Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2014 р. Справа №805/1936/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Шерстюк Н.А.
за участю
представника позивача Кононенко В.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 21842,10 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Міндоходів у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 21842,10 грн.
Позовні вимог вмотивовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні (фінансові) санкцій, застосовані до нього рішенням про застосування фінансових санкцій від 12.04.2013 року за № 050515-2915-21-86 за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв".
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічно викладеному у позові, просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами, суд встановив наступне.
Відповідач - ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1).
Судом встановлено, що Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України у Донецькій області 12.04.2013 року було прийняте рішення № 050515-2915-21-86 про застосування фінансових санкцій у розмірі 21 842,10 грн. до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на підставі акту перевірки від 21.03.2013 року №116/03/НОМЕР_1, яким встановлено наступні порушення:
- роздрібна торгівля алкогольними напоями за ціною, нижчою від встановленої мінімальної роздрібної ціни на алкогольні напої (постанова Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв");
- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, реалізація тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразку (ч. 4 ст. 11, ст.. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідачем в добровільному порядку зазначена сума штрафних санкцій не сплачена.
На підставі п.1 наказу Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 01.06.2013 №7 Головним управлінням Міндоходів у Донецькій області розпочато виконання покладених на нього Положенням про Головне управління Міндоходів у Донецькій області, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.04.2013 №47, функцій і повноважень Державної податкової служби України у Донецькій області та Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Донецькій області.
Згідно пп. п.19-1.14 ст.19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері.
Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
За приписами ч. 4 ст. 11 Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст. 15 зазначеного Закону імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідальність за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлена у ст. 17 цього Закону.
Відповідно до вимог зазначеної статті, за порушення норм цього Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Пунктом 56.1 ст.56 Податкового кодексу України встановлено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Доказів скасування рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій № 050515-2915-21-86 від 12.04.2013 року до суду не надано.
Таким чином, в розумінні приписів Податкового кодексу України, вказане рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій № 050515-2915-21-86 від 12.04.2013 року вважається узгодженим.
З урахуванням викладеного, позивач обґрунтовано, у межах наданих йому повноважень, встановив порушення відповідачем приписів Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та застосував відповідні штрафні санкції у розмірі 21 842,10 грн.
Згідно ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій зазначеної статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158-163, 185-186, 254, 257 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 21842,10 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок № 31110106700059, код платежу 21081100, отримувач ВДК у м. Краматорську, код отримувача 37944338, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО одержувача 834016) заборгованість зі сплати застосованих фінансових санкцій у розмірі 21 842 (двадцять одна тисяча вісімсот сорок дві) грн. 10 коп.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 26 травня 2014 року.
Повний текст постанови складений 02 червня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанови, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.