Постанова № 3960525, 11.06.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2009
Номер справи
2а-3065/09/2370
Номер документу
3960525
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2009 року №2а-3065/09/2370

9 год. 05 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Смілянця Е.С.,

при секретарі Веліхановій О.С.,

за участю: представника позивача за довіреністю Тікунова В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Золотоніського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Золотоніському районі до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ :

До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся прокурор Золотоніського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Золотоніському районі, в якій просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 2088 грн.

Представник позивача Тікунов В.В. в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, обґрунтовуючи свої вимоги викладеними в позовній заяві обставинами.

Відповідач в судове засідання не з ' явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи, а також інформації про наявність поважної причини неявки в судове засідання до суду не надходило.

Заслухавши пояснення представника позивача, а також дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Прокурор здійснює представництво інтересів держави на підставі статті 60 КАС України та відповідно до статті 121 Конституції України та статті 361 Закону України «Про прокуратуру».

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення оперативних перевірок відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III (Закон №1776).

Відповідач зареєстрований Золотоніською районною державною адміністрацією Черкаської області ІНФОРМАЦІЯ_1 як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця НОМЕР_1. Відповідно до статті 1 Закону №1776 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Положенням статті 3 Закону №1776 передбачений обов'язок суб'єктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Працівниками ДПА в Черкаській області 13 лютого 2009 року проведено перевірку щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину, розташованого по АДРЕСА_1, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. Цією перевіркою встановлено порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування товарів, а також факт невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (268 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (67 грн. 40 коп.). Дана перевірка відображена в акті перевірки НОМЕР_2 від 13.02.2009, де вказані всі допущені відповідачем порушення чинного законодавства, а саме п. 13 статті 3 Закону №1776.

У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, відповідно до статті 22 Закону №1776 до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі цієї норми та акту перевірки НОМЕР_2 від 13.02.2009 позивачем винесено рішення НОМЕР_3 від 26.02.2009 про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 1088 грн. (різниця готівкових коштів в розмірі 200 грн. 60 коп. х 5 = 1003 грн.). За проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування товарів до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів громадян (17 грн. х 5 = 85 грн.).

Також вищезазначеною перевіркою встановлено, що в магазині здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від мінімальних, встановлених Постановою КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008, чим порушено п. 1 цієї постанови та статтю 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР. За порушення вказаної норми Золотоніською ОДПІ Черкаської області до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 1000 грн., що відображено в податковому повідомленні-рішенні НОМЕР_3 від 26.02.2009.

Прийняті рішення отримані відповідачем 27.02.2009, про що свідчить підпис на податкових повідомленнях-рішеннях. У встановлений строк та в визначеному порядку дане рішення відповідачем не оскаржене, що дозволяє вважати його узгодженим.

Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно зі статтею 25 Закону №1776.

Всупереч цій вимозі закону суми застосованих штрафних санкцій в добровільному порядку відповідачем не сплачені, тому кошти в розмірі 2088 грн. підлягають стягненню.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованою та законною вимогу Золотоніської ОДПІ Черкаської області стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 2088 грн.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись Законом України «Про податкову службу в Україні», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III, Постановою КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008, Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР, ст.ст. 159, 160, 161, 162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_4, через Золотоніську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області (р/р 31118104700129 ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код отримувача - 22808984, код платежу - 210809900, призначення платежу - фінсанкції податкової інспекції по РРО) фінансову санкцію в розмірі 2088 грн. (дві тисячі вісімдесят вісім гривень).

Звільнити відповідача від сплати судових витрат на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий Е.С. Смілянець

Повний текст постанови виготовлений 12 червня 2009 року.