Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.05.09Справа №2а-223/09/2770
14 год. 39 хвил.
каб. № 1.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді -Гавури О.В. ,
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю :
прокурора - Лісунова Сергія Васильовича, посвідчення № 599,
представника позивача - УПФ України в Ленінському районі м.Севастополя, Нікіфорової Ганни Анатоліївни,
представника відповідача - Підприємство "Будівельне управління ЧФ МО РФ" Вертій Наталі Анатоліївни,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя
до Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерстваоборони Російської Федерації"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (далі УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя) до Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" про стягнення заборгованості сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад 2008 р., січень 2009р. в сумі 798172 грн. 30 коп.
Свої вимоги мотивує тим, що Підприємство "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Законами України «Про збір на обов’язкове державне страхування» та «Про загальнообов’язкове страхування» для підприємств встановлені тарифи збору та порядок їх сплати. Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. В рахунок погашення заборгованості Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" перерахувань не здійснило, суми страхових внесків, які своєчасно страхувальниками сплачені не були, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Добровільно відповідач цю заборгваність не сплатив, в зв"язку з чим виникла необхідність звернення з даним адміністративним позовом.
В судовому засіданні покурор та представник позивача - Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя позов підтримали, просили його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, вважає їх необґрунтованими, з підстав викладених у запереченні за вих. № 86/13-59 від 08.04.2009р.
Суд, заслухав пояснення прокурора, представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ст. 17 КАС України, до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за звернення суб’єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 КАС України, у випадках встановлених законом, прокурор має право звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб. Згідно до ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Таким чином, прокурор Ленінського району м. Севастополя правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом.
Пенсійний фонд України, відповідно до Указу Президента України «Про зміни в системі центральних органах виконавчої влади України»від 13.03.1999р., є одним з центральних органів виконавчої влади України.
В судовому засіданні встановлено, Підприємство "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" є платником податків та зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи в Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя. (а.с. 6).
Відповідно до ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
До набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду відповідно до п. 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору.
Пунктами 1, 4 ст. 4 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку) та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, - 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Відповідно до р. 5 Інструкції та згідно з ст.20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідач зобов’язаний був самостійно сплатити нараховані суми внесків, вказані у поданих ним розрахунках страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування:
за листопад 2008 року - 507798, 11 грн.
за січень 2009 року - 290374,19 грн., всього на суму 798172,30 грн.
Проте, відповідач не перерахував суму страхових внесків.
Згідно ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред’являють вимогу про сплату недоїмки. Вимога про сплату недоїмки № Ю-112 від 04.03.2009р. була направлена за юридичною адресою відповідача та одержана відповідачем згідно поштового повідомлення за цією ж адресою.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 798172,30 грн. з яких по ставці 33,2% : листопад 2008 р.- 478 945,95 грн., січень 2009 р - 273875, 66 грн.;
по ставці 2 %: листопад 2008 р. - 28852,16 грн., січень 2009 р. - 16498, 53 грн. - підлягають задоволенню.
Доводи представника відповідача щодо неможливості розгляду справи до остаточного узгодження вимоги в органах Пенсійного фонду України заперечуються нормами чинного законодавства.
Оскільки відповідно до ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до ст.ст. 70, 71 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи з аналізу вказаних вище норм права та беручи до уваги вказані вище обставини та докази у справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України 01 червня 2009 року о 17-00 год.
З урахуванням вищезазначеного, керуючись, ст. ст. 7, 70, 71, 94, 98, 112, 158-163, 167, КАС України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, від 19.12.2003р., № 21-1, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з Підприємства „Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації", юридична адреса: м.Севастополь, пр-т Нахімова, 13, ЄДРПОУ 30120798, р/р 2600125686051 СФ АКБ „Приватбанк" МФО 324935 на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі М.Севастополя, юридична адреса: 99008 М.Севастополь, вул.Карантинна, 6.16, кв.56-58, ЄДРПОУ 22274991, р/р 25604705100012, 25600705100113 в СМВ № 4548 ВАТИ «Державній Ощадній банк України», МФО 384027 заборгованість в сумі 798172,30 (сімсот дев"яносто вісім тисяч сто сімдесят дві грн. 30 копійок (на р/р 25604705100012 заборгованість у сумі 752821,61 грн., на р/р 25600705100113 заборгованість у сумі 45350,69грн.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.В. Гавура