Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/198
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01.06.2009 р. № 6/198
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у Дарницькому районі м.Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю "СПС Арсадбуд"
простягнення податкової заборгованості в сумі 1190,00 грн.
Представники: від позивачаБурківська Н.Л.. (довіреність від 08.01.2009 р. № 2) від відповідача не прибув Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 01.06.2009р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС Арсадбуд»(код 33297137) про стягнення заборгованості в сумі 1190,00 грн. В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що ТОВ «Арсадбуд»зареєстрований Дарницькою районною державною адміністрацією у м. Києві 26.01.2005 р. та взятий на облік до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва, станом на 01.12.2008 р. має заборгованість перед бюджетом в розмірі 1190,00 грн., яка на думку позивача є непогашеною та правомірно нарахованою, в зв’язку з чим, позивач просить суд стягнути до державного бюджету 1190,00 грн. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.04.2009 р. по справі №6/198 було зупинене провадження у справі з метою усунення недоліків в адресній частині відповідача ТОВ «СПС Арсадбуд».
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва було подане оголошення в газеті «Хрещатик»про розгляд справи в Окружному адміністративному суді м. Києва.
Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про розгляд справи належним чином.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПС Арсадбуд»(код ЄДРПОУ 33297137) зареєстрований Дарницькою районною державною адміністрацією м. Києва 26.01.2005 р., номер запису 1065102 0000 001756, адреса місцезнаходження: 02096, м. Київ, вул. Бориспільська, б. 3-А.
Як платник податків відповідач взятий на облік Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва.
Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва була проведена перевірка своєчасності подання податкових декларацій, розрахунків по податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС Арсадбуд». За результатами перевірки був складений акт від 07.12.2006 р. № 3820 та встановлено порушення вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 20.12.2000 р. № 2181-ІІІ. За результатами перевірки позивачем було прийняте податкове повідомлення –рішення від 11.12.2006 р. № 0038201502/0 на суму 1190,00 грн.
Сума за податковим повідомленням –рішенням № 0038201502/0 відповідачем сплачена не була. В результаті чого виник податковий борг в розмірі 1190,00 грн.
Згідно ст.16 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На вимогу абзацу першого п. п. 6.2.3. та абзацу другого п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, з моменту виникнення податкового боргу ТОВ «СПС Арсадбуд»була направлена податкова вимога № 1/492 від 02.03.2007 р. на суму 1190,00 грн.
Однак, сума податкового боргу не була погашена. Перша податкова вимога відповідачем не оскаржувалась в адміністративному та в судовому порядку.
Якщо у платника податків, якому надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу.
Згідно абзацу «б»п.п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення, першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога № 2/1432 від 04.05.2007 р. суму 1190,00 грн. була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за місцем проживання (02099, м. Київ, вул. Бориспільська, 3-А), податкова вимога відповідачем отримана не була, та відповідно до п. п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ розміщена на дошці податкових оголошень, встановленій в вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Сума податкового боргу не була погашена, податкові вимоги відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.
Згідно п.п.2.3.1. п.2.3. ст.2 Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Станом на 01.12.2008 р. сума консолідованого податкового боргу відповідача перед бюджетом становить 1190,00 грн.
П.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. З Закону України № 2181 -III передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій) платника податків і може бути примусово стягнута за рахунок активів платника в судовому порядку.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в зв’язку з несплатою ним податкового зобов’язання по єдиному податку .
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС Арсадбуд» борг в розмірі 1190,00 грн.
Враховуючи викладене, та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС Арсадбуд»(02099, м. Київ, вул.. Бориспільська, 3-А, код ЄДРПОУ 33297137, р/р 26004052774329 та № 26053052774303 в «ПриватБанк»), податковий борг в розмірі 1190,00 грн. (одна тисяча сто дев’яносто грн. 00 коп.) на користь Державного бюджету України, стягувач Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва (02068, м. Київ, вул.. Кошиця, 3) на рахунок №31116029700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 140101000.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.