Ухвала суду № 39907115, 17.07.2014, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
17.07.2014
Номер справи
2а-3012/11/0970
Номер документу
39907115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"17" липня 2014 р. м. Київ К/800/40328/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі

суддів: Островича С.Е., Бухтіярової І. О., Степашка О.І.

розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року у справі за позовом Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі структурного підрозділу Закарпатської лісопромислової дільниці до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

Державне підприємство "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі структурного підрозділу Закарпатської лісопромислової дільниці (далі - ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат") звернулось до суду з позовом до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області (далі - Ужгородська МДПІ) в якому просить визнати нечинним податкове повідомлення-рішення.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2011 року позов ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" задоволено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року апеляційну скаргу Ужгородської МДПІ задоволено. Скасовано постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2011 року та прийнято нову постанову, якою відмовлено ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" у задоволенні позовних вимог.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду апеляційної інстанції ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" подало касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року та залишити в силі постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2011 року.

Ужгородська ОДПІ подала письмові заперечення на касаційну скаргу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".

Крім того, відповідачем заявлено клопотання про заміну сторони правонаступником у зв'язку з реорганізацією на Ужгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

Відповідно до ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи викладене та надані докази перейменування відповідача, судова колегія вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.

Ужгородською МДПІ проведена перевірка Закарпатської лісопромислової дільниці ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2010 року. За результатами перевірки складено акт №179/23-2/34077956 від 25 березня 2011 року.

Перевіркою встановлено порушення вимог пп. 11.1.3 п. 11.1 ст. 11, пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п. 1.22.1 ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого перевіркою збільшено валові доходи підприємства на загальну суму 197529, 00 грн., пп. 7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого перевіркою збільшено ПДВ на суму 22176, 00 грн., пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме неподання розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 квартал 2008 року, п. 1.1, п. 1.15 ст. 1, пп. 4.2.9 "г" п. 4.2 ст. 4, пп. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8, пп. 6.3.3 "е" п. 6.3 ст. 6 3акону України "Про податок з доходів фізичних осіб» в результаті чого перевіркою донараховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 566, 04 грн., пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті чого встановлено прострочену кредиторську заборгованість по податку з доходів фізичних осіб на суму 108420, 51 грн. та нараховано пеню за несвоєчасне перерахування податку до бюджету в сумі 23023, 64 грн.

На підставі акта перевірки Ужгородською МДПІ винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" №114/23-2/2208 від 20 квітня 2011 року.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що Ужгородською МДПІ проводилась перевірка Закарпатської лісопромислової дільниці ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" згідно листа ДПІ у м. Івано-Франківську №967/7/23-1/1587 від 01 лютого 2011 року та Наказу ДПА України №548 від 27 липня 2010 року, плану-графіку проведення документальних перевірок на 1 квартал 2011 року (лютий 2011 року), так як ДПІ у м. Івано-Франківську проводилась планова документальна перевірка ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат". Оскільки перевірка проводилася з відома начальника Закарпатської лісопромислової дільниці, яка є платником податків і зборів, до проведення якої було допущено працівників Ужгородської МДПІ, то при перевірці Ужгородською МДПІ не порушено вимоги статті 77 Податкового кодексу України.

Також судом апеляційної інстанції встановлено, що при перевірці відображених у рядку 01.1 Декларацій "доходи від продажу товарів (робіт, послуг)" показників у загальній сумі 2716185, 00 грн., Ужгородською МДПІ встановлено заниження задекларованих Закарпатською лісопромисловою дільницею показників всього у сумі 96832, 00 грн.. Підприємство отримало попередню оплату від покупців та не включило її до складу валового доходу за відповідні періоди, зокрема: ТОВ "Укрвудпром" - січень 2008 року - 694, 44 грн. (ПДВ 138, 89 грн.); ЗАТ "Перечинський ЛК" - лютий 2008 року - 17740, 99 грн. (ПДВ 3548, 20 грн.), включено суму ПДВ до податкового зобов'язання за лютий 2008 року; ТОВ "Укрвудпром" - квітень 2008 року - 17633, 33 грн., (ПДВ 3526, 67 грн.); ТОВ "Індустрія деревообробки" - квітень 2008 року - 16120, 00 грн., (ПДВ 3224, 00 грн.) включено суму ПДВ до податкового зобов'язання з ПДВ за квітень 2008 року; ПП ОСОБА_1 - січень 2009 року - 39, 39 грн. (ПДВ 7, 88 грн.); квітень 2009 року 2500, 00 грн. (ПДВ 500, 00 грн.); меблева фабрика "Турянка" - квітень 2009 року - 5833, 33 грн. ( ПДВ 1166, 67 грн.).

ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" отримано послуги в червні 2010 року на суму 36272, 13 грн. (ПДВ 7254, 42 грн.). Закарпатська лісопромислова дільниця не є платником ПДВ самостійно, а передає податкові накладні в Закарпатської лісопромислової дільниці, чим порушено вимоги пп. 11.1.3 п. 11.1 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Крім того, судом апеляційної інстанції встановлено, що при перевірці Ужгородською МДПІ зроблено висновок про наявність протермінованих кредиторських заборгованостей станом на 31 грудня 2010 року у сумі 100697, 32 грн., які не включено до складу валового доходу за відповідні періоди, що вплинуло на податковий кредит з ПДВ, чим порушено вимоги пп. 4.1.6 п. 4.1.ст. 4, п. 1.22.1 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". В результаті перевіркою збільшено валові доходи підприємства на 100697, 00 грн.

Також при перевірці встановлено протерміновану кредиторську заборгованість, термін позовної давності за якою закінчився у 4 кварталі 2010 року в розмірі 83914, 00 грн. (ПДВ 16783, 00 грн.), що вплинуло на податковий кредит з податку на додану вартість;

Відповідно до ст. 47 Податкового кодексу України відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідно до п. 1.7 Положення про Закарпатську лісопромислову дільницю всі відносини в яких Лісопромислова дільниця виступає позивачем або відповідачем у суді, здійснюються тільки через ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".

За таких обставин суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що Ужгородською МДПІ правомірно проведена перевірка і через допущені Закарпатською лісопромисловою дільницею порушення податкового законодавства обґрунтовано винесено податкове повідомлення-рішення.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Здійснити процесуальне правонаступництво та замінити Ужгородську міжрайонну державну податкову інспекцію в Закарпатській області на Ужгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

Касаційну скаргу Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" залишити без задоволення, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2013 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді С.Е. Острович О.І. Бухтіярова О.І. Степашко