Ухвала суду № 3834779, 19.05.2009, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2009
Номер справи
22-а-16270/08
Номер документу
3834779
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

       Справа № 22-а-16270/08             Головуючий у 1-й інстанції – Мельник-Томенко Ж.М.        

                                                                                     Суддя-доповідач – Земляна Г.В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

19 травня 2009 року            Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

                                           головуючого – судді Земляної Г.В.

                                           суддів                         Попович О.В., Кузьменко В.В.

                                           при секретарі             Дехтяренко А.В.,

                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Києва апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 21 січня 2008 року по адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» до Іллінецької міжрайонної державної податкової адміністрації про визнання протиправними та скасування рішень, -      

В С Т А Н О В И ЛА :

У серпні 2007 року позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного судуз позовом до Іллінецької міжрайонної державної податкової адміністрації про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.01.2007 року № 0000191530/0, від 22.01.2007 року № 0000201530/0, від 09.02.2007 року № 00001915301/1, від 09.02.2007 року  № 0000201530/1,  від 29.03.2007 року  № 0000191530/2,  від 29.03.2007 року,  від 11.06.2007 року № 00001915301/3,  00002015301/3,  від 11.06.2007 року №00002015301/3, перевіривши їх законність. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на відсутність правових підстав для прийняття податкового повідомлення-рішення і просить їх скасувати.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 21 січня 2008 року у задоволені позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов, посилаючись на те, що суд неповно дослідив обставини справи, виніс рішення, яке не відповідає вимогам матеріального та процесуального права

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 198, статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається із матеріалів справи і встановлено судом позивач на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серії АОО № 179997 є юридичною особою в сфери виробничої діяльності.

Відповідно до ст. 9. Закону України «Про систему опадаткування» платники  податків  і   зборів  (обов'язкових  платежів) зобов'язані:

  1) вести   бухгалтерський   облік,   складати  звітність  про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання  у терміни, встановлені законами;

  2) подавати  до  державних  податкових   органів   та   інших державних органів відповідно до законів декларації,  бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

  3) сплачувати належні суми податків  і  зборів  (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

 Позивач вважає, що акт № 8-15-05525368 від 12 січня 2007 року за результатами камеральної перевірки податкової декларації і повідомлення рішення складено з порушенням вимог, для їх складання, а також суми штрафних санкцій визначені в рішеннях відповідача не є податковим зобов’язанням в розумінні Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», у зв’язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав, порушених неправомірними діями відповідача.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об’єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позову.

Колегією суддів встановлено, що головним державним податковим інспектором відділу опадаткування юридичних осіб Іллінецької міжрайонної державної податкової адміністрації Шевчик О.М. було проведено камеральну перевірку податкової декларації Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» з питань дотримання вимог податкового законодавства з приводу термінів подачи податкового розрахунка збору за забруднення навколишнього середовища та податкового розрахунка комунального податку за 2005-2007 рік.

За результатами перевірки було складено акт № 8-15-05525368 від 12 січня 2007 рокупро результати камеральної перевірки податкової декларації. На підставі вказаного акта було прийнято податкове повідомлення-рішення № 00001915330/0 та № 0000201530/0 від 22 січня 2007 року, якими визначено суму податкового зобов’язання за штрафною санкцією в сумі 1530 гривень за забруднення навколишнього середовища та за штрафною санкцією в сумі 1360 гривень по комунальному податку.

В ході перевірки головним державним податковим інспектором відділу опадаткування юридичних осіб Іллінецької міжрайонної державної податкової адміністрації Шевчик О.М. було виявлено порушення п. 9 «Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвержденого Постановою КМУ від 01.03.1999 року № 303, п.4.1.4. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» в частині порушення терміну подачі податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього середовища № 13520 від 10.01.2007 року по строку подання 09.11.2004 року, № 13518 від 10.01.2007 року по строку подання 09.02.2005 року, № 13518 від 10.01.2007 року по строку подання 09.02.2005 року, № 13527 від 10.01.2007 року по строку подання 10.05.2005 року, № 13588 від 10.01.2007 року по строку подання 09.08.2005 року, № 13589 від 10.01.2007 року по строку подання 09.11.2005 року, № 13586 від 10.01.2007 року по строку подання 09.02.2006 року, № 11739 від 19.12.2006 року по строку подання 10.05.2006 року, № 11740 від 19.12.2006 року по строку подання 09.08.2006 року, № 11741 від 19.12.2006 року по строку подання 09.11.2006 року та податкового розрахунка комунального податка № 13518 від 10.01.2007 року по строку подання 09.02.2005 року, № 13581 від 10.01.2007 року по строку подання 10.05.2005 року, № 13583 від 10.01.2007 року по строку подання 09.08.2005 року, № 13584 від 10.01.2007 року по строку подання 09.11.2005 року, № 13585 від 10.01.2007 року по строку подання 09.02.2006 року, № 11880 від 10.01.2007 року по строку подання 10.05.2006 року, № 11881 від 10.01.2007 року по строку подання 09.08.2006 року, № 11879 від 10.01.2007 року по строку подання 09.11.2006 року.

В подальшому в ході оскарження позивачем податкових рішень-повідомлень № 0000191530/1, № 0000201530/1 в Державній податковій адміністрації Вінницької області та Державній податковій адміністрації України відповідач додатково прийняв податкові повідомлення-рішення № 0000191530/2, № 0000201530/2 від 29 березня 2007 року, № 0000191530/2, № 0000201530/2 від 11 червня  2007 року.

Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позову, прийшов до обґрунтованого висновку, що позивач несвоєчасно подав до Іллінецької Міжрайонної державної податкової інспекції податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 податкових періодів та податкових розрахунків комунального податку за 8 періодів. 

Так відповідно до п.9 «Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженого Постановою КМУ від 01.03.1999 року № 303, розрахунки збору базовий  податковий  (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу подаються платниками податку органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

При цьому згідно п.п.4.1.4, п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у  тому  числі  при  сплаті  місячних авансових внесків),  - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному  півріччю  (у  тому числі  при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків),  - протягом 40 календарних днів,  наступних за  останнім  календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно ст.15 Закону України «Про систему оподаткування» комунальний податок належить до місцевий податків, механізм та порядок якого встановлюється селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, у встановлених законами України. Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та сборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до Рішенням Іллінецької міської ради від 30.07.1998 року комунальний податок справляється з юридичних осіб в розмірі 10 відсотків від фонду оплати праці працівників за звітній період, нарахованого виходячи з неоподаткованого мінімуму доходів працівників. Базовим податковим (звітнім) періодом для комунального податку встановлено квартал.

Так згідно ст. 17.1.1. Платник податків,  що не подає податкову декларацію у строки,  визначені законодавством,  сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних   мінімумів   доходів  громадян  за  кожне  таке неподання або її затримку.

Посилання апелянта про невідповідальність акта про результати камеральної перевірки № 8-15-05525368 від 12 січня 2007 року  вимогам закону в частині не вказання висновків про наявність арифметичних або методологічних помилок в поданій платником податковій декларації не обгрунтоване оскільки порушення викладені в акті встановленні виключно на підставі поданих декларацій, а саме співставленням відмітків про надходження розрахунків до органу державної податкової інспекції та вказаним періодам за яки подавались розрахунки. При цьому доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції,що відповідач при прийнятті податкових повідомлень-рішень діяв правомірно та на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про залишення оскаржуваної постанови суду першої інстанції без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8-11, 18, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :

          Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» – залишити без задоволення.

            Постанову Вінницького окружного адміністративного суду  від 21 січня 2008  року – залишити без змін.

         Повний текст ухвали виготовлений 22 травня 2009 року.   

         Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 22 травня 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

           

        Головуючий:                                                                                Г.В. Земляна

Судді:                                                                                          О.В. Попович

                                                                                                     В.В.Кузьменко

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

       Справа № 22-а-16270/08             Головуючий у 1-й інстанції – Мельник-Томенко Ж.М.        

                                                                                     Суддя-доповідач – Земляна Г.В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

(вступна та резолютивна частини)

19 травня 2009 року            Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

                                           головуючого – судді Земляної Г.В.

                                           суддів                         Попович О.В., Кузьменко В.В.

                                           при секретарі             Дехтяренко А.В.,

                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Києва апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 21 січня 2008 року по адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» до Іллінецької міжрайонної державної податкової адміністрації про визнання протиправними та скасування рішень, -      

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8-11, 18, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :

          Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Райагропроменерго» – залишити без задоволення.

            Постанову Вінницького окружного адміністративного суду  від 21 січня 2008  року – залишити без змін.

         Повний текст ухвали виготовлений 22 травня 2009 року.   

         Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 22 травня 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

           

        Головуючий:                                                                                Г.В. Земляна

Судді:                                                                                          О.В. Попович

                                                                                                     В.В.Кузьменко