Ухвала суду № 38118927, 03.04.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2014
Номер справи
823/2833/13-а
Номер документу
38118927
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 823/2833/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Мишенко В.В. Суддя-доповідач: Губська О.А.

У Х В А Л А

Іменем України

03 квітня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Губської О.А.

суддів Парінова А.Б., Беспалова О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Донецькій області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року у справі за адміністративним позовом Департаменту охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про скасування вимоги, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Донецькій області, в якому просив визнати протиправною та скасувати вимогу відповідача від 02.08.2013 року № 05-04-08-15/9164.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, постанова суду - без змін з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, відповідачем було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності в Головному управлінні охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації (з 01.06.2013 року Департамент охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації), за результатами якої складено акт планової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності в Головному управлінні охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2011 року по 31.05.2013 року за № 05-04-17/024 від 19.07.2013 року.

Згідно висновків акту, контролюючим органом встановлено порушення - зайве виділення бюджетних коштів розпорядника вищого рівня внаслідок завищення або відсутності потреби у бюджетних асигнуваннях на загальну суму 1472280 грн. Також ревізією повноти, правильності та обґрунтованості фінансування витрат на лікування та харчування хворих встановлено, що по чотирьом лікувальним установам Черкаської області встановлено факти невиконання планової кількості ліжко-днів за перевіряємий період, внаслідок чого, розпорядником вищого рівня (Головним управлінням охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської обласної державної адміністрації) зайво виділено розпорядникам нижчого рівня коштів на лікування та харчування хворих на загальну суму 1292190 грн.

На підставі вказаних висновків ДФІ в Донецькій області винесено письмову вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень від 02.08.2013 року № 05-04-08-15/9164, згідно якої контролюючий орган вимагає: 1) опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, розглянути питання щодо притягнення відповідальних осіб до дисциплінарної відповідальності, які завдали шкоди об'єкту контролю (в тому числі звільнення); 2) привести штати установ у відповідність до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я» на загальну суму 180090 грн.; 3) провести детальний аналіз виконання кошторисів в розрізі установ при формуванні бюджетних запитів та проектів кошторисів, та зменшити асигнування по установам, в яких виявлені порушення за КЕКВ 2220, КЕКВ 2230 на 2013 рік на суму 1292,19 тис. грн.

Вважаючи, що дана вимога прийнята відповідачем протиправно, позивач звернувся до суду з позовом про її скасування.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що Департамент охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації при використанні бюджетних коштів закладами охорони здоров'я у 2011-2013 роках не здійснив вищезазначені порушення бюджетного законодавства, а тому суд дійшов висновку, що відповідач безпідставно виніс оскаржувану вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень.

Відповідач з таким рішенням не погодився, мотивувавши апеляційну скаргу тим, що оскаржувану вимогу прийнято на підставі і в порядку, передбаченому чинним законодавством із врахуванням встановлених у ході ревізії порушень.

Надаючи правову оцінку висновкам суду першої інстанції, доводам апеляційної скарги, виходячи з наявних у справі матеріалів, колегія суддів зазначає наступне.

Так, при проведенні вибіркової ревізії правильності розрахунків штатної чисельності працівників закладів охорони здоров'я, шляхом порівняння затверджених штатних розписів з нормативними даними, передбачених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я» (надалі Наказ № 33) протягом періоду з 01.01.2011 року по 31.05.2013 року в КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни» Черкаської обласної ради відповідачем встановлено, що посади провізорів-технологів або фармацевтів в аптеках госпіталів установлюються з розрахунку 1 посада - на 200 ліжок; посади фасувальниць медичних виробів установлюються в аптеках госпіталів з розрахунку 1 посада - на 300 ліжок відповідно до п. 58 Додатку 6 Наказу № 33.

В даній установі необхідна кількість фасувальників медичних засобів склала - 0,75 ставки, яку в подальшому теж замінили на 0,75 ставки фармацевта.

З наведеного, контролюючий орган дійшов висновку, що до штату госпіталю необґрунтовано було введено 2,5 ставки фармацевта замість передбаченої 2,5 ставки сестер медичних (палатних) та сестер медичних лікарських кабінетів, та 0,5 ставки фасувальника медичних виробів замість 0,5 ставки сестри медичної, внаслідок чого, порушено п. 1,3 ст. 26, п. 7,9 ст. 22 Бюджетного Кодексу України, п. 2 та п. 47, 49 Додатку 10 наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я» в частині проведення заміни посад працівників в межах різних категорій, п. 20,22 постанови КМ України від 28.02.2002 року № 228 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ».

З позиції відповідача зазначені порушення призвели до зайвого виділення бюджетних коштів на загальну суму 166631 грн. 64 коп.

Так, судом встановлено, що на підставі наказів Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської обласної ради № 205 від 04.06.2008 року та № 624/1 від 24.10.2011 року в лікарні було проведено скорочення ліжкового фонду. Зокрема, з 01.01.2009 року ліжковий фонд скорочено з 1100 ліжок до 900 ліжок, а з 01.01.2012 року ліжковий фонд з 900 ліжок скоротився до 800 ліжок.

Чисельність посад провізорів - аналітиків в аптеках лікарень, згідно п. 47 Додатку 10 Наказу МОЗ України № 33, що мають від 400 до 1000 ліжок встановлюється 0,5 посади, в той же час в лікарні станом на 01.01.2011 року після скорочення штатів залишилась 1 ставка, замість 0,5 ставки.

Посада фасувальника медичних виробів установлюються з розрахунку 1 посада на кожні 500 ліжок відповідно до п. 49 Додатку 10 Наказу № 33, станом на 01.01.2011 року в штаті залишилось 2 ставки фасувальників медичних виробів, замість 1,75.

З наведеного, контролюючий орган дійшов висновку, що на протязі 2011 року вказаною установою безпідставно утримувалось 0,5 ставки провізора-аналітика, та 0,25 ставки фасувальника медичних виробів, чим порушено п. 1,3 ст. 26, п. 7,9 ст. 22 Бюджетного Кодексу України, п. 47, 49 Додатку 10 наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я», п. 20,22 постанови КМ України від 28.02.2002 року № 228 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ», в результаті чого мало місце зайве виділення бюджетних коштів на загальну суму 13457 грн. 92 коп.

З цього приводу колегія суддів зазначає наступне.

Штатні розписи державних та комунальних закладів охорони здоров'я формуються відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я».

В силу положень пунктів 2,3 вказаного Наказу, керівники закладів охорони здоров'я у разі виробничої необхідності мають право змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, за рахунок посад інших структурних підрозділів в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Зміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії медичного (лікарі, середній медичний персонал, молодший медичний персонал), фармацевтичного персоналу, адміністративно-господарського, крім заступників керівників, та господарсько-обслуговуючого персоналу.

У разі організації закладів (структурних підрозділів), для яких не передбачені штатні нормативи цим наказом, штати для них затверджувати з дозволу Міністерства охорони здоров'я України.

Відповідно до п. 5.1 Наказу штатна чисельність працівників закладів охорони здоров'я, визначена згідно з цими штатними нормативами і типовими штатами, є граничною.

Пунктом 5.2 Наказу передбачено, що штатна чисельність працівників, яка підлягає затвердженню за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність з визначеним фондом оплати праці, доведеним у бюджетних призначеннях на оплату праці, у порядку встановленому пунктом 28 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228 із змінами.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до власних повноважень місцевих рад належить питання управління закладами охорони здоров'я, організації їх матеріально-технічного і фінансового забезпечення.

В той же час, згідно листа Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.2013 року № 10.03.67/1985/17872, наданого на запит позивача від 17.06.2013 року № 03-02/379-1, остаточне визначення обсягів асигнувань на утримання закладів охорони здоров'я місцевого підпорядкування, а також прийняття рішень щодо штатної чисельності комунальних закладів охорони здоров'я, здійснюється відповідними органами виконавчої влади у процесі формування та затвердження місцевих бюджетів. Отже, введення до штатів окремих структурних підрозділів закладів охорони здоров'я посад за рахунок посад інших структурних підрозділів поза межами однієї категорії працівників можливе у разі обґрунтованої необхідності в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період, з дозволу організації вищого рівня.

Таким чином, зважаючи на наведені вище норми та роз'яснення надане позивачу Міністерством охорони здоров'я України, суд дійшов вірного висновку, що введення посад фармацевтичних працівників замість посад сестер медичних здійснювалось з дотриманням п. 2 та 5.1 Наказу № 33, тобто без перевищення штатної чисельності закладів та в межах оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період, з дозволу Департаменту охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації.

Стосовно доводів відповідача зайве виділення та фінансування позивачем: КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» перебування хворих у лікарні за 2011 рік - 548264 грн. 52 коп., за 2012 рік - 55625 грн., за 5 місяців 2013 року - 48301 грн. 62 коп.; КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» перебування хворих у диспансері за 2011 рік - 374 093,52 грн. (в т.ч. на харчування - 277604 грн. 96 коп., медикаменти - 96488 грн. 56 коп.); КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» перебування хворих у лікарні за 2012 рік - 112922 грн. 60 коп.; КЗ «Черкаська обласна лікарня» передування хворих у лікарні за 2011 рік - 152 985,52 грн., в силу чого позивачем порушено порушення п. 20, 29 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 «Про затвердження порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», п. 7,9 ст. 22, п. 1,3 ст. 26 Бюджетного Кодексу України, колегія суддів зазначає наступне.

Так, судом першої інстанції встановлено, що комунальний заклад «Черкаська обласна психіатрична лікарня» Черкаської обласної ради розраховано на 90 ліжок у 2011 році.

Згідно розрахунку потреби в асигнуваннях на харчування хворих, проведеного виходячи з затвердженим кошторисом та затвердженим плановим асигнувань на 2011 рік, забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 9 грн. 82 коп., на 1 ліжко-день. У 2012 році забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 10 грн. 20 коп., на 1 ліжко-день. У січні-травні 2013 року забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 9 грн. 33 коп., на 1 ліжко-день.

Щодо розрахунку потреби в асигнуваннях на медикаменти хворим, проведеного на підставі затвердженого кошторису та затвердженого плану асигнувань на 2011 рік, то, на придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів для хворих витрачено у 2011 році - 5 грн. 23 коп., на 1 ліжко-день за рахунок загального фонду. У 2012 році втрачено на 1 ліжко-день - 5 грн. 42 коп., за рахунок загального фонду. За січень - травень 2013 року витрачено на 1 ліжко-день - 5 грн. 47 коп., за рахунок загального фонду.

Виконання ліжко-днів склало у 2011 році 269578 ліжко-днів при плановому 306000, що склало 88% від запланованого. У 2012 році фактичне виконання - 268 440 ліжко-днів при плановому 272 000 ліжко-днів, що склало 99% від запланованого. За 5 місяців 2013 року фактичне виконання - 109249 ліжко-днів при плановому - 112513 ліжко-днів, що склало 97% від запланованого.

Таким чином, відповідач дійшов до висновку щодо недовиконання планових показників ліжко-днів у 2011 року склало 36424 ліжко-днів, у 2012 році - 3560 ліжко-днів, за 5 місяців 2013 року - 3264 ліжко-днів.

Виходячи з аналізу вартості 1 ліжко-дня перебування на лікуванні у лікарні за 2011-2012 роки та січень-травень 2013 року, встановлено, що фактична вартість 1 ліжко-дня у 2011 році складає 140 грн. 95 коп., (в тому числі медикаменти - 5 грн. 94 коп., продукти харчування - 11 грн. 15 коп.), у 2012 році - 164 грн. 93 коп., (в тому числі медикаменти - 5 грн. 49 коп., продукти харчування - 10 грн. 34 коп.) та за січень - травень 2013 року - 162 грн. 41 коп. (в тому числі медикаменти - 5 грн. 37 коп., продукти харчування - 9 грн. 31 коп.).

Таким чином, враховуючи планову вартість ліжко-дня та фактичне виконання ліжко-дня, відповідач дійшов висновку, що позивачем зайво виділено та профінансовано КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» перебування хворих у лікарні за 2011 рік - 548264 грн. 52 коп., за 2012 рік - 55625 грн., за 5 місяців 2013 року - 48301 грн. 62 коп.

Крім того, в ході зустрічної звірки в комунальному закладі «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» Черкаської обласної ради встановлено, що установа розрахована на 560 ліжок у 2011 році (виходячи з розрахунку роботи ліжка 330 днів).

З аналізу вартості 1 ліжко-дня перебування на лікуванні у диспансері за 2011-2012 роки та січень-травень 2013 року, встановлено, що фактична вартість 1 ліжко-дня у 2011 році складає - 174 грн. 64 коп. (в тому числі медикаменти - 6 грн. 60 коп., продукти харчування - 22 грн. 97 коп.), у 2012 році - 207 грн. 16 коп. (в тому числі медикаменти - 5 грн. 02 коп., продукти харчування - 21 грн. 22 коп.) та за 5 місяців 2013 року - 194 грн. 98 коп. (в тому числі медикаменти - 5,26 грн., продукти харчування - 19 грн. 55 коп.).

Виходячи з затверджених кошторису та плану асигнувань на 2011 рік, проведено розрахунок потреби в асигнуваннях на харчування хворих та на медикаменти хворим. Забезпечення харчування хворих здійснюється у 2011 році за рахунок загального фонду - 17 грн. 32 коп., на 1 ліжко-день. У 2012 році забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 17 грн. 41 коп., на 1 ліжко-день. У січні-травні 2013 року забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 20 грн. 60 коп. на 1 ліжко-день.

На придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів для хворих витрачено у 2011 році - 6 грн. 02 коп., на 1 ліжко-день за рахунок загального фонду. У 2012 році витрачено на 1 ліжко-день - 5 грн. 05 коп., за рахунок загального фонду. За січень-травень 2013 року витрачено на 1 ліжко-день - 5 грн. 22 коп., за рахунок загального фонду.

Виконання ліжко-днів склало у 2011 році 168772 ліжко-днів при плановому 184800 ліжко-днів, що склало 91% від запланованого. У 2012 році фактичне виконання 171338 ліжко-днів при плановому 170000 ліжко-днів, що склало 101% від запланованого. За 5 місяців 2013 року фактичне виконання - 70286 ліжко-днів при плановому - 70833 ліжко-днів, що склало 99% від запланованого.

Таким чином, виходячи з планової вартості ліжко-дня та суми отриманого фінансування, відповідачем встановлено різницю між запланованими та фактично профінансованими витратами на 1 ліжко-день перебування хворих у диспансері за 2011 рік - 347093 грн. 52 коп., на підставі чого контролюючий орган дійшов висновку, що позивачем зайво виділено та профінансовано КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» перебування хворих у диспансері за 2011 рік - 374 093,52 грн. (в т.ч. на харчування - 277604 грн. 96 коп., медикаменти - 96488 грн. 56 коп.).

Також було проведено зустрічну звірку в КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради, в ході якої встановлено, що КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради розраховано на 325 ліжок у 2012 році. Також перевіряючим встановлено, що фактична вартість 1 ліжко-дня у 2012 році - 245 грн. 56 коп., (в тому числі медикаменти - 17 грн. 47 коп., продукти харчування - 12 грн.) та січень - травень 2012 року - 241 грн. 21 коп. (в тому числі медикаменти - 19 грн. 36 коп., продукти харчування - 10 грн. 53 коп.).

Забезпечення харчування хворих здійснюється у 2012 році за рахунок загального фонду - 11 грн. 54 коп., на 1 ліжко-день. У січні-травні 2013 року забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 10 грн. 53 коп., на 1 ліжко-день.

На придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів для хворих витрачено у 2012 році на ліжко-день - 16 грн. 83 коп., за рахунок загального фонду. За січень-травень 2013 року витрачено на 1 ліжко-день - 18 грн. 49 коп., за рахунок загального фонду.

Фактично виконання ліжко-днів склало у 2012 році 100019 ліжко-днів при плановому 104000 ліжко-днів, що склало 96% від запланованого. За 5 місяців 2013 року фактичне виконання - 40338 ліжко-днів при плановому 42720 ліжко-днів, що склало 94% від запланованого. Таким чином недовиконання планових показників ліжко-днів у 2012 року склало 3981 ліжко-днів, за 2013 рік - 2382 ліжко-днів.

З наведеного, враховуючи планову вартість ліжко-дня та фактичне виконання ліжко-дня, відповідач дійшов висновку, що позивач зайво виділив та профінансував КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» перебування хворих у лікарні за 2012 рік - 112922 грн. 60 коп.

Також, в ході зустрічної звірки в КЗ «Черкаська обласна лікарня» Черкаської обласної ради встановлено, що установа розрахована на 960 ліжок у 2011 році. Проведеним аналізом вартості 1 ліжко-дня перебування на лікуванні у лікарні за 2011-2012 року та січень - травень 2013 року, встановлено, що фактична вартість 1 ліжко-дня у 2011 році складає 260 грн. 26 коп., (в тому числі медикаменти - 44 грн. 27 коп., продукти харчування - 12 грн. 09 коп.), у 2012 році - 312 грн. 30 коп., (в тому числі медикаменти - 47 грн. 83 коп., продукти харчування - 13 грн. 67 коп.), за 5 місяців 2013 року - 314 грн. 29 коп., (в тому числі медикаменти - 49 грн. 56 коп., продукти харчування - 10 грн. 20 коп.).

Забезпечення харчування хворих здійснюється у 2011 році за рахунок загального фонду - 11 грн. 99 коп., на 1 ліжко-день. У 2012 році забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 13 грн. 98 коп., на 1 ліжко-день. У січні-травні 2013 року забезпечення харчування хворих здійснюється за рахунок загального фонду - 13 грн. 93 коп., на 1 ліжко-день.

На придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів для хворих витрачено у 2011 році - 43 грн. 90 коп., на 1 ліжко-день за рахунок загального фонду. У 2012 році витрачено на 1 ліжко-день - 48 грн. 94 коп., за рахунок загального фонду. За січень-травень 2013 року витрачено на 1 ліжко-день - 51 грн. 41 коп., за рахунок загального фонду.

Виконання ліжко-днів склало у 2011 році 324 323 ліжко-днів при плановому 327060 ліжко-днів, що склало 99% від запланованого. У 2012 році фактичне виконання - 292662 ліжко-днів при плановому 286040 ліжко-днів, що склало 102% від запланованого. За 5 місяців 2013 року фактичне виконання - 119877 ліжко-днів при плановому - 119195 ліжко-днів, що склало 101% від запланованого. Таким чином, ревізією встановлено недовиконання планових показників ліжко-днів у 2011 році склало 2737 ліжко-днів.

З наведеного, враховуючи планову вартість ліжко-дня та фактичне виконання ліжко-дня, відповідач дійшов висновку, що позивач зайво виділив та профінансував КЗ «Черкаська обласна лікарня» передування хворих у лікарні за 2011 рік - 152 985,52 грн.

Разом з тим, колегія суддів вважає безпідставним посилання відповідача на порушення позивачем п. 20, 29 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 «Про затвердження порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», п. 7,9 ст. 22, п. 1,3 ст. 26 Бюджетного Кодексу України.

Як встановлено судом першої інстанції, затверджені рішеннями Черкаської обласної ради про обласний бюджет на відповідний бюджетний період призначення за цими напрямками, використання коштів у межах обсягу доведеного фінансового ресурсу обласного бюджету по галузі «Охорона здоров'я» значно менші від потреби, обрахованої установами, що підтверджується бюджетними запитами на відповідні роки та кошторисами.

З наявних у матеріалах справи розрахунків вбачається недоотримання фінансування на фактично виконані ліжко-дні з розрахунку нормативної потреби коштів на придбання медикаментів та харчування хворих в цілому: Черкаська обласна психіатрична лікарня - 19099200 грн.; Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер - 15165500 грн.; Черкаська обласна дитяча лікарня - 2253300 грн.; Черкаська обласна лікарня - 16877000 грн.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України, видатки загального фонду бюджету на придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів та забезпечення продуктами харчування визначені захищеними видатками Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 4 статті 117 Бюджетного кодексу України за порушення бюджетного законодавства до учасників бюджетного процес)' може бути застосований такий захід впливу, як зменшення бюджетних асигнувань у випадках, визначених пунктом 24 (нецільове використання бюджетних коштів), пунктом 29 (здійснення видатків бюджету без встановлення бюджетних призначень або з їх перевищенням) та пунктом 38 (утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів) частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України.

Нецільовим використанням бюджетних коштів відповідно до статті 119 цього Кодексу є витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим рішенням про місцевий бюджет, напрямам використання бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів).

Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 року № 255 «Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів» рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за кодами економічної класифікацій видатків бюджету, крім бюджетних асигнувань за захищеними видатками відповідного бюджету.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем не доведено правомірності прийняття спірної вимоги, у зв'язку з чим вона підлягає скасуванню.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, колегія суддів дійшла висновку, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята судом відповідно до норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Донецькій області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року у справі за адміністративним позовом Департаменту охорони здоров"я Черкаської обласної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про скасування вимоги - залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.А. Губська

Суддя А.Б. Парінов

Суддя О.О. Беспалов

.

Головуючий суддя Губська О.А.

Судді: Парінов А.Б.

Беспалов О.О.