ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" травня 2014 р. м. Київ К/9991/78294/11
№ К/9991/78294/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,суддів: Блажівської Н.Є., Сіроша М.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспе»
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.09.2009
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2011
у справі № 2а-1565/09-1370 Львівського окружного адміністративного суду
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспе»
до Львівської митниці
про скасування податкового повідомлення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28.09.2009, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2011, у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі ТОВ «Інспе» просить скасувати ухвалені у справі судові рішення з підстав порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Заперечуючи проти касаційної скарги, відповідач просить залишити її без задоволення як безпідставну.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Фактичною підставою визначення позивачу податкового зобов`язання із податку на додану вартість та застосування штрафних санкцій згідно податкового повідомлення з приводу правомірності якого виник спір, стало встановлення згідно з актом від 10.10.2008 № 16/8/209000000/23962569 перевірки стану дотримання ТОВ «Інспе» законодавства з питань митної справи за період з 01.07.2006 по 31.03.2008 факту імпорту виробів медичного призначення, а саме: апаратів дистиляції води, які використовуються з медичними стерилізаторами, - за вантажними митними деклараціями (ВМД) від 30.06.2006 № 209030004/6/012610 та від 04.09.2006 № 209030004/6/017271 із застосуванням пільги в оподаткуванні податком на додану вартість без надання свідоцтва про державну реєстрацію вказаних апаратів як виробу медичного призначення.
За наслідками перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення від 02.12.2008 № 14 про визначення податкового зобов`язання із податку на додану вартість у сумі 5192,00 грн., у тому числі: 3461,37 грн. - основний платіж та 1730,69 грн. штрафні (фінансові) санкції.
У судовому процесі встановлено, що позивачем на митну територію України за ВМД від 30.06.2006 № 209030004/6/012610 та від 04.09.2006 № 209030004/6/017271 ввозились вироби медичного призначення, зокрема: стерилізатори медико-хірургічні, в яких стерилізація відбувається за допомогою пари під тиском ( код згідно з УКТЗЕД - 8419200000), виробник Німеччина; апарати дистиляції води, які використовуються з медичними стерилізаторами (код згідно з УКТЗЕД - 8419400000), виробник фірма «MELAG HG» Китай, із застосуванням пільги з оподаткування податком на додану вартість, встановленої для лікарських засобів та виробів медичного призначення. При розмитненні вказаного товару позивачем не було надано митному органу свідоцтво про державну апаратів дистиляції води які використовуються з медичними стерилізаторами як виробів медичного призначення.
Відповідно до ст. 60 Митного кодексу України від 11.07.2002 № 92-IV (втратив чинність згідно з Митним кодексом України від 13.03.2012 № 4495-VI) перевірка системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, - це проведення митними органами на підприємствах дій щодо встановлення відповідності документації про зазначені товари і транспортні засоби вимогам, встановленим цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до підпункту 5.1.7 пункту 5.1 ст.5 Закону України «Про податок на додану вартість» звільняються від оподаткування операції з поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Якщо у такий строк перелік не встановлено, діє перелік минулого року.
Механізми проведення державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення встановлені Порядком державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2004 № 1497.
Відповідно до пункту 1 цього Порядку державній реєстрації підлягають виготовлені в Україні та імпортовані медичні вироби за переліком, який визначається Міністерством охорони здоров'я України (МОЗ).
Ввезення на митну територію, реалізація та застосування в Україні медичних виробів дозволяється тільки після їх державної реєстрації, крім випадків, визначених МОЗ у встановленому порядку.
Пунктом 12 визначено, що на підставі рішення про державну реєстрацію медичні вироби включаються до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - Реєстр), що ведеться Держлікслужбою, а заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію медичних виробів (далі - свідоцтво) за зразком згідно з додатком. Свідоцтво може мати додатки, у яких зазначаються модифікації медичних виробів та комплектувальні вироби.
Встановивши у судовому процесі, що позивач не надав митному органу свідоцтва про державну реєстрацію медичних виробів щодо вказаного товару, як допустимого доказу включення того чи іншого медичного виробу до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення, суди попередніх інстанцій, застосувавши вказані правові норми, зробили юридично правильний висновок про відсутність у позивача правових підстав ввозити цей товар із застосуванням пільги з оподаткування податком на додану вартість, встановленої підпунктом 5.1.7 пункту 5.1 ст.5 Закону № 168/97-ВР, а відтак і про правомірність податкового повідомлення-рішення.
Доводи касаційної скарги не спростовують правильність цього висновку
Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
За наведених обставин підстави для скасування оскаржуваних судових рішень відсутні.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспе» залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.09.2009 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2011 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя:Є.А. Усенко Судді: Н.Є. Блажівська М.В. Сірош