Постанова № 39900549, 25.07.2014, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
25.07.2014
Номер справи
331/5458/14-п
Номер документу
39900549
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

25.07.2014 Справа № 331/5458/14-п

Провадження № 3/331/1041/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2014 року м. Запоріжжя

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді СТРАТІЙ Є.В.

при секретарі МОРОЗ Н.І.

за участю прокурора КУРОПАТОЇ І.А.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБ України в Запорізькій області у відношенні: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця села Червоноармійське, Якимівського району, Запорізької області, громадянина України, ідентифікаційний номер платника податків (РНОКПП): НОМЕР_1, освіта: середня - спеціальна,сімейний стан - неодружений, на даний час офіційно не працевлаштованого, (який займав посаду помічника оперуповноваженого СКР Дніпрорудненського МВМ Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, сержанта міліції), який проживає за адресою: АДРЕСА_1, який порушив вимоги ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»

- про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

З матеріалів справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБ України в Запорізькій області вбачається, що 04.02.2014 року до Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області з ГУМВС України в Запорізькій області поступили матеріали «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики», які згідно вказівки начальника ГУМВС області. 04.02.2014 були доведені до особового складу Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, в тому числі вони були розглянуті на оперативних нарадах та проведені додаткові заняття. Таким чином особовий склад Василівського РВ ГУМВС України в області було ознайомлено з змінами в ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011, і вони являються обов'язковими для виконання на території України.

Згідно пояснень начальника СКЗ Василівського РВ ГУМВС України в Запорозькій області підполковника міліції Лисака О.А. помічник оперуповноваженого СКР Дніпрорудненського МВМ Василівського РВ ГУМВС в області сержант міліції ОСОБА_1 згідно (наказу ГУМВС в області від 09.04.2013 № 187 о/с) звільнився із ОВС і до теперішнього часу не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, тим самим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, одним із пунктів змін до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зазначено, те що - «суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнились або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою в порядку, визначеним цим законом».

Відповідно до резолюції начальника Василівського РВ ГУМВС в області Лисаку О.А. було доручено доповести зазначені зміни до керівного та особового складу Василівського РВ ГУМВС в області в системі службової підготовки. В зв'язку з чим, зазначені зміни в антикорупційному законодавстві 04.02.2014 вих. № 3/1-347 були направлені канцелярією ГУМВС України в Запорізькій області засобами електронного зв'язку до підпорядкованих підрозділив ГУМВС України в Запорізькій області. Крім цього 12.02.2014 зазначені зміни були розглянуті на оперативній нараді Василівського РВ ГУМВС в області. Таким чином було забезпечено ознайомлення особового складу Василівського РВ ГУМВС в області з змінами в антикорупційному законодавстві, в т.ч. і наголошено про обов'язковість подачі відповідних декларацій особами, які звільнились з ОВС. Таким чином помічник оперуповноваженого СКР Дніпрорудненського МВМ Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області сержант міліції ОСОБА_1, звільнившись з ОВС, протягом року, після звільнення не подав зазначену декларацію за останнім місцем роботи (служби) і остання відсутня в його особовій справі.

З матеріалів справи вбачається, що 07.03.2013 року ОСОБА_1 було подано відповідну декларацію за 2012 рік, що вказує про обізнаність останнього в обов'язковості виконання вимог фінансового контролю, закріплених в ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до пояснення начальника СКЗ Василівського РВ ГУМВС України в Запорозькій області Лисака О.А. встановлено, що в його функціональні обов'язки входить комплектування підрозділів Василівського РВ ГУМВС в області та робота з особовими справами працівників вказаного районного відділу міліції. Під час ознайомлення з особовою справою помічника оперуповноваженого СКР Дніпрорудненського МВМ Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області сержанта міліції ОСОБА_1 встановлено, що він звільнений з ОВС 09.04.2013 (наказ ГУМВС в області від 09.04.2013 № 187 о/с). Після звільнення з ОВС, ОСОБА_1 протягом року не подав відповідну декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за останнім місцем роботи (служби), і вона відсутня в його особовій справі. Таким чином ОСОБА_1 здійснив порушення вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

В письмовому поясненні від 04.07.2014 року ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, та пояснив, що звільнившись з ОВС він повинен був подати відповідну декларацію на протязі року до СКЗ Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області.

Однак ОСОБА_1 проігнорував вказівку начальника СКЗ Василівського РВ ГУМВС в області Лисака О.А. щодо вимог ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" і звільнившись з ОВС не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Суду надано заяву ОСОБА_1, від 21 липня 2014 року в якій він просить розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно нього без його участі та вказано, що вину свою визнає та підтверджує свої пояснення, які давав раніше.

Прокурор вважає за доцільне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки помічник оперуповноваженого СКР Дніпрорудненського МВМ Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області сержант міліції ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» під час звільнення з ОВС не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим скоїв адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією по ч.1 ст. 172-6 КУпАП - неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язанні фінансового характеру та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Вислухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку про доведеність вини у вчиненні ОСОБА_1 адміністративного проступку, що має кваліфікуватися за ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суд, відповідно до вимог ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважає необхідним піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суд

п о с т а н о в и в :

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень в дохід держави (Одержувач: УДКСУ у Жовтневому районі 21081100; Розрахунковий рахунок: 31110106700003; Код ЄДРПОУ: 38025440; Банк: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО: 813015).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки (Державний бюджет Жовтневого району м. Запоріжжя; код ЄДРПОУ: 38025440; Банк одержувач: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО: 813015; Рахунок: 31214206700003; Код бюджетної кодифікації: 22030001)

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а так само на неї прокурором може бути внесено подання, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Є.В. Стратій