Постанова № 38498408, 28.04.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.04.2014
Номер справи
826/3035/14
Номер документу
38498408
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 квітня 2014 року 09:00 № 826/3035/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд"доДержавної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд" (далі також - позивач, ТОВ "ММК-Буд") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (далі - відповідач, ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.03.2014 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи.

В судове засідання 24.04.2014 року прибув представник позивача. З урахуванням вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з не прибуттям відповідача та відсутністю потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні суд ухвалив продовжити розгляд справи в письмовому провадженні.

Позивач позов підтримує в повному обсязі. Позовні вимоги вмотивовує тим, що Державною податковою інспекцією у Печерському районі ГУ Міндоходів у місті Києві на підставі хибних висновків акту перевірки від 27.09.2013 року № 437/26-55-2207/34240893 прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення, які позивач вважає необґрунтованими та такими, що підлягають скасуванню. В підтвердження своїх доводів позивач зазначав, що акти про неможливість проведення зустрічної звірки та протоколи допиту засновників ТОВ "Сітілайт Плюс" не є доказами порушень позивачем податкового законодавства. Крім того, встановлені податковим органом порушення позивачем податкового законодавства спростовуються іншими доказами, наявними в матеріалах справи.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених в письмових запереченнях та пояснень, наданих в судових засіданнях. Відповідач вважає обґрунтованими висновки акту перевірки від 27.09.2013 року № 437/26-55-2207/34240893 та, відповідно, податкові повідомлення-рішення №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року прийнято правомірно та в межах чинного законодавства. З актів Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби від 12.11.2012 року № 1894/22-00/38085080 та від 30.11.2012 року № 2102/22-00/38085080 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Сітілайт Плюс" та матеріалів досудового розслідування №32012110080000017, а саме - показань ОСОБА_1, та ОСОБА_2, які повідомили, що не мали мети здійснювати господарської діяльності після державної реєстрації ТОВ "Сітілайт Плюс" вбачається, що господарські операції між позивачем та ТОВ "Сітілайт Плюс" не мали реального характеру, а тому віднесення здійснених витрат до складу податкового кредиту та витрат є протиправними.

Дослідивши матеріали справи, Окружним адміністративним судом міста Києва встановлено, що позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд" зареєстровано як платника податку на додану вартість з 18.04.2006 року (індивідуальний податковий номер 342408926552), що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію платника на додану вартість НБ №175375.

Видами діяльності ТОВ "ММК-Буд" за КВЕД є: будівництво житлових і нежитлових будівель; роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах; оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; інші будівельно-монтажні роботи; інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.

Державною податковою інспекцією у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "ММК-Буд" з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з ТОВ "Сітілайт Плюс" і за період з 01.04.2012 року по 31.12.2012 року та складено акт перевірки від 27.09.2013 року № 437/26-55-2207/34240893.

Відповідно до висновків акту перевіркою встановлено порушення ТОВ "ММК-Буд":

(1) п. п. 14.1.181 п.14.1 ст. 14, п. 201.4, 201.10 ст.201, п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, наслідком чого стало заниження податку на додану вартість на загальну суму 147 943,00 грн.;

(2) п. 138.2 ст. 138, п.п.139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 155 340,00 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем 16.10.2013 року прийнято податкові повідомлення-рішення:

(1) №69126552207, яким позивачу збільшено податкове зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 194 175,00 грн., з яких 155 340,00 грн. за основним платежем та 38 835,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);

(2) №69226552207, яким позивачу збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 221 915,00 грн., з яких 147 943,00 грн. за основним платежем та 73 971,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 67 Конституції України платники податків повинні сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Під господарською діяльністю у Господарському кодексі України (ст.3) розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Підпунктом 14.1.36 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II цього Кодексу.

Витратами відповідно до пп.14.1.27. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визнається сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з абзацом 11 статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Відповідно до абзацу другого пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за номером 168/704, господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

З урахуванням викладеного для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Зазначена позиція суду узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України, викладеної у листі останнього від 02.06.2011 року №742/11/13-11.

Як вбачається із акту перевірки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Головного управління Міндоходів у м. Києві висновки щодо порушення позивачем приписів податкового законодавства зроблено з огляду на встановлення здійснення операцій між позивачем та ТОВ "Сітілайт Плюс" з метою штучного формування податкового кредиту та витрат, за відсутності факту реальності господарських операцій.

Висновки ґрунтуються на: (1) висновках актів Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби від 12.11.2012 року № 1894/22-00/38085080 про неможливість проведення невиїзної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сітілайт Плюс» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні фінансово-господарських відносин з Товариством з обмеженою відповідальністю "КОНКОРДІЯ ЛТД" за липень 2012 року та акту Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби від 30.11.2012 року № 2102/22-00/38085080 про неможливість проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сітілайт Плюс» щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами, з якими сформовано податкові зобов'язання та кредит за травень, червень, серпень, вересень, жовтень 2012 року; (2) матеріалах досудового розслідування №32012110080000017, а саме - на показаннях ОСОБА_1, який повідомив, що зареєстрував на своє ім'я ТОВ "Сітілайт Плюс" без мети здійснення підприємницькою діяльності та на показаннях ОСОБА_2, який повідомив, що він з травня 2012 року займав посаду директора ТОВ "Сітілайт Плюс" без мети заняття підприємницькою діяльністю.

Інших доказів відсутності факту реальності здійснених господарських операцій податковим органом не надано.

Окрім того, під час перевірки ТОВ "Сітілайт Плюс" податковим органом не перевірявся зміст правочинів, укладених між позивачем та його контрагентах, жодних доказів нікчемності правочинів, вчинених ними, суду не надано. Податковим органом також не досліджувалось питання щодо зв'язку здійснених позивачем витрат на користь ТОВ "Сітілайт Плюс" з його господарською діяльністю.

Крім того, п. 4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України № 236 від 22 квітня 2011 року, передбачено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами Державної податкової служби України.

При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу Державної податкової служби забезпечує проведення такої звірки.

Таким чином, суд зазначає, що в акті про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання лише засвідчується факт неможливості її проведення без встановлення висновків стосовно документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснюються між ними, з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

З огляду на наведене суд критично оцінює висновки, викладені в актах про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Сітілайт Плюс".

Також судом враховується те, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду по справі № 810/2880/13-а від 23.10.2013 року: (1) визнано протиправними дії ДПІ у Вишгородському районі Київської області щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Сітілайт Плюс», результати якої оформлені актом від 30.11.2012 року №2104/22-00/38085080 «П?ро неможливість проведе?ння зустрічної звірки ТОВ «Сітілайт Плюс» щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами, якими сформовано податкові зобов'язання та кредит за травень, червень, серпень, вересень, жовтень 2012 року»; (2) визнано протиправ?ними дії Державної под?аткової інспекції у Ви?шгородському районі Киї?вської області Державно?ї податкової служб?и, щодо проведення зуст?річної звірки Товариств?а з обмеженою відповід?альністю «Сітілайт Плюс», результати якої оформлені актом від 15.05.2013 року № 31/22-00/38085080 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Сітілайт Плюс?» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за листопад 2012 року»; (3) визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби щодо внесення до інформаційних баз відомостей про результати проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сітіл?айт Плюс», які оформлені актом від 30.11.2012 року №2104/22-00/38085080 «Про неможливість пров?едення зустрічної звірк?и ТОВ «Сітілайт Плюс» щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами, якими сформовано податкові зобов'язання та кредит за травень, червень, с?ерпень, вересень, жовтень? 2012 року»; (4) визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби щодо внесення до інформаційних баз відомостей про результати проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сітілайт Плюс», які оформлені актом від 15.05.2013 року № 31/22-00/38085080 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Сітіла?йт Плюс» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за листопад 2012 рок?у».

З-поміж іншого суд вважає, що посилання відповідача на протоколи допиту ОСОБА_1, та ОСОБА_2, не є доказом відсутності факту реальності господарської операції, оскільки сама по собі фіктивність реєстрації контрагента не може бути безпосереднім свідченням одержання платником необґрунтованої податкової вигоди без підтвердження факту відсутності реального здійснення господарських операцій. Доказів того, що позивач знав або повинен був знати, що директор/засновник контрагента був номінальним, податковим органом не подано, узгодженості дій позивача та контрагента, спрямованих виключно на штучне створення умов для виникнення податкової вигоди, відповідачем не наведено. Також суд звертає увагу, що інформації щодо встановлення вироком суду обставин щодо фіктивності реєстрації контрагента позивача, відповідачем суду також не надано.

Висновком експертного дослідження №1504/1505/14-07 від 07.02.2014 року встановлено, що підписи ОСОБА_2 на установчих документах та первинних документах по господарських операціях з позивачем виконані однією особою.

При цьому, з огляду на принцип персональної відповідальності платника податку право на податковий кредит та віднесення сум, понесених витрат, до складу валових витрат товариства не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами. Відповідно до статті 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Законодавством України не передбачена відповідальність юридичної особи за зобов'язаннями іншої юридичної особи, в тому числі за податковими зобов'язаннями.

Аналогічну правову позицію висловлено Вищим адміністративним судом України, зокрема, в ухвалах суду від 23.02.2012 №К/9991/40332/11, від 23.04.2012 №К/9991/26905/12.

Судом також враховуються рішення Європейського суду з прав людини у справах Інтерсплав проти України (2007 рік, заява № 803/02), "Булвес"АД проти Болгарії (2009 рік, заява № 3991/03) і Бізнес Супорт Центр проти Болгарії (2010 рік, заява № 6689/03), які відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" підлягають застосуванню судами як джерела права, у яких визначено, що платника податку не може бути позбавлено права на бюджетне відшкодування ПДВ за відсутності доказів того, що його було залучено до протиправної діяльності, пов'язаної з незаконним отриманням бюджетного відшкодування; при цьому платник ПДВ не повинен нести відповідальність за зловживання, вчинені його постачальниками, якщо платник ПДВ не знав про такі зловживання і не міг про них знати.

Також, з аналізу норм Податкового кодексу України, необхідними та достатніми підставами для включення позивачем до складу податкового кредиту відповідних сум податку на додану вартість є: придбання ним послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; сплата чи нарахування сум податку на додану вартість у зв'язку з таким придбанням.

При з'ясуванні питання, щодо підтвердження використання позивачем у господарській діяльності послуг, отриманих від ТОВ «Сітілайт Плюс», судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд" здійснює господарську діяльність, пов'язану із створенням об'єктів архітектури та має ліцензію Державної архітектурно-будівельної інспекції №589150 від 13.07.2011 року строком дії до 13.07.2016 року.

Позивач є власником транспортного засобу - автомобіля Peugeot Boxer, державний номер НОМЕР_1, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 17.06.2011 року та Договір № 1105С2-Ю-БО-111047 від 31.05.2011 року, укладений між позивачем та ТОВ "ІЛТА".

Крім того, позивачем орендовано транспортний засіб - Peugeot Boxer 2011 року випуску у громадянки ОСОБА_3, згідно Договору найму (оренди) транспортного засобу від 03.04.2012 року.

21.05.2012 року між позивачем (Наймач) та ТОВ "Сітілайт Плюс" (Наймодавець) укладено договір №1205-21 оренди обладнання, відповідно до якого Наймодавець в порядку та на умовах, визначених цим Договором, зобов'язується передати Наймачеві у платне строкове користування обладнання, що є власністю Наймодавця за переліком, визначеним у додатку №1.

Передання вказаного обладнання підтверджується актами приймання-передачі майна від 05.06.2012 року, від 11.06.2012 року, від 18.06.2012 року, від 21.06.2012 року, від 22.06.2012 року, від 27.06.2012 року, від 29.06.2012 року.

На підставі вищевказаного договору, сторонами було складено наступні акти здачі-прийняття робіт: №ОУ-0000070 від 24.06.2012 року на суму 41 800,00 грн., №ОУ-000085 від 27.06.2012 року на суму 15 000,00 грн., №ОУ-0000098 від 29.06.2012 року та податкові накладні: №70 від 24.06.2012 року на суму 41 800,00 грн., №85 від 27.06.2012 року на суму 15 000,00 грн., №98 від 29.06.2012 року на суму 46 700,00 грн.

25.07.2012 року між позивачем (Покупець) та ТОВ "Сітілайт Плюс" (Продавець) укладено договір №1207-25 купівлі-продажу товару, відповідно до якого постачальник зобов'язується здати у власність покупця, а покупець в порядку та на умовах, визначених цим договором, зобов'язується прийняти й оплатити будівельні матеріали. Передача товару здійснюється між сторонами за накладною на відпуск товару (п. 5.1. Договору).

ТОВ "Сітілайт Плюс" передало позивачу наступний товар: бетонітова глина, геокон гідро 2, фіксатори, праймер бітумний, плівка ПВХ армована, геокон стик згідно наступних видаткових накладних: РН-0000005 від 01.08.2012 року, № РН-0000042 від 09.08.2012 року, № РН-0000053 від 13.08.2012 року, № РН-0000063 від 15.08.2012 року, № РН-0000083 від 17.08.2012 року, № РН-0000092 від 20.08.2012 року, РН-0000103 від 22.08.2012 року, № РН-0000124 від 27.08.2012 року, № РН-0000142 від 30.08 2012 року, № РН-0000182 від 31.08.2012 року, № РН-0000123 від 20.11.2012 року, № РН-0000184 від 30.11.2012 року.

За наслідками продажу вищевказаних товарів ТОВ "Сітілайт Плюс" виписало позивачу податкові накладні (т. 1, а.с. 71 - 82).

