Постанова № 3888353, 03.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2009
Номер справи
2а-1025/09/1270
Номер документу
3888353
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-1025/09

Категорія № 6.6.5

П О С Т А Н О В А

Іменем України

«03» червня 2009 р.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Смішливої Т.В.

при секретарі: Попові М.Г.,

за участю представників

позивача: ОСОБА_1, дов. №9844-10-09

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до фізичної особи-підприємця -ОСОБА_2про стягнення фінансової санкції, -

ВСТАНОВИВ:

02.10.2008 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що ОСОБА_2 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради 15.01.2004 року та поставлений на податковий облік в Рубіжанській ОДПІ з 19.01.2004р.

21.05.2008 року працівниками Рубіжанської ОДПІ на підставі направлення № 70 від 21.05.08р. було проведено перевірку з питань дотримання порядку проведення готівкових розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2, за результатами якої складено акт № 12120605/2340 від 21.05.2008 року.

На підставі акту перевірки Рубіжанською ОДПІ були прийняті рішення про застосування до СПД ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій за порушення діючого законодавства, а саме:

1) рішення № 0000282340 від 27.05.08р.;

- в сумі 1 700 грн. за здійснення в порушення ст.15 Закону України № 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі-Закон) роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.

- в сумі 1700 грн. за здійснення в порушення ст.15 Закону роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії.

Таким чином загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону № 481/95 складає 3 400 грн. У відповідності до витягу з особового рахунку платника податків за кодом платежу № 21081100 на момент застосування зазначених штрафних (фінансових) санкцій значилась переплата в сумі 1,66 грн., у зв'язку з чим сума боргу по несплаті складає 3398,34 грн.

2) рішення № 0000262340 від 27.05.08р. в сумі 1 000 грн. за не проведення в порушення п.1,2 ч.1 статті 3 Закону України № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій грошових коштів в сумі 200 грн.

Тому позивач просив стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 4198,34 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути зОСОБА_2податковий борг по штрафним санкціям в сумі 4198,34 грн.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'являвся, про дату та час слухання справи повідомлявся належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради 15.01.2004 року та поставлений на податковий облік в Рубіжанській ОДПІ з 19.01.2004р.

21.05.2008 року працівниками Рубіжанської ОДПІ на підставі направлення № 70 від 21.05.08р. було проведено перевірку з питань дотримання порядку проведення готівкових розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2, за результатами якої складено акт № 12120605/2340 від 21.05.2008 року.

На підставі акту перевірки Рубіжанською ОДПІ були прийняті рішення про застосування до СПД ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій за порушення діючого законодавства, а саме:

1) рішення № 0000282340 від 27.05.08р.;

- в сумі 1 700 грн. за здійснення в порушення ст.15 Закону України № 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі-Закон) роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.

- в сумі 1700 грн. за здійснення в порушення ст.15 Закону роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії.

Таким чином загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону № 481/95 складає 3 400 грн. У відповідності до витягу з особового рахунку платника податків за кодом платежу № 21081100 на момент застосування зазначених штрафних (фінансових) санкцій значилась переплата в сумі 1,66 грн., у зв'язку з чим сума боргу по несплаті складає 3398,34 грн.

2) рішення № 0000262340 від 27.05.08р. в сумі 1 000 грн. за не проведення в порушення п.1,2 ч.1 статті 3 Закону України № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій грошових коштів в сумі 200 грн.

У відповідності до витягу з особового рахунку платника податків за кодом платежу №21080900 в рахунок погашення боргу по сплаті зазначених штрафних (фінансових) санкцій 01.07.08р. ОСОБА_2 було сплачено 200 грн., у зв'язку з чим сума боргу по несплаті складає 800 грн.

Загальний остаточний борг станом на момент звернення до суду по несплаті штрафних (фінансових) санкцій ОСОБА_2 складає 4 198,34 грн.

Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем отримані особисто 27.05.2008 року.

Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями).

Відповідно до статті 1 цього Закону до системи органів державної податкової служби віднесено Державну податкову адміністрацію України, державні податкові адміністрації в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” на Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення заходів щодо вилучення, знищення або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищення тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.

За порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Станом на 21.05.2008 року відповідач ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не мав.

За таких обставин, суд вважає доведеним факт порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності ліцензії та правомірності заявлених позовних вимог щодо стягнення штрафних санкцій у розмірі 4198,34 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, ст.ст. 8, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача, ОСОБА_2, ідентифікаційний (код НОМЕР_1), суму штрафних санкцій у розмірі 3398,34 грн. перерахувати до державного бюджету: 24046780, УДК у Луганській області, р/р 31117106700071, код платежу 21081100, МФО 804013; 800грн. перерахувати до державного бюджету: ГУДК у Луганській області, р/р31119104700071, код платежу 21080900, МФО 804013, а всього у сумі 4 198,34 грн.(чотири тисячі сто дев'яносто вісім грн. 34 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя