Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.05.09Справа №2а-235/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді Кравченко М.М., при секретарі Фімушкіної О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за адміністративним позовом:
Прокурора Ленінського району м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Вороніна, 11)
в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинная, 16-68)
до Закритого акціонерного товариства «Монолитстрой» (99011, м. Севастополь, вул. Кесаева, 15)
про стягнення заборгованості в сумі 1994,21 грн.
за участю представників сторін:
прокурор: Радулов Андрій Дмитрович, посвідчення № 539 від 11.04.2008 року;
представник позивача: Нікіфорова Ганна Анатоліївна, довіреність № 1173\09-07 від 25.02.2009;
представник відповідача: Шаров Олег Вадимович, керівник ЗАТ "Монолитстрой"
суть спору:
Прокурор Ленінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіУправління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доЗакритого акціонерного товариства "Монолитстрой"про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем по справі законодавства України, що порушує інтереси державі в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31.03.2009 відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-235/09/2770, призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 12.05.2009 підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.
Згідно зі ст.ст. 27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представникам сторін, роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд
в с т а н о в и в :
Прокурор Ленінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіУправління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доЗакритого акціонерного товариства "Монолитстрой"про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем по справі законодавства України, що порушує інтереси державі в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Прокурор та позивач позов підтримали.
Представник відповідача по справі з позовом згоден, пояснив суду, що він визнає заборгованість перед позивачем на зазначену в позові суму та має намір як можна скоріше її погасити, але зазначає, що ця заборгованість виникла у зв’язку зі скрутним економічним становищем підприємства відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави у судах у випадках, передбачених законом.
Згідно ч.1 ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), у випадках, встановлених законом, прокурор має право звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу - ч.2 ст.60 КАС.
У силу ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави являється наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Згідно Указу Президента України № 250/99 від 13.03.1999 р. «Про зміни в системі центральних органах виконавчої влади України», Пенсійний фонд України є одним з центральних органів виконавчої влади України.
Не надходження і несвоєчасне надходження коштів негативно позначається на діяльності Пенсійного фонду України і його структурних підрозділів на місцях, веде до недостатнього фінансування основних напрямів роботи органів ПФУ по пенсійному забезпеченню громадян України, тим самим порушуються економічні інтереси держави і основи пенсійного забезпеченні в Україні.
Закрите акціонерне товариство «Монолитстрой»зареєстроване як платник страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України Ленінському районі м. Севастополя.
Згідно ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»1058-IV від 09.07.2003 p., роботодавці - підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, є страхувальниками.
Відповідно до п.п.6 п.2 ст.17 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 р., страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 частини 8 Заключних положень Закону № 1058 встановлено, що до набранні чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичу вальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими,особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом № 1058 і в розмірах, передбачених законом „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 від 26.06.1997 року для відповідних платників збору.
Статтею 4 Закону України № 400, Розділом 4 Інструкції „Про порядок обчислення і сплаті страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції Україні 16.01.2004р. під № 64/8663 для роботодавців - підприємств, установ, організацій встановлене розмір страхових внесків - 33,2% суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної платні залежно від суми.
Статтею 20 Закону № 1058, Розділом 5 Інструкції № 21-1 встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати ті використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після її нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
У наданих підприємством розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2009р. загальна сума страхових внесків склала 2592,24грн.
В рахунок сплати страхових внесків підприємство перерахувало 598,03 грн. Згідно ст. 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003р., суми страхових внесків своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи Пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.
У виконання вимог статті 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003р. за юридичною адресою ЗАТ «Монолитстрой»була направлена вимога про сплату недоїмки № Ю-199 від 05.03.2009г. на загальну суму боргу в розмірі 1994,21 грн. Зазначена вимога була повернена адресу управління.
Станом на 16.03.2009 вказані суми не сплачені.
Виходячи з вищевикладеного, заборгованість ЗАТ «Монолитстрой»перед Пенсійним фондом України складає 1.994,21 грн та підлягає стягненню з відповідача.
За вказаних обставин позовні вимоги позивача є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Монолитстрой», юридична адреса: 99011, м. Севастополь, вул. Демидова, 6.13, ЕДРПОУ 13776771, на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя, юридична адреса: 99008 м. Севастополь, вул. Карантинна, 6.16, кв.56-58, ЕДРПОУ 22274991, в СМВ № 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027, на р/р 25604705100012 заборгованість в сумі 1994,21 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя М.М. Кравченко Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
26.05.2009