове повідомлення-рішення до СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП, рішенням якого від 29.11.2007 року №13677/10/25-019 скаргу позивача було залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП від 25.09.2007 року №0001744120/0 – без змін.
12.12.2007 року ДК «Укртрансгаз» одержала податкове повідомлення-рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 0001744120/1 від 10.12.2007 року.
12.12.2007 року та 21.12.2007 року ДК «Укртрансгаз» звернулася до ДПА у м. Києві з повторними скаргами, які рішенням ДПА у м. Києві від 08.02.2008 року залишені без задоволення, а податкове повідомлення-рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 0001744120/1 від 10.12.2007 року – без змін та виписано нове повідомлення-рішення - №0001744120/2.
Рішенням ДПА України № 3791/6/25-0115 від 17.04.2008 року про результати розгляду скарги ДК «Укртрансгаз» від 26.02.2007 року скаргу було залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 0001744120/0, № 0001744120/1, № 0001744120/2 – без змін.
Доводи апелянта ґрунтуються на тому, що встановлення видів обов'язкових платежів та порядку їх сплати не відноситься до сфери регулювання бюджетного законодавства, а до відносин щодо нарахування та сплати частини прибутку (доходу) необхідно застосовувати норми права, які регулюють відносини власності і засади господарювання.
Відповідач проти доводів апеляційної скарги заперечує, вважає їх безпідставними, оскільки донарахування позивачу зобов’язання по сплаті частини прибутку (доходу) в розмірі 76441640 гривень та 7854140 гривень штрафних (фінансових) санкцій відповідає нормі статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», пунктам 2-4 Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.07 №68, Наказу Фонду державного майна України «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів» від 12.02.2007 №249.
При розгляді апеляційної скарги колегія суддів враховує наступні положення законів.
Частиною 2 статті 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України встановлюються Державний бюджет України і бюджетна система України; система оподаткування, податки і збори. Виходячи зі змісту цієї норми Конституції України, в Конституції України розмежовуються бюджетна система і система оподаткування.
З норми статті 1 Бюджетного кодексу України слідує, що бюджетними відносинами є відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
Крім Конституції України та Бюджетного кодексу України до нормативних актів, що регулюють бюджетні відносини в Україні, відповідно до частини 1 статті 4 Бюджетного кодексу України, належать також закон про Державний бюджет України на відповідний рік, інші закони, що регулюють бюджетні правовідносини, нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання вищевказаних нормативних актів, нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади, прийняті на підставі і на виконання вже перерахованих нормативних актів.
Відповідно до пункту 20 статті 2 Бюджетного кодексу України закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду.
Таким чином, встановлення видів обов’язкових платежів (податків, зборів) та порядку їх сплати не відноситься до предмету регулювання бюджетного законодавства.
Враховуючи вищезазначені норми, колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з доводами ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", викладеними в апеляційній скарзі, в тій частині, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та Постанова Кабінету Міністрів України від 29.01.2007 року №68 як нормативні акти, які регулюють бюджетні відносини, не можуть встановлювати види обов'язкових платежів (податків, зборів) та порядок їх сплати.
Обґрунтуванням того, що обов'язкові платежі встановлюються лише податковим законодавством і не можуть встановлюватись законодавством, що регулює бюджетні відносини є також і норма частини 7 статті 1 Закону України «Про систему оподаткування», згідно з якою податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено цим Законом, сплаті не підлягають.
Отже, апеляційна інстанція приходить до висновку, що обов'язкові платежі встановлюються лише податковим законодавством.
До загальнодержавних обов'язкових платежів належать лише дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами (частина 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»).
Доходи бюджету класифікуються за такими розділами: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, трансферти (частина 1 статті 9 Бюджетного кодексу України).
Неподатковими надходженнями, згідно з частиною 3 статті 9 Бюджетного кодексу України, визнаються надходження від власності та підприємницької діяльності, інші неподаткові надходження.
Відповідно до Додатку №1 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»,частина прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету та дивіденди, нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності є неподатковими надходженнями як доходи від власності та підприємницької діяльності (код 21010000).
З огляду на викладене, до відносин щодо нарахування та сплати частини прибутку (доходу) необхідно застосовувати норми права, які регулюють відносини власності і засади господарювання, в тому числі, норми Господарського кодексу України.
Вимоги щодо змісту закону про Державний бюджет України містяться в частині другій статті 95 Конституції України, положення якої конкретизовано у статті 38 Бюджетного кодексу України.
Встановлений частиною другою статті 95 Конституції України, частиною другою статті 38 Бюджетного кодексу України перелік правовідносин, які регулюються законом про Державний бюджет України, є вичерпним.
Зі змісту наведених положень Конституції України та Бюджетного кодексу України вбачається, що закон про Державний бюджет України як правовий акт, чітко зумовлений поняттям бюджету як плану формування та використання фінансових ресурсів, має особливий предмет регулювання, відмінний від інших законів України - він визначає доходи та видатки держави на загальносуспільні потреби, зокрема і видатки на соціальний захист і соціальне забезпечення, тому цим законом не можуть вноситися зміни, зупинятися дія чинних законів України, а також встановлюватися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є предметом інших законів України. Таке положення закріплено і в частині третій статті 27 Бюджетного кодексу України.
Метою і особливістю закону про Державний бюджет України є забезпечення належних умов для реалізації положень інших законів України, які передбачають фінансові зобов'язання держави перед особами.
Отже, при прийнятті закону про Державний бюджет України мають бути дотримані принципи соціальної, правової держави, верховенства права, забезпечена соціальна стабільність (стаття 48 Конституції України).
Оскільки предмет закону про Державний бюджет України чітко визначений у Конституції України, Бюджетного кодексу України, то цей закон не може скасовувати чи змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України.
Така позиція викладена в Рішенні Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007 року у справі №1-29/2007.
Відповідно до норми частині 3 статті 142 Господарського кодексу України порядок використання прибутку (доходу) суб'єкта господарювання визначає власник (власники) або уповноважений ним орган відповідно до законодавства та установчих документів.
Консолідований фінансовий план Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та основні показники зведеного руху коштів Компанії, фінансові плани НАК "Нафтогаз України" як окремої юридичної особи, дочірніх компаній «Укргазвидобування», «Укртрансгаз», «Газ України», державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» та дочірнього підприємства «Газ-тепло» на 2007 рік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.07 року №951 «Про затвердження фінансових планів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та основних показників зведеного руху коштів Компанії на 2007 рік».
Судом встановлено, що у фінансовому плані ДК “Укртрансгаз” на 2007 рік та основних показниках руху коштів ДК “Укртрансгаз”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007р. №951, із змінами, внесеними постановою КМ України від 24.10.2007 року №1265, відрахувань частини прибутку Компанії до державного бюджету передбачено не було.
З огляду на викладене, колегія суддів апеляційного адміністративного суду прийшла висновку, що норми статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.07 року №68, є такими, що не відповідають актам цивільного законодавства України, в тому числі, нормативно-правовим актам, які регулюють господарську діяльність, Конституції України, Бюджетному кодексу України.
Таким чином, колегія суддів погоджується з позицією апелянта та вважає, що у ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» відсутній обов'язок сплачувати частину прибутку (доходу) відповідно до статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», пунктів 2-4 Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.07 №68, Наказу Фонду державного майна України «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів» від 12.02.2007 №249.
Згідно п.1.9 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове повідомлення - це письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом.
Контролюючий орган визначив позивачу суму податкового зобов’язання відповідно до підпункту «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення (преамбула Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не може бути правовою підставою для визначення зобов'язань за платежем частина прибутку (доходу), який в розумінні Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» є неподатковим надходженням бюджету.
За таких обставин суд приходить до висновку про доведеність вимог апелянта та неправомірність оскаржуваних рішень відповідача.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строк (ст. 2 ч. 3 КАС України).
Відповідно до ст. 202 КАС України, у випадку неповного з’ясування судом обставин, що мають значення для справи, встановлення невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи апеляційний суд скасовує постанову суду першої інстанції та ухвалює нове.
За таких обставин апеляційна скарга Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області на постанову Господарського суду Київської області від 12.02.2008 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДАТ» до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області про визнання недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001232301/0/3045 від 27.12.2006 року – підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції – скасуванню.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 160, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, судова колегія
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019 - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019 – скасувати та прийняту нову, якою позовні вимогиДочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 25.09.2007 року №0001744120/0, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 10.12.2007 року № 0001744120/1, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 19.02.2008 року №0001744120/2, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст постанови виготовлений 29 червня 2009 року
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-40863/08 р. Головуючий у першій інстанції: Добрянська Я.І.
Доповідач: Шостак О.О.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Шостака О.О.,
суддів: Умнової О.В., ІзмайловоїТ.Л.,
при секретарі: Лелюх М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019
В С Т А Н О В И Л А:
Керуючись ст.ст. 159, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019 - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2008 року по справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 25.09.2007 року №0001744120/0, від 10.12.2007 року № 0001744120/1, від 19.02.2008 року № 0001744120/2, від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019 – скасувати та прийняту нову, якою позовні вимогиДочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної «Нафтогаз України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 25.09.2007 року №0001744120/0, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 10.12.2007 року № 0001744120/1, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 19.02.2008 року №0001744120/2, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків від 05.05.2008 року № 0000954120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про результати розгляду скарги Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 29.11.2007 року №13677/10/25-019.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: