Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.06.09Справа №2а-632/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: Судді Майсак О.І., при секретарі: Слонімець Т.І, за участю: - помічника прокурора Балаклавського району міста Севастополя Степаненко Т.О. (посв. № 599 від 07.04.2009 р.);- представника позивача: Новікової І.В. (дов. № 11/10-013 від 23.04.2008 р.); розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев» про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», - ВСТАНОВИВ: Прокурор Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев» про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Вказує, що Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового розрахунку зі споживачами, якою були встановлені порушення вимог п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в наслідок чого були нараховані штрафні санкції. Просить стягнути з відповідача заборгованість з призначених штрафних санкцій у сумі 1152,00 грн.
Ухвалою від 18 травня 2009 року відкрито провадження по адміністративній справі.
Відповідач явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином (а.с.39).
З огляду на вказане, суд вважає за можливе, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
Згідно статей 27-32, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні представнику позивача роз’яснені процесуальні права та обов’язки.
Прокурор та позивач забезпечили явку представників, які у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та повідомили, що Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового розрахунку зі споживачами, якою були встановлені порушення вимог п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в наслідок чого були нараховані штрафні санкції. Просить стягнути з відповідача заборгованість з призначених штрафних санкцій у сумі 1152,00 грн.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, заяву відповідача про повне визнання позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
У відповідності зі ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладено представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Рішенням Конституційного суду України № З-рп/99 від 08.04.1999року про офіційне тлумачення ст. 2 ГПК України визначено, що прокурор або його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме виявилося порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їхнього захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб’єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції районів у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до пп.1, 2 ст. 10 цього закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків. Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про податкову службу в Україні» податкова інспекція звертається до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя є державним органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
За результатами проведеної прокуратурою Балаклавського району м.Севастополя перевірки матеріалів про порушення податкового законодавства, наданих Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя, встановлено, що у останній перебуває на обліку як платник податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідач, якого зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя.
Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. З ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового розрахунку зі споживачами, якою були встановлені порушення вимог п.13 ст. З Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в частини не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
За результатами розгляду матеріалів зазначеної перевірки було прийняте рішення від 17.09.2008 р. № 4003872330/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, відповідно ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків у загальному розмірі 1 250 грн. (розмір штрафної санкції передбачений даним Законом). Вказане рішення направлено платнику податків та вручено 06.10.2008 року. У добровільному порядку відповідачем сплачено лише 98 грн. Таким чином, загальна заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев» перед бюджетом складає 1 152, 00 грн.
Враховуючи, що штрафні санкції, застосовані до платника на підставі Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» не є податковими зобов'язаннями відповідно до Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181, примусові заходи стягнення, передбачені згаданим законом податковими органами до позивача не можуть бути застосовані.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев»в доход Державного бюджету України заборгованість за штрафними санкціями у розмірі 1152,00 грн. на р/р 31113104700006 у державний бюджет у Гагарінському районі м. Севастополя, код ЄДРПОУ 24035612 у УДК м. Севастополя, МФО 844509.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.І. Майсак