Постанова № 4062681, 03.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2009
Номер справи
2а-22291/09/1270
Номер документу
4062681
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

«03» червня 2009 року Справа № 2а-22291/09/1270 Категорія № 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого: Чиркіна С.М.

при секретарі: Першиної О.С.,

за участю:

представника позивача: Харченко О.О., (дов. № 34-03/2333 від 21.05.2009року),  

представник відповідача: Сомов Д.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до міського комунального підприємства «Артемівський житло-експлуатаційний комбінат» про стягнення суми економічних санкцій в сумі 29254, 29 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до міського комунального підприємства «Артемівський житло-експлуатаційний комбінат» про стягнення суми економічних санкцій в сумі 29254, 29 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач допустив порушення про порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: при застосуванні тарифів, затверджених рішенням Артемівської міської ради від 21.08.2008 3134 «Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги», було завищено вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових територій для мешканців будинків № 3, №4 по вул. Свиридова та будинку № 6 по вул. 9 Травня м. Артемівськ в період з 01.09.2008 по 31.01.2009, за рахунок включення фактично ненаданих та/або наданих не в повному обсязі послуг «Дератизація, дезінфекція», «Обслуговування димовентиляційних каналів», «Освітлення місць загального користування», «Прибирання прибудинкової території», «Технічне обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення», «Вивезення і утилізація твердих побутових відходів». Внаслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 26.03.2009 року №59 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 29254,29 грн., які складаються з штрафу в сумі 19502,86 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 9751, 43 грн.

Відповідач частково сплатив економічні санкції на суму 1000 грн, згідно платіжного доручення від 27.04.2009року № 121.

Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій на користь Державного бюджету України.

Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив суд стягнути економічні санкції в сумі 28254, 29 грн.

Представник відповідача у судове засідання з'явився, позов визнав у повному обсязі, просив прийняти до уваги те, що МКП «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» склалося дуже тяжке фінансове становище.

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.

Відповідач - міське комунальне підприємство «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» значиться в Державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа, предметом діяльності якого є, зокрема, технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 11.03.2009 року по 20.03.2009 року проводилась перевірка Міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановлені та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірки складено акт від 20.03.2009 № 138 (арк. 3).

З акту №138 від 20.03.2009 року вбачається, що в період з вересня 2008р по січінь 2009 р. відповідачем необґрунтовано за рахунок включення фактично ненаданих та/або наданих не в повному обсязі послуг. Сума необґрунтовано одержаної виручки склала 29254, 29 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

   Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.  

На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 21.04.2008 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні МКП «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» було винесено рішення № 59 про застосування економічних санкцій у розмірі 29254,29 грн., які складаються з штрафу в сумі 19502,86 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 9751, 43 грн.

Позивачем 30.03.2009 року на адресу відповідача направлене рішення № 59 від 26.03.2009 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

Відповідачем зазначені документи отримав, що підтверджується підписом уповноваженої особи МКП «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» у поштовому повідомлені (арк. спр. 11).  

Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.

Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, відповідач сплатив частину боргу, про що свідчить платіжне доручення.

Згідно копії квитанції № 121 від 27.04.2009р відповідачем сплачена сума боргу в сумі 1000 грн. Зазначене свідчить про часткову сплату суму боргу.

За таких обставинами позов підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до міського комунального підприємства «Артемівський житло-експлуатаційний комбінат» про стягнення суми економічних санкцій задовольнити частково.

Стягнути з Міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат», 94313, Луганська область, м. Артемівськ, вул. Жовтнева, 5 р/р 26003581506981, у АБ «Укрсоцбанк» м. Алчевська МФО 304018, ІК 34725130, в дохід Державного бюджету України, код 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Перевальського району, код 24046917, р/р 31118106700241, суму економічної санкції в розмірі 28254, 29 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя