УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_____________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
Від "09" вересня 2014 р. Справа № 906/248/13-г
За заявою: Публічного акціонерного товариства "Виробничо-закупівельне підприємство "Хміль" (м.Житомир)
до боржника: Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м.Житомир)
про визнання банкрутом
Суддя Гнисюк С.Д.
Присутні:
- від ініціюючого кредитора: не з'явився
- від кредиторів: Приведьон І.А. - дов. від 26.12.2013(ПАТ"ЕК "Житомиробленерго"), Кирилова Н.В. - дов. від 21.07.2014 (УПФУ в м.Житомирі Житомирської області), Степура Л.В. - дов. від 05.02.2014 (ВВД ФССНВВПЗ у м.Житомирі), Шпаківський Д.В. - дов. від 08.01.2014 (КП"Житомиртеплокомуненерго");
- від боржника: Дейнека М.І. - ліквідатор, Сероветник О.А. - дов. від 15.07.2014.
У провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа за заявою Публічного акціонерного товариства "Виробничо-закупівельне підприємство "Хміль" про банкрутство Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" .
Постановою господарського суду Житомирської області від 27.08.2013, зокрема, визнано банкрутом Закрите акціонерне товариство "Міськрембуд"; відкрито ліквідаційну процедуру Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" строком на дванадцять місяців - до 27.08.2014, призначено ліквідатором Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" арбітражного керуючого Шведюк Людмилу Петрівну.
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 12.11.2013, зокрема, постанову господарського суду Житомирської області від 27.08.2013 у справі №906/248/13-г скасовано в частині призначення ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м. Житомир) арбітражного керуючого Шведюк Л.П. В цій частині прийнято нове рішення, яким ліквідатором Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" призначено арбітражного керуючого Дейнеку М.І.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 17.07.2014 визнано учасником у справі про банкрутство Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м. Житомир) Товарну біржу "Електронні торги України" в особі філії Товарної біржи "Електронні торги України" у м. Хмельницький (29000, м.Хмельницький, Пушкіна, б.9 оф.2), прийнято звіт ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м. Житомир) Дейнеки М.І. з підтверджуючими документами до відома та долучено до матеріалів справи, відкладено розгляд заяви Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (м. Житомир) №2924/16 від 07.07.2014 про визнання поточних вимог до Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" на суму 11 146,84 грн., призначено засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури та розгляду заяви Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" на 09.09.2014, зобов'язано ліквідатора Дейнеку М.І. та Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради надати суду необхідні докази по справі.
На адресу господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, надійшли:
- 18.07.2014 повернулась копія ухвали господарського суду Житомирської області від 09.07.2014, яка була направлена на адресу Дейнеки М.І., з відміткою поштового відділення: "за закінченням терміну зберігання";
- 28.07.2014 повернулась копія ухвали господарського суду Житомирської області від 17.07.2014, яка була направлена на адресу ТОВ "Український Холдінг Будівельних проектів", з відміткою поштового відділення: "інші причини, які не дали змоги виконати (вибули)".;
- 18.08.2014 повернулась копія ухвали господарського суду Житомирської області від 17.07.2014, яка була направлена на адресу Дейнеки М.І., з відміткою поштового відділення: "за закінченням терміну зберігання";
- 04.09.2014 на адресу господарського суду Житомирської області від ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м. Житомир) Дейнеки М.І. надійшла заява про визнання недійсною додаткової угоди №2 від 27.09.2012 до договору доручення №94 від 01.12.2006;
- 08.09.2014 від ліквідатора надійшли документи, які стосуються ліквідаційної процедури банкрута.
В засіданні суду 09.09.2014 ліквідатор звітував про хід ліквідаційної процедури, виконані та заплановані дії при здійсненні повноважень ліквідатора ЗАТ "Міськрембуд" та подав клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури на 12 місяців, погоджене з комітетом кредиторів (протокол №9 від 08.09.2014) у зв'язку з наявністю нереалізованих активів банкрута.
Присутні в судовому засіданні представники учасників у справі про банкрутство не заперечили проти звіту ліквідатора Дейнеки М.І. та продовження строку ліквідаційної процедури ЗАТ "Міськрембуд" та повноважень ліквідатора Дейнеки М.І. на 12 місяців.
Суд розглянувши вищезазначене клопотання ліквідатора, вважає за необхідне його задовольнити частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Судова процедура у справах про банкрутство - це певна система юридичних засобів у вигляді матеріальних та процесуальних правових норм. Застосування цих засобів повинне забезпечити досягнення кінцевої мети в конкретних правовідносинах. Отже, реалізація судової процедури повинна завершитися правовим результатом, що відповідає ідеї та меті закону.