01.06.2012 року між позивачем (Підрядник) та ТОВ "Сітілайт Плюс" (Субпідрядник) укладено Договір будівельного підряду №0206-12, відповідно до якого Підрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання своїми силами та засобами, використовуючи власне або орендоване обладнання та інструмент - організувати, виконати та передати Підряднику роботи з улаштування покриття покрівлі на об'єкті: «житловий будинок по вул. С. Струтинського, 2 в Печерському районі м. Києва».

Матеріали справи свідчать, що ТОВ "Сітілайт Плюс" здійснює господарську діяльність у будівництві, пов'язану із створенням об'єктів архітектури та має ліцензію Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві №035718 від 23.04.2012 року до 23.04.2015 року.

Згідно з Актами прийому-передачі матеріалів від 26.08.2012 року, від 30.10.2012 року позивач передав ТОВ "Сітілайт Плюс" будівельні матеріали для виконання будівництва.

ТОВ "Сітілайт Плюс" було складено довідки форми КБ-3 про вартість виконаних робіт та витрат за серпень та жовтень 2012 року.

Виконання підрядних робіт підтверджується наступними актами здачі-прийняття робіт: №ОУ-0000125 від 27.08.2012 року, №ОУ-0000131 від 28.08.2012 року, №ОУ-0000178 від 30.10.2012 року.

ТОВ "Сітілайт Плюс" виписало позивачу податкові накладні на суму виконаних підрядних робіт (т. 1, а. с. 103-105).

01.06.2012 року між позивачем (Орендар) та ТОВ "Сітілайт Плюс" (Орендодавець) було укладено Договір №1206-01 оренди крана, відповідно до якого Орендодавець надає Орендареві автокран та стаціонарний кран згідно його заявок, за наявності такої можливості у Орендодавця, за плату в тимчасове володіння і користування для потреб Орендаря і надає Орендареві послуги з управління краном і його технічної експлуатації. Технічні характеристики крану наведені в додатку №1 до Договору.

Надання послуг вказаним краном підтверджується актами здачі-приймання робіт №ОУ-0000025 від 09.06.2012 року, №ОУ-0000053 від 20.06.2012 року; Листами обліку надання послуг з будівництва житлового комплексу з об'єктами соціального-громадського призначення, паркінгами та благоустроєм пам'ятки природи "Крістерова гірка" по вул. Вишгородська, 45 у Подільському районі м. Києва", офісно-житлового комплексу з підземно-надземним паркінгом по вул. С. Струтинского 2 (т. 1, а. с. 114-115).

ТОВ "Сітілайт Плюс" виписало позивачу податкові накладні за фактом надання вищевказаних послуг (т. 1, а. с. 116 - 117).

Всі вищевказані послуги, роботи та товари, що замовлялись позивачем у ТОВ "Сітілайт Плюс" були використані з метою виконання власних договірних зобов'язань за наступними договорами: (1) Договір будівельного підряду № ВН-15 (№3111) від 08.07.2010 року між ТОВ «К.А.Н. СТРОЙ» та ТОВ "ММК-Буд"; (2) Договір будівельного підряду №0150 від 01.06.2011 року між ТОВ «К.А.Н. СТРОЙ» та ТОВ "ММК-Буд"; Договір підряду № 18/04-1 від 18.04.2012 р. між ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО» та ТОВ "ММК-Буд". Копії вказаних документів долучені до матеріалів справи.

Робота належних позивачу транспортних засобів підтверджується подорожніми листами вантажного автомобіля в період з серпня 2012 по листопад 2012 року, копії яких наявні в матеріалах справи.

З огляду на наведене суд приходить до висновку, що придбані позивачем будівельні матеріали, послуги та обладнання у ТОВ Сітілайт Плюс" використовувались для виконання договірних зобов'язань перед Генеральними підрядниками за договорами будівельного підряду.

В процесі розгляду справи відповідачем доказів крім тих, що містяться у матеріалах справи, до суду не надано, відомостей про наявність інших доказів, які могли б бути витребувані судом, відповідачем також не надано.

За таких обставин, відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, що фінансово-господарські операції між ТОВ "ММК-Буд" та ТОВ "Сітілайт Плюс" не були спрямовані на настання реальних наслідків фінансово-господарської діяльності, в результаті чого суд прийшов до висновку що податкові повідомлення-рішення №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року є протиправними та підлягають скасуванню.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 159 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111,112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд" до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року - задовольнити повністю.

Скасувати податкові повідомлення-рішення №269126552207, №69226552207 від 16.10.2013 року, винесені Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ММК-Буд" витрати по сплаті судового збору у розмірі 487 гривень 20 коп.

Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.О. Маруліна