Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6-138
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28.04.2009 р. № 6/138
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступник прокурора Подільського району м. Києва Твердохліб М.Г.
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т"
простягнення штрафу в розмірі 51000 грн.
позивача: Гончаренко О.А. (довіреність від 28.01.2009р. )
відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.04.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач –заступник прокурора Голосіївського району м.Київа в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорія –Т» про стягнення штрафу в розмірі 51000,00 грн.
В обґрунтування на позовну заяву представник позивача зазначив, що відповідач порушив «Правила користування електричною енергією»від 31.07.1996р., «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»від 25.07.2006р., що підтверджується актом обстеження від 20.07.2007р. №127/3, на підставі якого відповідачу був винесений припис №119/3 від 10.09.2007р., а за невиконання припису постанова від 25.06.2008р. №45 про накладення штраф у розмірі 51000 грн.
Також, в судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог в якій просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 51000,00 грн.
Відповідач в судові засідання не прибув, заперечень проти позовної заяви до суду не надав, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, докази про що, наявні в матеріалах справи.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику»державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві було проведено обстеження Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорія –Т»про що, складено акт обстеження №127/3 від 20.07.2007р. (надалі - акт обстеження).
Обстеження проводилось в період з 20.07.2007р. по 20.07.2007р. Вид обстеження –перевірка виконання припису №38/3 від 8.05.2007р.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач в обґрунтування на позов зазначає, що відповідачем порушено «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»від 25.07.2006р., невиконане припис від 10.09.2007р. №119/3, а саме п.1 –прибрати металеві контейнери з охоронної зони ПЛ-110 кВ ТЕЦ –6 –ПС «Левобережна»(пп.5, 8 Правил охорони електричних мереж), що є порушенням ст.26 та ст.27 Закону України «Про електроенергетику»та підставою для накладення до відповідача постановою №45 від 25.06.2008р. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 51000,00 грн.
Суд, розглянувши подані стороною документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази погоджується с позовними вимогами позивача з огляду на наступне.
Позивачем на підставі акту обстеження встановлено порушення відповідачем правил ПКЕЕ, а саме:
- металеві контейнери не прибрані з охоронної зони ПЛ-110 кВ ТЕЦ –6 –ПС «Левобережна».
На підставі зазначеного вище акту обстеження, позивачем винесений припис №119/3 від 10.09.2007р. відповідно до якого відповідач повинен, прибрати металеві контейнери з охоронної зони ПЛ-110 кВ ТЕЦ –6 –ПС «Левобережна»до 10.10.2007р., надати письмову інформацію про виконання припису не пізніше трьох робочих днів після закінчення терміну його виконання листом чи фактом та про виконання припису повідомити до 10.10.2007р. Однак, відповідач вимоги не виконав, що підтверджується актом перевірки від 07.05.2008р. №600.
Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:
за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Позивачем було прийнято постанову №45 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, та накладено на відповідача штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000,00 (п’ятдесят одна тисяча) гривень. Зазначена сума штрафу мала бути сплачена протягом 30 днів з дня прийняття постанови.
До цього часу штраф в розмірі 51000,00 грн. до Державного бюджету відповідач не перерахував, чим порушив вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно дот ст.9 Закону України «Про електроенергетику»та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 7.08.1996р. №929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб’єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепло використовуваних установок і теплових мереж.
Згідно із ст.2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік»до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусового стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорія - Т»до Державного бюджету штраф у розмірі 51000,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорія –Т»(02222, м.Київ, вул. Електротехнічна, б.2а, код ЄДРПОУ 31571463, р/р 26000301381771 в філії «Ватутінське відділення ПІБ», МФО 322283) заборгованість в розмірі 51000,00 грн. (п’ятдесят одна тисяча грн.00 коп.) до Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, одержувач – УДК у Подільському районі, банк одержувач - ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.