Головуючий у 1 інстанції - Матвєєва В.В.
Суддя-доповідач - Яманко В.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2014 року справа №812/1821/14 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: головуючого судді Яманко В. Г., суддів Казначеєва Е. Г., Васильєвої І. А., розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2014 року у справі № 812/1821/14 (суддя Матвєєва В. В.) за позовом ОСОБА_2 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2014 року ОСОБА_2 звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом (арк. спр. 3-5) до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (далі - Первомайська ОДПІ), відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції (далі - відділ реєстрації) про визнання незаконними дій Первомайської ОДПІ щодо складання вимоги № Ф-205 від 21 листопада 2013 р., у зв'язку з відсутністю у ОДПІ відповідного обсягу повноважень, скасування державної реєстрації Первомайської ОДПІ, як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2014 року (арк. спр. 75-78) у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
Позивач не погодився з судовим рішенням, подав апеляційну скаргу (арк. спр. 96-102), в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та позов задовольнити. Одночасно в скарзі позивач просив здійснити судовий розгляд за його відсутності. Позивач надіслав лист з проханням здійснити розгляд справи за його відсутності (арк. спр. 132).
Сторони про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, представників до суду не направили.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги встановила наступне.
Частинами 11, 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2462-VІ від 8 липня 2010 р. (далі 0 Закон № 2462) передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону № 2462 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
ОСОБА_2, зареєстрований 28 березня 2001 р. як фізична особа - підприємець, що підтверджено копією свідоцтва про державну реєстрацію (арк. спр. 119).
В період з 1 січня 2011 р. по 30 червня 2012 р. позивач здійснював діяльність на загальній системі оподаткування, при цьому декларація про майновий стан і доходи за 2011 р. не подавалася, а за 1 півріччя 2002 р. задекларовано чистого доходу 0 грн.
З 1 липня 2012 р. по 31 грудня 2013 р. позивач здійснював діяльність на спрощеній системі оподаткування, як платник єдиного податку за ставкою 15 % (свідоцтво серії НОМЕР_1 від 30 червня 2012 р. - арк. спр. 120).
З 1 січня 2014 р. позивач здійснює діяльність на загальній системі оподаткування з огляду на подання заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.
Для забезпечення адміністрування єдиного внеску Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську за актом приймання-передачі від 4 жовтня 2013 р. до Первомайської ОДПІ передані залишки боргу та переплат, які існували станом на 1 жовтня 2013 р., в тому числі був переданий борг ОСОБА_2 на суму 2728 грн. 06 коп., в тому числі недоїмка - 2388 грн. 06 коп., штрафна санкція - 340 грн.
21 листопада 2013 року Первомайською ОДПІ виставлена позивачу вимога № Ф-205 (арк. спр. 18) на суму єдиного внеску 2728 грн. 06 коп., з якої недоїмка - 2388 грн. 06 коп. та штрафу 340 грн.
Недоїмка з єдиного внеску в розмірі 2388 грн. 06 коп. склалася з наступного: 1194 грн. 03 коп. - граничний термін сплати 22 квітня 2013 р., 1194 грн. 03 коп. - граничний термін сплати 22 липня 2013 р. Наявність боргу позивача підтверджена ОДПІ картками особового рахунку (арк. спр. 122-124).
20 червня 2013 р. УПФУ в м. Первомайську прийняті рішення № 809, № 810 (арк. спр. 125, 126) про застосування штрафних санкцій за неподання звітності передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на загальну суму 340 грн. Граничний термін сплати штрафу 340 грн. 10 липня 2013 р.
Позивач до справи не надав докази того, що має право на пільги зі сплати єдиного внеску та докази скасування в судовому порядку рішень про застосування штрафних санкцій.
Наказом Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013 р. (арк. спр. 43-44) відповідно до частини 3 статті 13 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», постанов Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 563, від 20 березня 2013 року № 229, пункту 11 Положення про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013, затверджене Положення про Головне управління Міндоходів у Луганській області та Положення про Первомайську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області (арк. спр. 45-51).
За статтею 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІV від 15 травня 2003 року державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону. Перевірка на відсутність підстав для відмови, які передбачені абзацами п'ятим - восьмим частини першої статті 27 цього Закону, здійснюється з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру. За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи.
Відділ реєстрації з метою доведення правомірності дій щодо реєстрації Первомайської ОДПІ надав до справи документи з реєстраційної справи № 1_388_000872_10 (арк. спр. 57-72), а саме реєстраційні картки, постанову Кабінету Міністрів України № 229 від 20 березня 2013 року «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», накази Міністерства доходів і зборів України № 549-0 від 24 травня 2013 р. про призначення начальника Первомайської ОДПІ, № 54 від 17 квітня 2013 р. «Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області», № 376 від 20 серпня 2013 р., зміни до Положення про Первомайську ОДПІ.
Як свідчать виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний реєстр) та довідка відділу статистики у м. Первомайську, 7 червня 2013 року до Єдиного реєстру внесений запис про проведення державної реєстрації Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (арк. спр. 42, 52).
Позивачем не доведено, що у державного реєстратора були підстави для залишення без розгляду або відмові в державній реєстрації Первомайської ОДПІ, так само, як відсутні підстави для визнання неправомірними дій реєстратора.
З огляду на викладене, апеляційна скарга позивача задоволенню не підлягає, постанова суду першої інстанції залишається без змін.
Керуючись статтями 197, 200, 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2014 року залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2014 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя В.Г.Яманко
Судді Е.Г.Казначеєв
І.А.Васильєва