Основна ідея Закону - встановлення умов і порядку визнання боржника банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою задоволення вимог кредиторів за рахунок банкрута. Ліквідаційна процедура застосовується до боржника, який не здатний відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та/або мирової угоди, тобто до банкрута, і здійснюється з метою рівномірного погашення грошових вимог кредиторів.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Коло повноважень ліквідатора та обсяг роботи, визначено ст.41 Закону.
Затвердження судом звіту ліквідатора є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст.83 ГПК України).
Відповідно до ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
У той час, ніяких приписів для інших учасників провадження й ліквідатора щодо обмеження строків, а так само заборон для господарського суду щодо можливості скорочення або продовження строків процедури ч.1 ст.37 Закону не містить.
Так, згідно ст. 53 ГПК України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено. Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.
Оскільки строк у 12 місяців ліквідації відповідно до буквального змісту Закону є таким, що встановлюється судом, то відповідно до норм ГПК України, він може бути подовжений судом без усяких умов. Так само строк може бути скорочений судом, якщо ліквідацію здійснено раніше.
Припинення процедури ліквідації боржника у справі про банкрутство без припинення провадження у справі не можливе. Відповідно до ст.83 Закону передбачені певні підстави для припинення провадження у справі, які не є вичерпними. До них можна додати таку підставу, як затвердження судом мирової угоди. Втім, таких підстав для припинення справи, як, наприклад: закінчення 12 місяців ліквідації банкрута, неподання ліквідатором звіту й ліквідбалансу, порушення ліквідатором строків продажу майна банкрута, неналежне виконання ліквідатором і членами комітету кредиторів своїх обов'язків - Закон не містить.
Відповідно до ч.3 ст.40 Закону, ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно із ч. 6 ст. 45 Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.
Статтею 46 Закону передбачено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Як свідчать матеріали справи, постановою суду від 27.08.2013 відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, до 27.08.2014 включно.
Станом на день розгляду справи строк ліквідаційної процедури закінчився, проте ліквідація банкрута не завершена.
Відповідно до проміжного звіту ліквідатора, останнім вчиняються відповідні дії направлені на завершення ліквідаційної процедури боржника, а саме:
- укладено договір на проведення торгів по реалізації майна ЗАТ"Міськрембуд" з ТБ "Електронні торги України в місті Хмельницькому", з винагородою біржі в розмірі 10% від реалізації майна банкрута;
- 22.07.2014 направлено лист-заявку на адресу товарної біржі з проханням організувати та провести торги з реалізації майна банкрута. Однак, у зв'язку з тим, що оголошення про проведення торгів окрім сайту товарної біржі публікується також, на сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України, що потребує значного часу на узгодження. Станом на 09.09.2014 оголошення не опубліковано;
- проводяться заходи щодо передачі трудового архіву банкрута на зберігання до архівної установи;
- з метою повернення майна, яке належить банкруту, подано позов до господарського суду Житомирської області.
Крім того, суд враховує той факт, що матеріали справи №906/248/13-г певний час перебували на апеляційному та касаційному перегляді.
Проміжний звіт ліквідатора та питання закінчення строку ліквідаційної процедури розглянуто комітетом кредиторів, яким прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 12 місяців (протокол засідання комітету кредиторів №9 від 08.09.2014).
Таким чином, вказані обставини свідчать про не завершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин, а саме - виготовлення технічної документації об'єктів нерухомого майна, реалізація заставного майна та неможливість завершення ліквідації банкрута у визначений Законом строк.
При цьому, враховуючи стан ліквідаційної процедури, суд вважає, що для здійснення ліквідатором подальших дій достатньо буде шестимісячного строку.
Як зазначалося вище, відповідно до ч. 4 ст. 46 Закону, у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.
Разом з тим, зважаючи, що не завершення ліквідації банкрута сталось не з вини ліквідатора, а з об'єктивних причин вказаних вище, відсутність скарг на дії ліквідатора за час виконання своїх повноважень, а також, враховуючи результати вже проведеної ліквідатором роботи, суд не вважає за доцільне призначати нового ліквідатора по справі.
Враховуючи викладене, а також те, що станом на день судового засідання строк ліквідаційної процедури закінчився, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити частково, продовжити строк ліквідаційної процедури і повноважень ліквідатора на шість місяців, прийняти звіт ліквідатора до відома, розгляд справи відкласти.
