Постанова № 4062682, 25.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2009
Номер справи
2а-22294/09/1270
Номер документу
4062682
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

 

 

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 червня 2009 року Справа №2а-22294/09/1270

Категорія 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого: Чиркіна С.М.

при секретарі: Першиній О.С.,

за участю:

представника позивача: Карасьової О.С.( довіреність від 21.05.09 р. №34-03/2333),

представник відповідача: не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб» про стягнення суми економічних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

 27 квітня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 15153,93 грн.

 Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що ДІ з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб», з питань дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 25.03.2009 року № 148.

 Підприємством порушено порядок встановлення та застосування цін , а саме : у період з 01.03.2008 року по 10.12.2008 року допущено реалізацію оптом окремих видів продовольчих товарів за оптово - відпускними цінами, сформованими із застосуванням постачальницько- збуткових надбавок понад установлені граничні розміри. Внаслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Ці дії призвели до порушення вимог розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 08.11.2007р.№ 1411, із змінами , внесеними розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації від 21.11.2007 року № 1469 та від 14.11.2008 р. № 1557.

Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 31.03.2009 року № 63 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 15153,93 грн., які складаються з штрафу в сумі 10102.62 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5051,31 грн.

 Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не оскаржувалось.

 Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 15153,93 грн. на користь Державного бюджету України.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату і місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Продснаб» , код ЄДРПОУ -32006836.

ДІ з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб», з питань дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. В ході перевірки встановлено , що ТОВ «Продснаб» має свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 20.05.2002 року № запису 13821200000004792, видане виконавчим комітетом Луганської міської ради. За результатами перевірки складено акт від 25.03.2009 року № 148 (арк.спр.4) та довідка про суму додаткової виручки, отриманої в результаті неправильного застосування цін на продукцію, що реалізована за період з 01.03.08 р. по 10.12.2008 року.

Із зазначених документів вбачається, що в період з 01.03.08 р. по 10.12.2008 року відповідач здійснював реалізацію продукції із завищенням граничного рівня торгівельних надбавок, а саме реалізація м'яса птиці здійснювалася із застосуванням постачальницько - збуткових надбавок у розмірах від 8,0 до 33,9 %, замість затвердженого граничного розміру 5,0 до ціни придбання, реалізація ковбасних виробів здійснювалася із застосуванням постачальницько - збуткових надбавок у розмірах від 5,2 до 29,2 %, замість затвердженого граничного розміру 5,0 до ціни придбання Сума необґрунтовано одержаної виручки склала 5051,31 грн.( а.с.4-6).

Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та  фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.

На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 31.03.2009 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні ТОВ «Продснаб» було винесено рішення № 63 про застосування економічних санкцій у розмірі 15153,93 грн., які складаються з штрафу в розмірі 10102,62 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5051,31 грн. (акр. спр. 6).

Позивачем на адресу відповідача направлене рішення № 63 від 31.03.2009 року, претензія та припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін( а.с. 6).

Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.

Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб» про стягнення суми економічних санкцій , задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Продснаб», код ЄДРПОУ 3206836 на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач : Держбюджет Артемівського району, код 24046582, р/р 31118106700003 економічні санкції в сумі 15153,93 грн.( п'ятнадцять тисяч сто п'ятдесят три грн., дев'яносто три коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя