ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
24 червня 2014 р. Справа № 815/2372/14
Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого - Ступакової І.Г.
суддів - Бітова А.І.
- Милосердного М.М.
(у зв'язку з неприбуттям у судове засідання сторін, справа
розглядається в порядку п.2 ч.1 ст.197 КАС України)
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 травня 2014 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "СТК-Україна", -
В С Т А Н О В И Л А :
Товариство з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу №719 від 31 березня 2014 року "Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "СТК-Україна", визнання протиправними дій по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "СТК-Україна".
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 травня 2014 року у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" - відмовлено.
В апеляційній скарзі Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна", перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області прийнято наказ №719 від 31 березня 2014 року "Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "СТК-Україна", згідно якого відповідно до вимог пп.78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України наказано начальнику відділу спеціальних перевірок управління податкового аудиту ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області організувати проведення позапланової виїзної документальної перевірки TOB «СТК- Україна» по взаємовідносинам з TOB "Віктрейд ЛТД", ТОВ "Авитек Груп", ПП "Марком плюс" ПП "ПК Профі БМП", ПП "Укрторг-Трейдінг" ПП «Топтрейдінг» за період з 01.03.2010 року по 31.12.2011 року на п'ять робочих днів.
З 04.04.2014 року по 10.04.2014 року відповідачем проведено позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ «СТК- Україна» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платниками податків TOB "Віктрейд ЛТД", ТОВ "Авитек Груп", ПП "Марком плюс" ПП "ПК Профі БМП", ПП "Укрторг-Трейдінг" ПП «Топтрейдінг» за період з 01.03.2010 року по 31.12.2011 року, за результатами якої 16.04.2014 року державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області складено акт від 16.04.2014 року № 2187/15-53-22-06/34599502.
В акті перевірки зазначено, що її проведено згідно п.п.78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
Відмовляючи у задоволені адміністративного позову суд першої інстанції встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків, з якими повністю погоджується колегія суддів.
Згідно п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.п. 75.1.2 п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Згідно п.п.78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
В свою чергу, як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, підставою для проведення перевірки позивача стала постанова старшого слідчого з ОВС 1 відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Головного управління Міндоходів в Одеській області Васюкова А.В. від 18.02.2014 року про призначення позапланової перевірки (а.с. 86-88), що не заперечувалось сторонами, у зв'язку з чим, колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції про правомірність та законність оскаржуваного наказу ДПІ та необґрунтованість доводів позивача щодо протиправності дій відповідача по проведенню перевірки.
Колегія суддів не погоджується з доводами апеляційної скарги про відсутність в наказі про проведення перевірки посилання на судове рішення або постанову органу, на підставі яких проводиться перевірка, оскільки як обґрунтовано зазначено судом першої інстанції в оскаржуваному рішенні, - позивачу було відомо про проведення досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, у зв'язку з яким й було прийнято вказану постанову, та представник позивача не заперечував проти факту обізнаності про наявність такої постанови. Не заперечувалося вказане і в апеляційній скарзі.
Крім того, колегія суддів зазначає, що оскаржуваний наказ містить посилання на норми Податкового Кодексу України, відповідно до яких відповідач повинен був провести та провів позапланову виїзну перевірку позивача, а саме п.п.78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, що спростовує доводи апеляційної скарги про протиправність наказу.
Інші доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вони спростовуються матеріалами справи та обґрунтованими доводами суду першої інстанції про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "СТК-Україна" залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 травня 2014 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: