Постанова № 39170577, 03.06.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2014
Номер справи
2а-9281/10/1370
Номер документу
39170577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2014 року № 2а-9281/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Косів М.Б.

за участю:

представника відповідача - Синьовського Б.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будіельного контролю у Львівській області до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, в якому просить стягнути з відповідача кошти в розмірі 22 215 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що постановою №1л/17-ю від 20.08.2010 року до відповідача застосовано штраф у сумі 22 215,00 грн. у зв'язку з тим, що будівельні роботи з проведення капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові виконувались без дозволу інспекції ДАБК у Львівській області та без погодженої проектної документації.

Представник позивача в судове засідання не зявився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, надав суду заперечення на позов, у якому просив в позові відмовити, посилався на те, що позивач не мав права проводити позапланову перевірку, що є підставою для скасування постанови №1л/17-ю від 20.08.2010 року, яка була прийнята за результатами даної перевірки. Також вказує, що відповідач не отримував копії наказу про проведення перевірки, що є порушенням норм закону.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області 23.07.2010 року проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва з приводу проведення капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові, за результатами якої складено акт №240-л від 23.07.2010 року та протокол про правопорушення у сфері містобудування №65-л/ю 23.07.2010 року.

Як вбачається з вказаного акта, перевірку проведено в присутності інженера по технічному нагляду департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Артишка О.Я. та директора ТзОВ «Цайпер Україна» Телюка Ю.М., про що свідчить підпис на примірнику акта.

В ході проведення перевірки з'ясовано, що замовником на проведення будівельних робіт з капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові є Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради: 79006, м. Львів, пл. Ринок, 1.

В результаті проведеної перевірки встановлено, що будівельні роботи з капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові виконано без належним чином погодженої проектної документації, чим порушено п. 9.1 ДБН А.2.2-3-2004, ст. 7, 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність» та дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушення п. 1.2 розділу 1 ДБН А.3.1-5-96 , ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій». В порушення вимог ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій» об'єкт не здано в експлуатацію в порядку, передбаченому чинним законодавством.

За результатами та на підставі акта перевірки, позивачем 23.07.2010 року складено протокол про правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якого запропоновано накласти на відповідача штраф у розмірі 22 215,00 грн.

У подальшому, 20.08.2010 року, позивачем винесено постанову №1л/17-ю про накладення на відповідача штрафу за правопорушення у сфері містобудування у сумі 22 215,00 грн.

Державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій відповідно до ст. 31 Закону України "Про планування і забудову територій"№1699-ІІІ від 20.04.200р. (у редакції чинній на час виникнення спірних відносин) здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність"для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законом порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Згідно з п. п. 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль"державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів (далі - затверджені проектні рішення), місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію" основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).

Підпунктом 7 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію" встановлено, що Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірку: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Статтею 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування"передбачено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Відповідно до ч.7 ст.3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Судом встановлено, що постановою №1л/17-ю від 20.08.2010 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради накладено штраф у розмірі 22 215 грн., який відповідач повинен був сплатити до 03.09.2010 року.

Крім того, до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради застосовано штраф в т.ч. і за виконання будівельних робіт без належним чином погодженої проектної документації, відсутність якої відповідач не оспорює.

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської не погодившись з постановою Інспекції державно архітектурно-будівельного контролю у Львівській області №1л/17-ю від 20.08.2010 року та оскаржив її у судовому порядку.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18 липня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2014 року, в задоволенні позову Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської до Інспекції державного архітектурно-будіельного контролю у Львівській області про скасування постанови відмовлено повністю.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради штраф у розмірі 22 215 (двадцять дві тисячі двісті п'ятнадцять) грн. до державного бюджету Личаківського району м. львова ГУДКУ у Львівській області, р/р 31116106700006, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389406, код: 21081100.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Брильовський Р.М.

Повний текст постанови виготовлений 11.06.2014 року.