ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 вересня 2014 року 14:32 № 826/13622/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві
до
Приватного акціонерного товариства «Автомобільна група «Віпос»
про
стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві (далі – позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до приватного акціонерного товариства «Автомобільна група «Віпос» (далі – відповідач), у якій просить стягнути з відповідача штрафу у розмірі 3400,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму штрафу 1020,00 грн., визначену постановою про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 06.03.2014 №08/11-29-35.
Від відповідача надійшли письмові заперечення, у яких він зазначив, що постанова про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 06.03.2014 №08/11-29-35 є протиправною, а тому підстави для стягнення суми штрафу за даною постановою відсутні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що надані сторонами докази та повідомлені ними обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі. Позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику», статті 14 Закону України «Про теплопостачання» та пункту 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 №929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131 із доповненнями), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі - Інспекція), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Інспекція є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням субєктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Суд встановив, що Інспекцією за результатами перевірки ПрАТ «АГ «Віпос» складено акт від 14.02.2014 №08/11-29-238 здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю), у якому зафіксувала порушення вимог правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил улаштування електроустановок, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.
Також Інспекцією видано припис від 14.02.2014 №08/11-29-83 з вимогою усунути порушення законодавства.
24.02.2014 Інспекція провела перевірку виконання відповідачем припису від 14.02.2014 №08/11-29-83 та встановила, що вимоги припису відповідач не виконав, про що склала акт №08/11-29-37.
На підставі зазначеного акту Інспекція винесла постанову від 06.03.2014 №08/11-29-35 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері постачання, якою на ПрАТ «АГ «Віпос» наклала штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Суд встановив, що відповідач оскаржив постанову від 06.03.2014 №08/11-29-35 в судовому порядку.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.04.2014 №826/3899/14 позов задоволено, визнано протиправною та скасовано постанову Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві від 06.03.2014 №08/11-29-35.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.08.2014 постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.04.2014 у справі №826/3899/14 скасовано, постановлено нову постанову, якою в задоволенні позову ПрАТ «АГ «Віпос» відмовлено.
Відповідно до частини 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 (далі - Положення № 1312) суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Відповідач не сплатив суму штрафу у розмірі 3400,00 грн., визначеного постановою від 06.03.2014 №08/11-29-35.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно пункту 8 частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Керуючись статтями 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Автомобільна група «Віпос» (код ЄДРПОУ 24581332) штраф у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень) в дохід Державного бюджету України на р/р 31416542700008, банк ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач – УДКСУ у Подільському районі міста Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» (код ЄДРПОУ 34190738) судові витрати в сумі 182,70 грн. (сто вісімдесят дві гривні 70 коп.).
4. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Автомобільна група «Віпос» (код ЄДРПОУ 24581332) решту суми судового збору у розмірі 1644,30 грн. (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні 30 коп.) на розрахунковий рахунок №31218206784007 до ГУ ДКСУ у місті Києві, код 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя К.М. Кобилянський