Справа № 2а-1276/09/1270
Категорія № 2.15
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 червня 2009 року Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Островської О.П.
при секретарі - Кір'ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Перевальського департаменту Алчевського регіонального виробничого управління ОКП «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми економічних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
14.10.2008 року позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Перевальського департаменту Алчевського регіонального виробничого управління ОКП «Компанія «Луганськвода», в обґрунтування якого вказав наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведена перевірка Перевальського департаменту ОКП «Компанія «Луганськвода» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, про що був складений акт перевірки від 19.08.2008 року № 332. Перевіркою встановлено, що у період з 01.05.2008 року по 01.08.2008 року завищено вартість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для мешканців м. Зоринськ, що не мають приладів обліку води, при відхиленні від графіку подачі води за рахунок включення виконаних не в повному обсязі послуг. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 7156,61 грн. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 03.09.2009 року за № 201 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 21469,83 грн., у тому числі штраф 14313,22 грн. і вилучення необґрунтовано отриманої виручки в сумі 7156,61 грн. 05.09.2008 року вказане рішення, претензія і припис були надіслані відповідачеві. Рішення позивача не було оскаржене та є чинним. Позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 21469,83 грн. на користь державного бюджету України.
Ухвалою суду від 25.11.2008 року було замінено відповідача Перевальський департамент Алчевського регіонального виробничого управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» на належного відповідача ОКП «Компанія «Луганськвода».
У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві, просив стягнути з ОКП «Компанія «Луганськвода» економічні санкції в сумі 21469,83 грн.
Представник відповідача ОКП «Компанія «Луганськвода» в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 31 ч. Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
Відповідно до п. 6 ч. 2 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець (суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору) зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Згідно п. 23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, у разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних виконавець здійснює перерахунок розміру плати за фактично надані послуги згідно з додатком до цих Правил та виплачує споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Судом установлено, що позивачем у період з 13.08.2008 року по 19.08.2008 року проводилася перевірка Перевальського департаменту Алчевського регіонального виробничого управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» з питань дотримання державної дисципліни цін при застосування тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, про що був складений акт перевірки від 19.08.2008 року № 332. Перевіркою встановлено, що у період з 01.05.2008 року по 01.08.2008 року при застосуванні тарифів для населення на послуги з водопостачання і водовідведення, затверджених рішенням виконавчого комітету Зоринської міської ради від 13.09.2006 року № 78 «Про погодження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які надає ОКП «Компанія «Луганськвода», завищено вартість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для мешканців м. Зоринськ, що не мають приладів обліку води, при відхиленні від графіку подачі води за рахунок включення виконаних не в повному обсязі послуг. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 7156,61 грн. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 03.09.2009 року за № 201 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 21469,83 грн., у тому числі штраф 14313,22 грн. і вилучення необґрунтовано отриманої виручки в сумі 7156,61 грн. 05.09.2008 року вказане рішення, претензія і припис були надіслані відповідачеві. Рішення позивача не було оскаржене та є чинним.
Вказані обставини підтверджуються поясненнями представника позивача, актом № 332 від 19.08.2008 року, рішенням № 201 від 03.09.2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни, претензією № 201 від 04.09.2008 року, приписом № 139 від 04.09.2008 року, довідкою про суму необґрунтовано отриманої виручки.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації, крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, позивачем правомірно застосовані економічні санкції до відповідача на загальну суму 21469,83 грн., тому позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про ціни і ціноутворення», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» (91047, м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, б. 166, р/р 26003103602001 у Луганському відділенні ЗАТ «Альфа-банк», МФО 300346, ід. код 35554719), економічні санкції у сумі 21469 грн. 83 коп. (двадцять одна тисяча чотириста шістдесят дев'ять грн. 83 коп.) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Ленінського району, код 24046582, р/р № 31115106700006).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 17 червня 2009 року.
Суддя О.П.Островська