ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 квітня 2014 року м. Київ № 826/5499/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши позовну заяву департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві про зобов’язання відповідача вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 23 квітня 2014 року надійшла позовна заява департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації (далі - позивач) до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві (далі - відповідач) про зобов’язання законного представника відповідача скасувати постанову державного виконавця відповідача від 27 грудня 2013 року ВП № 20082258 про стягнення з боржника виконавчого збору (далі - оскаржуване рішення).
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до підпункту 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2014 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.
Однак, у ході розгляду позовної заяви та доданих до неї документів судом виявлено, що до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору за вимогу майнового характеру.
Крім того, відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного суд прийшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: 1) оригіналу документу про сплату судового збору у належному розмірі на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689"; 2) письмових пояснень щодо встановленого ч. 2 ст. 181 КАС України процесуального строку для звернення позивача до суду з позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165, 181 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві про зобов’язання відповідача вчинити певні дії.
Копії ухвали направити позивачу (вручити його уповноваженому представнику) та надати йому для усунення виявлених недоліків триденний строк із дня одержання копії ухвали, роз’яснивши, що позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України, та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя В.М. Данилишин