В засіданні суду 09.09.2014 розглядалась заява КП "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (м. Житомир) №2924/16 від 07.07.2014 про визнання грошових вимог до ЗАТ "Міськрембуд" на суму 11 146,84 грн.
Ліквідатор в засіданні суду 09.09.2014 надав відзив на заяву КП "Житомиртеплокомуненерго", згідно якого вимоги визнає.
Представник КП "Житомиртеплокомуненерго" у судовому засіданні 09.09.2014 вимоги підтримав, але доказів на виконання вимог ухвали суду від 17.07.2014 - не надав.
Суд приходить до висновку про відкладення розгляду заяви у зв'язку з необхідністю витребувати у заявника необхідні докази.
Керуючись ст.ст. 53, 77, 86 Господарсько процесуального кодексу України, ст.ст. 2, 37, 40, 41, 45, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд Житомирської області, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора Дейнеки М.І. від 09.09.2014 про продовження ліквідаційної процедури Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м.Житомир) задовольнити частково.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м.Житомир) та повноважень ліквідатора Дейнеки М.І. на 6 місяців, тобто по 27.02.2015.
3. Прийняти до відома звіт ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" (м.Житомир) - Дейнеки М.І. та долучити його до матеріалів справи.
4. Відкласти розгляд заяви КП "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (м. Житомир) №2924/16 від 07.07.2014 про визнання грошових вимог до ЗАТ "Міськрембуд" на суму 11 146,84 грн.
5. Розгляд справи відкласти.
6. Призначити наступне засідання суду на "07" жовтня 2014 р. об 12:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області каб. №404.
7. Зобов'язати ліквідатора Дейнеку М.І.:
- надати суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури Закритого акціонерного товариства "Міськрембуд" та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього повноважень.
8. Повторно зобов'язати Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради, до дати судового засідання, надати суду письмові пояснення з нормативно-правовим обґрунтуванням щодо правомірності заявлення вимог, з розбивкою по періодах виникнення - після порушення провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, після постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, тощо, та з урахуванням ч. 1 ст. 23 та ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в т.ч. щодо строків протягом яких такі вимоги мають бути подані. Копію пояснень надіслати на адресу ліквідатора, докази надіслання надати суду.
9. Викликати в засіданні суду повноважного представника Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (м. Житомир), представників кредиторів та ліквідатора.
Суддя Гнисюк С.Д.
Віддрукувати:
1 - у справу;
2 - ПАТ "Виробничо-закупівельне підприємство "Хміль"- 10001, м. Житомир, Корольовський р-н, вул. Металістів, буд. 6;
3 - ЗАТ "Міськрембуд" - 10014, м. Житомир, вул. М.Бердичівська, 9
4,5 - арбітражному керуючому Дейнеці М.І. - АДРЕСА_3
6- ТОВ "Житомир-Агробудіндустрія" (10025, м. Житомир, вул.Промислова, 10);
7 - ТОВ "Український Холдінг Будівельних проектів" (01013, м.Київ, вул.Будіндустрії, 5)
8 - ТОВ "Будівельний сезон" - 10014, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 10., кв. 18
9 - УПФУ в м. Житомирі Житомирської області -10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55
10 - ТОВ "Укрбуд - Спілка" (10001, м.Житомир, вул.Ватутіна, 188)
11 - КП "Житомиртеплокомуненерго" (10014, м.Житомир, вул.Київська, 48) рек. з повід.
12 - ПАТ "Електромонтаж" ( 01033, м.Київ, вул. Паньківська, буд. №10-Б
13 - ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (10008, м.Житомир, вул.Пушкінська, 32/8),
14 - ДПІ у м.Житомирі Житом. обл. (10014, м.Житомир, пл.Перемоги,2)
15 -ТОВ"ЛАД 2005" (02099, м.Київ, вул.Російська, буд. 82-А, кв. 98)
16 - ПАТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" (01010, м.Київ, вул.Суворова, 4/6) рек.з повід.
17, 18 -ТОВ "Спецбудкомплекс" (04210, м.Київ, Пр. Оболонський, б. 23А),
- 04655, м. Київ, вул. Вербова, 20-А ,
19 -ТОВ "Олді-Житомир" (10025, м. Житомир, вул. Вітрука, 9)
20 - ВВД ФССНВВПЗ у м.Житомирі - 10003, м.Житомир, пров. Львівський,2
21- ТОВ"Фірма Віндзор" - 10001, м.Житомир, вул. металістів, 4
22 -24 ТБ "Електронні торги України" в особі філії ТБ "Електронні торги України" у м.Хмельницький
(Хмельницька область, м.Хмельницький, вул. Кармелюка,10, кв.92)