ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
02.06.2009 року. Справа 2а-22224/09/1270 Категорія 6.6.4.
Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Чиркіна С.М. при секретарі Лисенко Є.М., за участю представника позивача Найман А.В., за довіреністю № 16/10-025 від 08.01.2009 року, представника відповідача Голубєвої Н.С., за довіреністю від 15.05.2009р., розглянувши у відкритому судовому засіданні, адміністративну справу за адміністративним позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 9» про стягнення податкового боргу в сумі 237455, 16 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2009року Краснодонська об'єднана державної податкова інспекція Луганської області звернулась з позовом до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 9» про стягнення податкового боргу в сумі 237455, 16 грн.
Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що відповідач зареєстрован як суб'єкт підприємницької діяльності Краснодонською міською радою 10.07.2004 і внесено в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб підприємців за № 33009377. В порушення п. 8.1 ст.8, п.п. «а» п. 19.2 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» КП «ЖЕК № 9» не в повному обсязі перераховано податок з доходів виданої зарплати. Сума заборгованості податку з доходів фізичних осіб на 01.03.2009- 237455, 16 грн.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги щодо інформації приведеній в адміністративному позові від 22.04.2009р. № 6771/10-015 та просить стягнути з комунального підприємства «Житлово-експлутаційна контора № 9» податковий борг шляхом звернення стягнення на його активи, на користь місцевого бюджету з податку з доходів фізичних осіб.
Представник відповідача з'явився позовні вимоги позивача визнав у повному обсязі, не заперечував проти задоволення позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 9» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Краснодонською міською радою 10.07.2004 і внесено в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб - підприємців за № 33009377.
Згідно зі Статутом КП «ЖЕК № 9» є юридичною особою, має самостійний баланс, поточний рахунок в установі банку, печатку та штамп.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків та зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законами терміни.
В порушення п.8.1 ст. 8, п.п. «а» п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» КП «ЖЕК № 9» не в повному обсязі перераховано податок з доходів на виданої зарплати. Сума заборгованості податку з доходів фізичних осіб на 01.03.09 - 237455, 16 грн.
Зазначена заборгованість виявлена під час документальної невиїзної перевірки повноти та своєчасності внесення до бюджету сум по податку з доходів фізичних осіб КП «ЖЕК № 9», акт перевірки від 08.04.2009року. Один примірник акта з додатками отримали представники КП «ЖЕК №9».
Відповідно до п. 4.4. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р № 327, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.08.2005р. № 925/11205, у разі незгоди із висновками перевірки чи актами та даними, вкладеними в акті перевірки, посадові особи платника податків мають право протягом трьох робочих днів від дня отримання примірника акта перевірки подати до органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки.
Згідно п.5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до п.5.1.ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, із врахуванням внесених змін та доповнень, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п.5.4.1. п. 5.4. ст.. 5 Закону, погоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлений термін, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання, визнається сумою податкового боргу.
Податкова заборгованість у сумі 237455, 16 грн. по податку з доходів фізичних осіб перед місцевим бюджетом підтверджена актом звірки податкового боргу від 08.04.2009року.
Вищевказане свідчить, що Краснодонською ОДПІ були застосовані всі можливі заходи з погашення податкового боргу платника податків - КП «ЖЕК №9», передбачені Законом.
Своїми діями суб'єкт підприємства - КП «ЖЕК № 9» завдає шкоду державному бюджету, порушуючи права та законні інтереси держави.
Згідно з п.п.3.1.1. п. 3.1.ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7. ст.. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішення); суду.
Відповідно пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інші відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншім законами.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги Краснодонською ОДПІ до КП «ЖЕК № 9» про стягнення податкового боргу в сумі 237445, 16 грн., суд вважає обґрунтованими і підлягаючими задоволенню в частині стягнення боргу.
Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181 визначено, що активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активами платника визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, її належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарської відання (п. 1.7 Закону №2181).
З урахуванням викладеного, позовні вимоги Краснодонської ОДПІ до КП «ЖЕК №9» про стягнення податкового боргу в сумі 237445, 16 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника, суд вважає обґрунтованими і підлягаючими задоволенню в частині стягнення боргу. задоволенню в повному обсязі.
Невиконання таких зобов'язань є правопорушенням. Отже, нарахування санкцій, застосування заходів забезпечення за не виконання згаданих зобов'язань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на виконання таких грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також штрафних санкцій, ґрунтується на законі.
Питання про судові витрати не вирішується в зв'язку з їх відсутністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П ОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 9» про стягнення податкового боргу .
Стягнути з комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 9», код ЄДРПОУ 33009377 на користь місцевого бюджету з податку з доходів фізичних осіб код платежу 11010100 р/р 33217800700037, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013 у розмірі - 237445, 16 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя