КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/133/14
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
11 березня 2014 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства охорони здоров’я України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2014 року у справі за адміністративним позовом Міністерства охорони здоров’я України до Державної виконавчої служби України про скасування постанови про накладення штрафу,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2014 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та постановити нову про задоволення позову.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
У ч. ч. 1, 2 статті 186 КАС України закріплено, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як убачається із матеріалів справи, апеляційна скарга отримана судом першої інстанції 26.02.2014 року.
Ураховуючи те, що копія оскаржуваного рішення суду отримана апелянтом 10.02.2014 року, що підтверджується розпискою представника позивача у повідомленні про вручення поштового відправлення, а останнім днем для подання скарги було 20.02.2014 року, апеляційна скарга подана з пропуском строку, визначеного ст. 186 КАС України.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що скаржник порушує питання про поновлення строку апеляційного оскарження. На обґрунтування поважності причини пропущення цього строку апелянт посилається на те, що в період з 18 по 21 лютого 2014 року, враховуючи події, що відбувались в цей період в м. Києві, в МОЗ України був уведений обмежений режим роботи. Проте, апелянтом не надано жодних доказів обмеженого режиму роботи МОЗ України, яким може бути відповідний наказ чи розпорядження по установі. Разом з тим, навіть за умови наявності поважних причин такого пропущення в період з 18 по 21 лютого 2014 року, у скаржника було достатньо часу (понад 10 календарних днів) для підготовки апеляційної скарги на отриману 10.02.2014 року постанову Окружного адміністративного суду м. Києва.
Окрім того, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
З огляду на те, що об’єктом оскарження у даній справі є постанова державного виконавця про накладення штрафу за невиконання рішення суду в розмірі 1360,00 грн., позовні вимоги носять майновий характер. А тому судовий збір сплачується за ставкою, встановленою для адміністративного позову майнового характеру.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру визначена на рівні 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Положеннями ч. 1 названої правової норми закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2014 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2014 року становить 913,50 грн. Натомість, апелянтом надано доказ сплати судового збору в розмірі 91,35 грн.
Зважаючи на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку на подання документа, що підтверджує сплату судового збору в належному розмірі та обґрунтувань поважності причин пропущення ним строку апеляційного оскарження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2014 року.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міністерства охорони здоров’я України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2014 року – залишити без руху.
Роз’яснити апелянту, що він вправі протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з обґрунтованим клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження, а також зобов’язаний надати суду документ про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.