Ухвала суду № 4043037, 24.06.2009, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2009
Номер справи
22-а-1863/08
Номер документу
4043037
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

24.06.2009           Справа № 22-а-1863/08

                    Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді          Горошко Н.П.,

суддів           Єланської О.Е. , Омельченка В. А.                      секретар судового засідання                                        Колб Т.П. сторони не з'явилися

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим на постанову Господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Медведчук О.Л.) від 18.09.08 у справі № 2-26/5675-2008А

за позовом Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" (вул. Години, 2-в, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98303)

до Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим (вул. Борзенко, 40, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98300)

про скасування податкового повідомлення-рішення

                                        ВСТАНОВИВ:

Постановою окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18 вересня 2008 року позов Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" до Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим про скасування податкового повідомлення-рішення задоволено частково.

Скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим № 0373141702/3 від 25.04.2008 про застосування фінансових санкцій у сумі 2424,72 грн.

В частині позовних вимог щодо визнання недійсним акту невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів за № 1820/17-3/19195199 від 29 жовтня 2007 року відмовлено.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" 03,40 грн. судового збору.

Не погодившись з рішенням суду, Державна податкова інспекція в м.Керчі Автономної Республіки Крим звернулася з апеляційною скаргою просить оскаржувану постанову суду в частині задоволення позовних вимог скасувати, в частині відмови у задоволенні позовних вимог залишити без змін.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2009 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 01.04.2009 закінчено підготовку та призначено справу до апеляційного розгляду на 24.06.2009.

В судове засідання представник позивача не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим.

Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія знаходить можливим апеляційний розгляд справи за відсутності нез’явившихся сторін, визнаючи достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.

Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи в межах апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачем - Державною податковою інспекцією в м. Керч Автономної Республіки Крим було проведено невиїзну документальну перевірку позивача - Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" з питання своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Перевіркою встановлено порушення граничного строку сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

За результатами перевірки складено акт від 29.10.2007 за №1820/17-3/19195199 (а.с. 16-17)

На підставі вказаного акту Державною податковою інспекцією в м.Керчі Автономної Республіки Крим прийнято податкове повідомлення-рішення № 0373141702/3 від 25.04.2008 про застосування фінансових санкцій у сумі 2424,72 грн. (а.с. 8).

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржуваний акт перевірки № 1820/17-3/19195199 від 29.10.2007 не тягне за собою будь-яких правових наслідків у зв'язку з чим вимоги позивача щодо визнання недійсним акту невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів за № 1820/17-3/19195199 від 29.10.2007 задоволенню не підлягають.

Розрахунком суми податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів по Кримському республіканському підприємству "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" від 25.02.2005, задекларовано зобов'язання по сплаті вказаного податку у 2005 на загальну суму 13123,00грн.

Уточненим розрахунком від 18.05.2005 № 15358 позивачем узгоджено сплату податку за 2-4 квартали 2007 року в сумі 4849,41грн. щокварталу, по терміну сплати до 15 числа місяця наступного за звітним періодом. Загальна сума податку, що підлягає сплаті, з урахуванням уточненого розрахунку склала 17829,00грн.

За платіжними дорученнями за 2005 рік Кримським республіканським підприємством "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Керчі" до Державного бюджету перерахований податок з власників автотранспорту на загальну суму 14086,00 грн., а саме за платіжними дорученнями № 360 від 16.03.2005 на 3000,00грн., № 537 від 24.03.2005 на 5000,00грн., № 617 від 11.04.2005 на 5000,00грн., № 1162 від 07.10.2005 на 1806,00грн.

У даних платіжних документах визначено призначення платежу, а саме оплата податку за певний квартал. При цьому оплата податку з власників транспортних засобів за 3-й квартал 2005 року (по терміну сплати до 15.10.05) підприємством не проводилася, а отже відсутня підстава для застосування штрафних санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ.

Статтею 1 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових і позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного і іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10.08.2005, зареєстрованого Міністерством юстиції Україні 25.08.2005 за № 925/11205 встановлено, що невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, що проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів і інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків і зборів. За наслідками проведеної перевірки складається акт виявлених порушень, який є підставою для ухвалення контролюючим органом рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій і винесення відповідних податкових повідомлень-рішень.

Згідно п.п.2.3.2 п.2.3. частини 2 вказаного Порядку, виявлений в ході перевірки факт порушення податкового законодавства, відображений в акті, повинен документально підтверджуватися достовірними доказами, а саме первинними бухгалтерськими документами про врахування і сплату узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.6.1.7 Інструкції Національного банку України про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті у разі застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань складається податкове повідомлення за формою та згідно з вимогами, встановленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 № 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 (зі змінами та доповненнями).

Нарахування штрафних санкцій в автоматичному режимі чинним податковим законодавством не передбачено.

Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» функцією органів державної податкової служби є оперативний облік платежів і зборів, що поступають до бюджетів всіх рівнів.

Пунктом 5.1 розділу 5, абзацу 7 ч. 1 п.2.3. розділу 2 Інструкції про порядок ведення, органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за якими проводиться органами державної податкової служби України встановлено обов'язок органів державної податкової служби вести облік платежів, з відповідним відображенням їх на особовому рахунку платника податків, на підставі розрахункових документів отриманих у встановленому законодавством порядку. При цьому, органів банківської системи України і Державного казначейства зобов’язані щомісячно надавати органам державної податкової служби електронні реєстри платіжних документів (платіжних доручень), що містять всю інформацію про проведений платіж.

Законом України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено перелік прав органів державної податкової служби. При цьому статтею 11 вказаного Закону не передбачено право державної податкової служби на самостійну зміну призначення платежу вказаного в розрахунковому документі про сплату узгодженого податкового зобов'язання, зокрема зарахування платежів за поточними зобов'язаннями в рахунок погашення податкового боргу.

Положення статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»не містять норм прямої дії, які б наділяли органи державної податкової служби безперечним правом на самостійний розподіл коштів, що поступили від платника податків, на погашення податкового боргу, пені, штрафних санкцій і, за своїм змістом, допускають неоднозначне трактування прав та обов'язків, як платника податків, так і контролюючого органу.

Відповідно до ст. 19 Конституцій України органи державної влади, органи місцевого самоврядування і їх посадові особи зобов'язані діяти на підставах, в рамках повноважень і способом, передбаченим Конституцій і Законами України.

Беручи до уваги наведене, судова колегія вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що розрахунок штрафних санкцій, застосованих до позивача спірним податковим повідомленням-рішеннями, не відповідає фактичним обставинам справи та не ґрунтується на первинних документах позивача, у зв'язку із чим спірне податкове повідомлення-рішення підлягає визнанню недійсним.

Зважаючи на викладене, судова колегія дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального і процесуального права та не вбачає підстав для її скасування.

Керуючись статтями 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -          

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Керчі Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.

Постанову Господарського суду Автономної Республіки Крим від 18.09.08 у справі № 2-26/5675-2008А залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення.

Головуючий суддя          підпис                              Н.П.Горошко

Судді           підпис                               О.Е.Єланська підпис                               В.А.Омельченко Повний текст судового рішення виготовлений 30.06.09 З оригіналом згідно

Головуючий суддя                                                             Н.П.Горошко