справа № 133/1697/14-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.05.2014 року
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі: головуючого - судді Сєчко В.Л.
з участю секретаря Паращенко Л.І.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Пахольчука В.О.
у відкритому судовому засіданні в місті Козятині
розглянув справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради про визнання протиправним розпорядження про звільнення з займаної посади , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Козятинської міської ради про визнання протиправним розпорядження Козятинського міського голови від 18.02.2014 року №16-к про звільнення з займаної посади.
Свої вимоги позивач мотивував тим, що він працював на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради. Розпорядженням Козятинського міського голови його звільнено з займаної посади за скороченням. Підставою для видання даного розпорядження стало рішення 30 сесії 6 скликання Козятинської міської ради Вінницької області №923-VI від 18.10.2013 року «Про внесення змін в рішення 28 сесії 6 скликання № 852-VI «Про структуру виконавчих органів міської ради , загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів» від 21.06.2013 року. Цим рішенням в структурі Козятинської міської ради та її виконавчих органів ліквідовано посади начальника управління праці та соціального захисту населення і керуючого справами виконавчого комітету та введено посаду керуючого справами виконавчого комітету - начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради .
25 жовтня йому було повідомлено про звільнення ,але не було запропоновано іншу роботу. Після закінчення двомісячного терміну з моменту повідомлення він звільнений не був , тому процедура в термінах була порушена і дія безстрокового договору була автоматично продовжена . Вважає , що розпорядження Козятинського міського голови від 18.02.2014 року є протиправним та таким , що підлягає скасуванню.
Позивач в судовому засіданні суду пояснив , що розпорядження Козятинського міського голови було винесено з порушення чинного законодавства , зокрема порушено Закон України «Про професійні спілки , їх права та гарантії діяльності » . В даному законі зазначено , що за 3 місяці до проведення скорочення повинна була проведена консультація з профспілковою організацією . Також йому не була запропонована жодна вакантна посада та просить скасувати розпорядження Козятинського міського голови №16-К від 18.02.2015 року , поновити його на займаній посаді начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу. Погоджується на поновлення його на вільні посаді керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради.
Представник відповідача суду пояснив , що 18.10.2013 року рішенням Козятинської міської ради скорочено посади начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради та керуючого справами виконавчого комітету. 01.11.2013 позивач був попереджений про звільнення і йому було запропоновану іншу посаду , від підпису він відмовився про , що був складений відповідний акт. 05.11.2013 ОСОБА_1 було зареєстровано в Козятинському центрі зайнятості в зв'язку з скороченням посад. З 30.12.2013 по 30.01.2014 року позивач перебував на лікарняному .04.02.2014 року позивача вдруге попереджено про звільнення і запропоновано посаду . 18.02.2014 року видано розпорядження про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади . Позивач відмовився від підпису про ознайомлення з розпорядженням та отримати трудову книжку про , що було складено відповідний акт. 19.02.2014 року ОСОБА_1 було зареєстровано в Козятинському центрі зайнятості .
Посади , які б могли запропонувати ОСОБА_1 , були зайняті , коли останній перебував на лікарняному, а тому просить відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1
Судом встановлено, що розпорядженням №16-К від 29.02.2012 року Козятинського міського голови 01 березня 2012 року ОСОБА_1 переведений на посаду начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради (а.с.6).
Рішенням Козятинської міської ради Вінницької області 30 сесії 6 скликання від 18.10.2013 року № 923-VI «Про внесення змін в рішення 28 сесії 6 скликання № 852-VI «Про структуру виконавчих органів міської ради , загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів від 21.06.2013 року » внесено зміни в структуру виконавчих органів Козятинської міської ради та ліквідовано з 30.10.2013 року в структурі Козятинської міської ради та її виконавчих органів посади : керуючого справами комітету міської ради , начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради . Утворено з 01.11.2013 року в структурі Козятинської міської ради та її виконавчих органів посаду керуючий справами виконавчого комітету - начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради (а.с7,19-20)
01.11.2013 року ОСОБА_1, був попереджений про наступне вивільнення з 30.12.2013 року, що підтверджується копією попередження та актом про відмову працівника від підпису (а.с. 38,39). З 27.12.2013 року по 31.01.2014 року позивач перебував на лікарняному.
Розпорядженням міського голови Гвелесіані О.Г., №16-к від 18.02.2014 року «Про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради » ОСОБА_1 , начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради, звільнено з 18.02.2014 року відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України (за скороченням штату ) (а.с.33)
Профспілковий комітет Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради, подання міського голови про дачу згоди на звільнення ОСОБА_1 не розглядав, посилаючись на ст. 43-1 КЗпП України. 04.12.2013 року позивачу була запропонована посада спеціаліста 2 категорії загального відділу міської ради, на період декретної відпустки основного працівника. (а.с.35,36). Позивач відмовився.
На час звільнення ОСОБА_1 з займаної посади і на час розгляду справи в суді в Козятинській міські раді була вільна посада керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення, що доводиться довідкою №905/14 від 21.05.2014 року (а.с. 122).
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_4 суду пояснив , що працює в Козятинській міській раді на посаді начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та ОМР та те , що в жовтні 2013 року сесією міської ради було прийнято рішення про оптимізацію штату міської ради . В зв'язку з цим було з'єднано дві посади начальника управління праці та соціального захисту населення і керуючого справами виконкому . Після цього почався процес вивільнення працівників з заманих посад . На протязі листопада-грудня 2013 року та січня - лютого 2014 року дані працівники були попереджені та проведені по етапу вивільнення з заманих посад , всі терміни були витримані , попередження про вивільнення посад працівникам було доведене , запропоновано інші посади на , що ОСОБА_1 відмовився від пропозиції . 19.02.2014 року розпорядженням Козятинського міського голови ОСОБА_1 був звільнений . На сесії міської ради піднімалось питання про затвердження ОСОБА_1 на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення - керуючого справами виконкому,але воно не було затверджено.
Позивач не подав заяву на участь в конкурсі на зайняття вакантних посад начальника служби соціального супроводу чи вантажного офісу , а тому, відповідно , не бажав займати дані посади .
ОСОБА_1 , як керівник окремого структурного підрозділу ,не має право на захист зі сторони профспілкового комітету .
Оцінивши докази суд приходить до висновку, що правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначення загальних засад діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі регулюються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», надалі Закон.
Відповідно до вимог трудового законодавства при вивільненні за п.1 ст. 40 КЗпП України, працівникові повинна бути запропонована робота за відповідною професією (спеціальністю) і тільки при відсутності такої роботи - інша робота, що є на підприємстві, в установі, організації.
Посада керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_1 не пропонувалась. Посилання відповідача на протокол 34 сесії 6 скликання від 14.02.2014 року, де зазначено, що ОСОБА_1, відмовився від вільної посади керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення, не заслуговує на увагу, оскільки із роздруківки звукозапису сесії вбачається, що конкретної пропозиції позивачу не поступало і письмових доказів цьому представник відповідача не надав. Окрім цього під час вивільнення позивача в Козятинські міські раді були інші вільні посади на які претендував позивач і в разі скорочення міг бути переведений. Оголошення і проведення конкурсу на вакантні посади не являлись цьому перешкодою.
Із аналізу зазначених доказів витікає, що ОСОБА_1 був звільнений з посади начальника Управління праці і соціального захисту населення Козятинської міської ради з порушенням норм трудового законодавства, а тому підлягає поновленню на роботі.
Заперечення представника відповідача, що ОСОБА_1 не може бути поновлений на посаді керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення, оскільки відповідно до ст. 10 Закону, прийняття на посаду керуючого справами виконкому підлягає затвердженню на сесії міської ради, не може бути взяте судом до уваги, оскільки в ч 2 ст. 10 Закону визначений вичерпний перелік посад прийняття на які затверджує сесія міської ради. В даному переліку така посада як керуючий справами виконавчого комітету-начальник управління праці та соціального захисту населення відсутня, а тому відсутні будь які перешкоди для поновлення позивача на такі посаді, шляхом видачі міським головою відповідного розпорядження згідно з положеннями закріпленими в ч. 3 ст. 10 Закону.
Оскільки розпорядження Козятинського міського голови № 16-к від 18.02.2014 року «Про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради» винесено не обґрунтовано, без врахування усіх обставин справи, що мають значення для прийняття рішення, воно підлягає скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 235 КЗпП при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
Середній заробіток працівника згідно з частиною першою статті 27 Закону N 108/95-ВР визначається за правилами, закріпленими у Постанові КМ, України, від 08.02.1995, №100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати", надалі Порядку.
Із пункту 5 Порядку вбачається, що основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є розрахована згідно з абзацом першим пункту 8 цього Порядку середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника.
Після визначення середньоденної заробітної плати ,як розрахункової величини для нарахування виплат працівнику ,здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абзац другий пункту 8 Порядку). Середній заробіток позивача становить 2378,09 грн. в місяць, та 110,6 грн., в день ( 2182,89 + 2573,29):43. Стягненню на користь позивача підлягає 995,6 грн., за лютий (9х110,6), 4756,18 грн., за березень квітень ( 2378,09 х2), за 12 робочих днів травня 1327,2 грн.(12х110,6). Загальна сума яка підлягає стягненню за час вимушеного прогулу становить 1078,78 грн. Під час проведення нарахованих виплат, відповідачу необхідно провести відрахування зборів і податків встановлених законодавством.
Відповідно до ч 5 ст. 235 КЗпП України, рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст. 231 КЗпП України, ст. 10 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» , ст. ст. 158-163, КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Козятинського міського голови від 18.02.2014 року №16-к «Про звільнення ОСОБА_1, з посади начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради»
Поновити ОСОБА_1 на посаді керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради з 18.02.2014 року.
Стягнути з Козятинської міської ради на користь ОСОБА_1 7078,78 грн., втраченого заробітку за вимушений прогулу.
Постанову суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді керуючого справами виконавчого комітету-начальника управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради з 18.02.2014 року, та стягнення з Козятинської міської ради середнього заробітку за один місяць в сумі 2378,09 грн., допустити до негайного виконання.
Під час проведення виплат ОСОБА_1, із нарахованої судом суми провести відрахування необхідних податків та платежів.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з часу проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду
Суддя - підпис - В.Л. Сєчко
З оригіналом вірно : Суддя Секретар
Дата документу 21.05.2014