Постанова № 3944745, 15.06.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2009
Номер справи
2а-18010/09/0370
Номер документу
3944745
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2009 р.                     Справа № 2а-18010/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд:

в складі головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кириченко О.О.

з участю прокурора Загоруйко С.С.,

представника позивача Ярошика Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Луцької об’єднаної державної податкової інспекції (далі по тексту – Луцька ОДПІ) до відкритого акціонерного товариства «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» (далі – ВАТ «Луцький КРК») про стягнення за рахунок активів податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Прокурором міста Луцька в інтересах держави в особі Луцької ОДПІ заявлено адміністративний позов до ВАТ «Луцький КРК» про стягнення за рахунок активів податкового боргу в сумі 610988,11 грн.

Заявлений позов мотивовано тим, що ВАТ «Луцький КРК» діє на підставі Статуту, зареєстрованого виконкомом Луцької міськради від 26.02.1993 року за №1198120000000, та 19.08.1994 року взято на податковий облік Луцькою ОДПІ. Відповідач включений до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код платника податків 00292652. В порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування» за ВАТ «Луцький КРК» рахується податковий борг до бюджету, який станом на 03 квітня 2009 року становить 610988,11 грн., з якого: плата за воду – 18893,66 грн.; земельний податок з юридичних осіб – 575935,02 грн.; податок з власників транспортних засобів – 1371,55 грн.; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету – 186,25 грн.; комунальний податок – 2264,40 грн.; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища – 1161,87 грн.; пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД – 11175,36 грн.

Луцькою ОДПІ вживались заходи щодо погашення боргу та направлялись податкові вимоги № 1/155 від 03.11.2008 року та № 2/76 від 21.01.2009 року, однак відповідач податкового боргу не погасив. У зв’язку з цим, 02 березня 2009 року Луцькою ОДПІ прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Просить стягнути за рахунок активів ВАТ «Луцький КРК» на користь Луцької ОДПІ 610988,11 податкового боргу.

В судовому засіданні прокурор Загоруйко С.С. та представник позивача Ярошик Т.В. позов підтримали з підстав викладених у ньому, просять його задовольнити повністю.

Позиція відповідача щодо позову невідома, оскільки він двічі свого повноважного представника в судове засідання не направив, заперечень на позовну заяву ним подано не було. Про час і місце судового розгляду відповідач повідомлявся відповідно до ст.35 КАС України – ухвалою суду від 29.04.2009 року та повістками про виклик до суду, що стверджено повідомленнями про вручення рекомендованих поштових відправлень. Суд вважає за можливе відповідно до ст.128 КАС України розглянути справу без участі відповідача, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Суд заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази по справі вважає, що позов Луцької ОДПІ до ВАТ «Луцький КРК» про стягнення податкового боргу є підставним та підлягає до повного задоволення із наступних підстав.

Відповідно до ст.17 ч.1 п.4 компетенція адміністративних суддів поширюється на спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.           Згідно з пунктами 1, 2 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів.

Пункт 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон України «Про порядок погашення…») визначає, що податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. В пункті 1.2 статті 1 цього Закону міститься визначення податкового зобов'язання – це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

З оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №391250 та Статуту, відповідач 26 лютого 1993 року зареєстрований як юридична особа – ВАТ «Луцький КРК» за адресою: вул. Карбишева, 3, м.Луцьк.

Відповідач зареєстрований платником податку на додану вартість, що стверджено свідоцтвом №02595407 від 16.07.1993 року та довідками позивача «Про взяття на облік платника податків» №42 від 19.01.2006 року, №314 від 26.02.2008 року.

Як вбачається із ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобов’язанні сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Підпункт 17.1.7 пункту 7.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення …» встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: 1) при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; 2) при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; 3) при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

У відповідача станом на 03 квітня 2009 року рахується податковий борг в сумі 610988,11 з якого: плата за воду – 18893,66 грн.; земельний податок з юридичних осіб – 575935,02 грн.; податок з власників транспортних засобів – 1371,55 грн.; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету – 186,25 грн.; комунальний податок – 2264,40 грн.; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища – 1161,87 грн.; пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД – 11175,36 грн., що стверджено довідкою про наявність податкового боргу по платежах до бюджету, розрахунком сум податкового боргу та звітами, що подані ВАТ «Луцький КРК» до Луцької ОДПІ, які знаходяться в матеріалах позову та були оглянуті в судовому засіданні.

З метою погашення податкового боргу відповідачеві направлялись податкові вимоги № 1/1555 від 03.11.2008 року та № 2/76 від 21.01.2009 року, однак ВАТ «Луцький КРК» боргу не погасив.

Отже, заборгованість по податковому боргу у відповідача перед державою, яка першим не погашена складає 610988,11 грн.

02 березня 2009 року Луцькою ОДПІ було прийнято рішення «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу». Отже, позивач визначив позовні вимоги щодо стягнення з відповідача суми заборгованості шляхом звернення стягнення на активи.

Підпунктом 1.7 ст.1 Закону України «Про порядок погашення …» встановлено, що активи платника податків – це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до ст.ст. 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування» фізичні особи, на яких покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкових платежів) є платниками податків і зборів і зобов’язані сплачувати належні їм суми у встановлені Законом терміни.

Відповідно до п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення …» платник податків зобов’язаний був самостійно сплатити суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку. Всупереч цьому відповідачем податкові зобов’язання у граничні строки сплачено не було.

Відповідно до пп. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення …» узгоджена сума податкового зобов’язання не сплачена платником податків у строки, визначенні статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Згідно ст. 3 п.п. 3.1.3 даного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

          Отже, в судовому засіданні підтверджено наявність у відповідача 610988,11 грн. податкового боргу, який підлягає примусовому стягненню на користь держави.

Керуючись ст.ст.11, 17, 122, 158, 160 ч. 3, ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.1.2, п.1.3, п.1.7 ст.1, п.5.3, п.5.4.1 ст.5, пп.17.1.7 п.7.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст.3, 4, 9, 19 Закону України «Про систему оподаткування», ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів з відкритого акціонерного товариства «Луцькийй картонно-руберойдовий комбінат» (вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, Волинська область, 43000) в користь держави – Луцької об’єднаної державної податкової інспекції податкового боргу на суму 610988 (шістсот десять тисяч дев’ятсот вісімдесят вісім) гривень 11 копійок, з якого: плата за воду – 18893,66 грн.; земельний податок з юридичних осіб – 575935,02 грн.; податок з власників транспортних засобів – 1371,55 грн.; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету – 186,25 грн.; комунальний податок – 2264,40 грн.; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища – 1161,87 грн.; пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД – 11175,36 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, тобто з 20 червня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий:                                                            С.Ф. Костюкевич