Постанова № 38321664, 17.04.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2014
Номер справи
217/2534/13-а
Номер документу
38321664
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Соболєва І.П.

Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

УКРАЇНА

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2014 року справа №217/2534/13-а

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:судді-доповідача Ляшенка Д.В., суддів Ястребової Л.В., Чумака С.Ю., при секретарі Пеньковій А.В., представника позивача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 26 грудня 2013 р. у справі № 217/2534/13-а за позовом ОСОБА_3 до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В жовтні 2013 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона є інвалідом 1 групи та на підставі п. 5 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 № 999, має право на забезпечення автомобілем з ручним керуванням.

28.05.2013р. вона звернулась до УПСЗН Авдіївської міської ради для постановки на облік для забезпечення спецавтотранспортом.

Проте, рішенням відповідача від 26.06.2013р. їй було відмовлено у постановці на облік із посиланням п. 31 вказаного Порядку та висновок облМСЕК від 28.11.2005, яким позивачеві протипоказано керування автомобілем.

Позивач вважає наявними підстави для взяття її на облік оскільки з нею проживає її чоловік, який має посвідчення водія та може керувати автомобілем.

Просила суд поновити строк на оскарження рішення відповідача від 26.06.2013р., визнати вказане рішення неправомірним та скасувати його, зобов'язати відповідача поставити ОСОБА_3 на облік для забезпечення спецавтотранспортом.

Постановою суду першої інстанції позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_3 у взятті на облік для забезпечення спецавтотранспортом. Зобов'язано Департамент соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації поставити ОСОБА_3 на облік для забезпечення спецавтотранспортом. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить, скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, та постановити нову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.

В судовому засіданні представник позивача проти задоволення скарги заперечував. Інші сторони за викликом до суду не прибули.

Заслухавши доповідача, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

В травні 2013 року позивач звернулась до Управління із заявою про взяття її на облік для забезпечення спецавтотранспортом.

Листом УПСЗН Авдіївської міської ради від 26.06.2013р. № 07.вх ОСОБА_3 повідомлено, що згідно п. 31 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 № 999 (зі змінами), на підставі висновку облМСЕК від 28.11.2005, яким ОСОБА_3 протипоказано керування автомобілем, взяти її на облік для забезпечення спецавтотранспортом не можливо.

Відповідно до п. 3 абз.1,6 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. N 999 підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, документи, зазначені у пункті 34 цього Порядку, та висновок

обласної, центральної міської у мм. Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії (далі - відповідно облМСЕК, ЦМСЕК, КрМСЕК) про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним залежно від умов забезпечення автомобілем, зазначених у пунктах 29-31 цього Порядку.

Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями:

інваліди I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1);

інваліди війни I групи по зору або без обох рук;

інваліди з куксами обох ніг і рук.

Крім того, інвалід або член його сім'ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда і якому передається право користування автомобілем, законний представник недієздатного

інваліда, дитини-інваліда, інша особа, якій передається право користування автомобілем (для інвалідів війни та інвалідів I групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській

АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1) та яка зареєстрована в одному населеному пункті з інвалідом, подає копію посвідчення водія на право керування автомобілем відповідної категорії.

Згідно абз. 7 п. 5 Порядку не береться на облік інвалід, який має відповідні медичні

показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказання до керування автомобілем, у разі відсутності члена сім'ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право користування автомобілем.

Згідно п. 29 Порядку безоплатно автомобілями забезпечуються:

2) з ручним керуванням:

- за наявності медичних показань для забезпечення таким автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним, зокрема інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання;

Відповідно п. 30 Порядку автомобілями із звичайним керуванням на пільгових умовах

з оплатою 7 відсотків їх вартості та передачею права користування члену сім'ї інваліда, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда, забезпечуються:

1) за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказань до керування ним зокрема інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання.

Пунктом 31 Порядку встановлено, що автомобілями на пільгових умовах з оплатою 30 відсотків їх вартості забезпечуються:

1) за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем з ручним керуванням, посвідчення на право керування автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним, зокрема інваліди від загального захворювання.

Таким чином Порядком лише у випадку наявності у інваліда підстав для забезпечення автомобілем незалежно від медичних показань, передбачена можливість передавати право користування автомобілем члену його сім»ї.

Сторонами не оспорюється наявність у позивача інвалідності 1 групи за загальнім захворюванням і наявність відповідально до висновку МСЕК від 28.11.2005р. № 514 медичних показань для забезпечення автомобілем з ручним керуванням і протипоказань керування автомобілем.

Таким чином на позивача не поширюється п. 6 Порядку про забезпечення автомобілями незалежно від медичних показань і відповідно до п. 31 цього Порядку відсутні підстави для забезпечення ОСОБА_3 автомобілем на пільгових умовах.

Забезпечення автомобілями інвалідів від загального захворювання із показаннями для забезпечення автомобілем з ручним керуванням і протипоказаннями до керування автомобілем, з передачею права користування ним члену сім»ї інваліда, Порядком № 999 не передбачено.

Тобто відсутні правові підстави для взяття позивача на облік для забезпечення спецавтотранспортом.

Колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права, а тому це рішення належить скасувати.

Керуючись статтями 195- 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 26 грудня 2013 р. у справі № 217/2534/13-а - задовольнити і постанову суду скасувати.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування рішення Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації від 26.06.2013р. про відмову у взятті позивача на облік для забезпечення спецавтотранспортом та зобов'язання Департамент соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації взяти ОСОБА_3 на облік для забезпечення спецавтотранспортом - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Суддя - доповідач Д.В. Ляшенко

Судді Л.В. Ястребова

С.Ю.Чумак